Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 64-bit - identyfikacja karty sieciowej i znalezienie sterownika

06 Lis 2011 10:15 4657 1
  • Poziom 7  
    Witam. Otóż zrobiłem na laptopie Formata, gdzie zainstalowałem windowsa 7.
    Jednak system nie wgrał sam sterowników do karty sieciowej i nie mogę nic z Tym zrobić. Próbowalem wielu metod jednak nic. Jest tak zwany zółty znak zapytania.
    Nazwa tej karty to Kontroler Ethernet. Próbowalem podłączyć internet bezpośrednio do laptopa jednak to też nic nie dało, ponieważ nie mam jak wpisać podstawowych danych Typu Ip, brame itp. Google mi tutaj nie pomogło, jednak znalazłem pewien temat, w którym kazali podać Identyfikator sprzętu, mianowicie coś takiego:
    PCI/VEN_11AB&DEV_4381&SUBSYS
    Z Tym również surfowalem po internecie, jednak nic. Na stronie samsunga, również szukałem ow sterowników, ale tam to już w ogóle nie moglem znaleźć modelu laptopa... Jeżeli bylibyście mi w stanie pomoc, z góry dziękuje. Myślę, ze nie pomyliłem dzialów.

EDIT:

Po zrobieniu raportu Everestem, mam coś takiego. (muszę to przepisać, bo nie mam jak skopiować. -,-)
    Wlaściwości karty sieciowej:
    Karta sieciowa : Urz
    Typ interfejsu : Ethernet
    Adres sprzętowy karty: 00-26-B6-D6-EC-53
    Nazwa polączenia : Polaczenie sieciowe Bluetooth (To mnie troszke dziwi)
    MTU : 1500 bajtow
    Bajtow odebranych/wyslanych: 0/0

Sieć PCI / PnP

kontroler Ethernet [NoDB] PCI

System to Windowsa 7 Home premium, 64-bitowy system operacyjny.
    Model laptopa to Samsung R780.
    Również mam problem ze sterownikiem do karty graficznej, ponieważ pokazuje mi ją jako Standardową Kartę Graficzną VGA. Nawet, gdybym chciał zainstalować sterownik do karty, to nie wiem jaką ona nosi nazwę. Wszędzie mam napisane, że jest ona VGA, jedynie na everescie jest napisane:
    Napis z karty: VGA
    Napis z BIOS'u Chip Rev
    Typ Mikroukładu: NVIDIA
    Typ konwertera DAC: 8 bit
    Zainstalowane sterowniki : vga (6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)), framebuf (6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)), vga256 , vga64k.
    Rozmiar pamięci: 14 Mb
    Mam napisane, że to urządzenie niby działa poprawnie, jednak rozdzielczość ekranu jest okropna i nie da się tego zmienić.
    Edit:
    Dziwi mnie również jedna rzecz, mianowicie:
    Na komputerze stacjonarnym Jeżeli patrze właściwości danego sterownika, to
    Lokalizacja: Magistrala PCI np. jest 6, ale już urządzenie np. jest 8 i funkcja jest jakaś. Natomiast na laptopie mam Tylko PCI, a reszta wynosi 0.

Zapomniałem dodać, że format był robiony dlatego, że siostra miała jakiegoś trojana na komputerze, który jej zaczął wszystko usuwać.
  • Poziom 19  
    Podaj dokładny model laptopa, z naklejki na spodzie, e.g. NP-R780-JS01PL.