Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv Daewoo DTH-29u3k - jest głos brak obrazu

05 Lis 2011 21:22 3464 11
  • Poziom 22  
    Witam.
    Tv Daewoo DTH-29u3k z chassis CP830F-jest głos, można przełączać kanały brak obrazu.
    Po przekręceniu screen na trafie WN pojawił się obraz, ale bardzo ciemny.
    Napięcia na PK w normie tj.188V jest napięcia na R>G>B - po 130V.
    Czy to wina trafa WN.13625041A

Napięcia zasilacza poprawne.
  • Poziom 43  
    Możliwe.
    A może by tak zmierzyć po prostu napięcie G2? Zarówno w układzie, jak i z odłączonym kablem od PK. "Parę" elementów, poza trafopowielaczem, jeszcze
    wchodzi w grę.

Takie drobne popraweczki w modelu TV by się przydały - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html pkt 3. ;)
  • Poziom 22  
    Napięcie Screen mierzone na płytce PK, daje się regulować od 0 do ok.500v i spada do 40V. Napięcie jakie daje się ustawić, które jest cały czas ( w tedy również jest obraz) to 270 V.
    Jak wylutuję przewód z układu to napięcie reguluje się ładnie od 0 do ok. 600V i jest cały czas.
    Na próbę odlutowałem w czasie pomiaru w układzie, kondensatory przy screnn na PK myśląc, że może one powodują spadek napięcia, ale bez zmian.
  • Moderator TV
    Podstawkę sprawdzałeś? No i na końcu może też być zwarcie w kineskopie... Możesz zmierzyć UG2 przy zdjętej PK z kineskopu.
  • Poziom 43  
    Sprawdź czy przy podłączeniu przewodu G2 do podstawki napięcie to maleje. Jeżeli tak to stawiam na podstawkę kineskopu.
  • Poziom 22  
    Przy założonej czy zdjętej płytce na kineskop.

Bo jak pisałem wcześniej jak zdejmę płytkę z kineskopu to napięcie jest ok.
    dopiero jak założę na kineskop napięcie jest niestabilne .
  • Poziom 43  
    cinko napisał:
    ...
    dopiero jak założę na kineskop napięcie jest niestabilne .

Czyli ewidentnie wina kineskopu. Obciąża G2 w dodatku niestabilnie. Przyczyną ale bardzo rzadko może być cokół kineskopu. Częściej wewnętrzne zwarcia międzyelektrodowe. Czasami pomaga opukanie (z wyczuciem!!!) szyjki kineskopu w różnych pozycjach ustawienia TV.
  • Moderator TV
    Jeśli nie jesteś jeszcze pewny, podłącz chassis do innego kineskopu.
    Ja ostatnio miałem parę takich przypadków, przy czym raz zwarcie w kineskopie było na ostrości. Regenerator nie pomógł. Udało się odpalić zwarcie w ten sposób, że przy zdjętej PK ustawiłem regulacje UG2 i ostrości na maksimum i przy włączonym TV podłączyłem PK. Strzeliło, błysnęło i... już jakieś parę tygodni gra :D Ryzyko i tak żadne, skoro kineskop ma zwarcie i alternatywą jest jego wymiana, lub utylizacja TV :cry:
  • Poziom 22  
    Witam.
    Dziękuje za podpowiedzi kolegów.

Zastosuje się do waszych rad,zobaczymy jakie będą efekty.

Spróbuje zastosować metodę z odłączonym S1,S2 wygrzaniu 10min. oraz podpięciu
    ponownie.

Jeżeli to nie pomoże spróbuje zdjąć PK podnieść napięcia i wpiąć na kineskop, jak podpowiadacie.
  • Poziom 22  
    Niestety ekran nie zaświecił jaśniej , chociaż napięcie jest już stabilne na S2.
    Obraz rozmyty.
    Tv na recykling.

Wszystkim, którzy się wypowiedzieli w tej sprawie bardzo dziękuje.