Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

program vnc jak łączyć się z zewnątrz sieci domowej z komputerem

06 Lis 2011 10:20 3269 8
  • Poziom 14  
    Witam kolegów, mam cholerny problem otóż chodzi o to ,że mój bracik trochę podpadł w szkole za dużo czasu spędza przed kompem i robi rodzinkę w bambuko bo gdy wszyscy śpią to odpala kompa, minecraft, tibia, i inne cuda, ma około 13 lat(skleroza nie jestem pewien).
    Dlatego zabrałem się właśnie za program vnc, team viewer jest prosty i fajny, ale nie da się go prawdopodobnie ukryć w systemie tak jak vnc, ustawiłem ukryte działanie program ładnie chowa się w procesach systemowych foldery są ukryte, a bracik jeszcze na tyle nie ma pojęcia żeby go wywalić z kompa.
    Otóż problem mam następujący, jak dokonać połączenia z poza mojej sieci z jego komputerem. Czytałem poradniki itd ale nie ogarniam tego w routerze ustawiłem przekierowanie portów od 5500 do 5900 ale jak ogarnąć temat skoro ip jest dynamiczne mam neta z Netii router to DLINK DSL 2640B,
    jeszcze jedno pytanie mam ponieważ swego czasu ten router ze tak powiem zdechł, po jakimś czasie go udało mi się uruchomić, ale mam wrażenie że działa o połowę mocy mniej niż wcześniej a po tej awarii sieje mi 5 nazw sieci czyli np
    dlink 1
    dlink 12
    dlink 123
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    aplikacja ta musi być na komputerze szpiegowanym jak sądze?

Dodano po 4 [minuty]:

program vnc jak łączyć się z zewnątrz sieci domowej z komputerem

Czy to może jest ta opcja
    poproszę o podpowiedź jak to skonfigurować
  • Moderator - Sieci, Internet
    Tak, to jest dynamic DNS. Zobacz po włączeniu tej opcji, jakie serwisy obsługuje router, wybierz jeden z nich, konfiguracja polega na założeniu konta w tym serwisie i utworzeniu na koncie nazwy domenowej, a następnie podaniu tych danych (serwisu, nazwy, użytkownika i hasła) w routerze.
  • Poziom 14  
    ok zarejestrowałem się i zonk co mam wklepać w miejscu iP wrzucam screena program vnc jak łączyć się z zewnątrz sieci domowej z komputerem
  • Moderator - Sieci, Internet
    Wklepać tylko wymyślony przez siebie "hostname", po to właśnie jest dynamic dns, żeby adres IP odświeżał się automatycznie
  • Poziom 14  
    Spakey napisał:
    ok zarejestrowałem się i zonk co mam wklepać w miejscu iP wrzucam screena program vnc jak łączyć się z zewnątrz sieci domowej z komputerem

okej widze że router chycił moje konto zapisał je sobie w ustawieniach wobec tego jak teraz to poustawiać żebym mógł łaczyć się z poza sieci domowej
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Jeśli jak pisałeś porty masz przekierowane, to spoza sieci lokalnej korzystasz z tej zarejestrowanej nazwy, a nie z adresu IP. I tyle...
  • Poziom 14  
    na tej stronie jak próbuję ustawić tylko nazwe hosta to rzuca się też o adres ip więc o jaki ip mu może chodzić

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

Ok dziękuje wszystkim za pomoc pomyślałem zastanowiłem się, ten adres ip co chciała strona dnsa jest adresem ip komputera który chce sledzić , w routerze podałem nazwe hosta i chodzi jak chciałem Pozdrawiam temat do zamkniecia