Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit VIA 102 nie dopiera

chwali 05 Nov 2011 21:29 5400 9
 • #1
  chwali
  Level 16  
  witam
  pralki używamy od kilku lat, nigdy nie było z nią problemów, od pewnego czasu (niezależnie od ustawionego programu od 2-7) pralka notorycznie nie dopiera ubrań.
  O ile do tej pory, nigdy ale to nigdy, nie narzekałem na jej działanie tak od pewnego czasu większość ubrań jest widocznie niedoprana.

  W pralce ok. 3-4 lata temu (jeszcze na gwarancji) została wymieniona elektronika programatora. Po tym działała bez zarzutów, w między czasie pralka była czyszczona (płatki mydlane używane przy praniu ubrań niemowlęcia zatkały 'instalację') po tym pralka także działa dobrze przez ok. rok a teraz ... szkoda mówić.

  czy może być to wina elektroniki? zdarza się, że ubrania nie dość, że są niedoprane to jeszcze 'źle' odwirowane (przy 1000 obr/min)
 • #2
  nares
  Home appliances specialist
  Grzeje? Układ odprowadzający wodę drożny?
 • #3
  dzimi
  Moderator
  Nie pobiera zbyt mało wody?
 • #5
  chwali
  Level 16  
  @nares - pralka grzeje, woda jest odprowadzana bez problemu

  @ dzimi - a jak to sprawdzić ?, pralka od nowości pobierała (wg mnie) małą ilość wody, lustro wody było niewidoczne, w porównaniu ze starymi pralkami (gdzie lustro wody sięgało czasami połowy szkalnych drzwiczek) to ta pralka pobiera wody bardzo mało ale nie sądze aby zmieniło sie to w trakcie jej użytkownaia

  @apa66 - nie wiem co mam odpowiedzieć, przez kilka lat pralka na tyle 'dopierała' ubrania, że nigdy (podreślam nigdy) nie narzekałem na jej działanie. Od pewnego czasu pralka notorycznie nie dopiera, plamy są 'przeprane' ale nadal widoczne (nie mówię tu o jakich hardcorowych plamach tylko zupełnym standardzie, wcześniej program z temp. 40-50 stopni dawał sobie z tym radę).
 • #6
  apa66
  Level 12  
  pralka jest urządzeniem mieszającym wodę z proszkiem razem z praniem ,za jakość prania jest odpowiedzialny proszek-jeśli jest kiepskiej jakości w samej wodze się nie wypierze.Sama pralka wymaga co jakiś czas prania oczyszczającego w temp 90 ,podczas prania w niskich temperaturach wewnątrz zbiornika odkłada się brud który może brudzić pranie.
 • #7
  chwali
  Level 16  
  @apa66 dziękuję za opis i wyjaśnienie czym jest pralka, urządzenie którego używam od wielu lat, nie różni się od tego co napisałeś. A na poważnie to wcześniej używałem tańszych proszków (teoretycznie gorszych) więc twoje spostrzeżenia są tak ogólnikowe, że aż abstrakcyjne.
 • #8
  adamopy2000
  Level 2  
  uzyj calgon i silniejszy ptoszek
 • #9
  apa66
  Level 12  
  trzeba szukać przyczyny-sprawdzić prawidłowość cyklu prania- pobiera cały proszek z zasobnika na początku programu prania,- wykonuje obroty prawo-lewo,- grzeje,- płucze,-wylewa wodę za każdym razem,-wiruje po wylaniu wody.Proszki też trafiają się podrabiane !!!
 • #10
  chwali
  Level 16  
  kupiłem środek do czyszczenia pralki, dwa czyszczenia i problemu nie ma.