Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa spawarka bester 1801

06 Lis 2011 09:23 4364 4
  • Poziom 9  
    Witam!!! Zakupiłem dziś spawarkę bester 1801. Przy próbie zakładania drutu podajnik się nie załączał a wiec przepchnąłem drut ręcznie, aż wyszedł z lufki. Zero reakcji na przycisk. Świeci tylko lampka sygnalizująca działanie. Wentylator tez się nie włącza. Na dzień dzisiejszy nie mam butli z gazem, czy to może być przyczyną nie działania miga??? Czy podajnik powinien działać bez niego???
    Mig nie działa na napięciu 220, ani 400V(siła).
    Czy mogło by być tak że mam źle podłączone kable we wtyczce. Choć wtedy by się nie zaświeciła kontrolka sygnalizująca działanie miga.
    Z racji że dzisiaj jest niedziela to nie dzwonie do serwisu zapytać, a nie chciał bym być w niepewności do jutra, a wiec pytam szanownych kolegów.
  • Poziom 21  
    Mam taką spawarkę tyle że nieco większą bester 2200, bardzo dobra spawarka. Podajnik drutu powinien załączać się bez butli, spawać bez butli niestety się nie da. Rozumiem że spawarka była bez wtyczki, więc sprawdź czy dobrze podłączyłeś, lub opisz jak podłączyłeś, jeżeli podajnik nie będzie działał to radzę samemu nie naprawiać bo stracisz gwarancję.
  • Poziom 9  
    Wtyczka już była jak kupiłem. Ale chodziło mi o wtyczce na scianie
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Czyli o gniazdo. W takim bądź razie weź próbówkę i sprawdź napięcie na zaciskach silniczka, tyle że tam może być 24V, nie jestem pewien bo swojej nie rozkręcałem, tylko tyle możesz zrobić.
  • Poziom 9  
    okazalo sie ze w gniezdzie były zle podłaczone przewody, na miejscu N była faza.
    Poszedł bezpiecznik i warystor