Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra plus brak kanałów, Sagemcom DSI87 (HD)

06 Lis 2011 11:20 41520 9
  • Poziom 9  
    Witam, chciałbym na początku dodać, że nie posiadam za dużej wiedzy na temat instalacji sat. Więc tak, miesiąc temu wymieniłem dekoder na dekoder hd Sagemcom DSI87 (HD) oraz talerz na większy z 60cm na 80cm oraz pakiet kanałów komfort + canal +. Zaraz po zakupie wszystko było dobrze, sygnał oscylował na poziomie 89% ( jest to wskazanie odczytane z menu dekodera ) wszystko skomplikowało się jak cyfra plus wprowadziła rozszerzony zakres kanałów HD czyli w pakiecie komfort jest tvn HD, planet HD itp. gdy to się stało na wszystkich kanałach canal + miałem komunikat "sprawdź instalacje antenową ( satelita hot bird ) i z pakietu komfort w hd jedynie miałem tvn. Gdy poruszyłem talerzem czasem zdarzyło się, że przez ułamek sekundy pojawialy się kanały hd więc postanowiłem kupić miernik sygnału i nowy konwerter gdyż miałem stary konwerter jeszcze od mniejszego talerza na jego miejsce założyłem Black Premium inverto. Podłączyłem miernik sygnału ( satellite finder ) ustawiłem go zgodnie z instrukcją i gdy na jego skali jakoś sygnału była doskonała 10/10 to na dekoderze miałem nadal 0% i tak sprawdziłem wszystkie możliwe ustawienia talerza i odczyt z miernika nie pokrywał się z odczytem na dekoderze i kanałów już nie miałem żadnych więc powtórzyłem czynność na starym konwerterze i efekt taki sam. Zmieniłem miejsce umieszczenia talerza ( dom 3 kondygnacyjny z wysokości 2 kondygnacji przeniosłem satelitę na dach ) i efekt taki sam. Satelita ponownie wróciła na swoje pierwotne miejsce i po manipulacjach na nowym konwerterze udało mi się złapać sygnał na poziomie 75% ( odczyt z dekodera gdyż miernik po ponownym podłączeniu do satelity nie reaguje na jej zmiany położenia, nie wzrasta poziom sygnału być może jest uszkodzony ) lecz mimo tych 75% nie mam żadnego kanału nawet tych zwykłych nie w hd i ciągle mam komunikat aby sprawdzić instalacje antenową, dodał że wymieniłem również kabel od dekodera do satelity. Proszę o pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Czytałem jak się to robi, co do hot birda to znalazłem w internecie azymuty i przeliczyłem wzg swojego położenia, oprogramowanie jest zaktualizowane i odszukanie kanałów wykonałem jako pierwszą czynność. Korzystanie ze wskaźnika nie jest skomplikowane i uważałem że użyłem go dobrze, po za tym wykonałem wszystko tak jak jest w instrukcji i miernik pokazywał na początku przy pierwszej próbie że sygnał jest idealny lecz gdy go odłączyłem i podłączyłem wszystko tak jak być powinno i tak nic nie działało. A fachowaca zawołam jeśli tutaj nie znajdę pomocy :)
  • Poziom 9  
    Sygnał to jedno a jakość to drugie. Powinieneś mieć w dekoderze 2 paski, tzn jeden od sygnału, a drugi od jakości. U mnie było też tak że sygnał był 90% a jakości 0 i kanałów nie było
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Właśnie jak mówią moi poprzednicy siła to jedno a jakość to drugie.Do poprawnego odbioru powinno być min.60% jakości dla programów HD a dla programów SD ok.40% jakości . Czyli potrzebna korekta anteny.

Informuję też że są problemy z odbiorem nowych kanałów Cyfry+ w HD czyli Planete HD,KuchniaTV Hd,Domo HD,MiniMini HD, Teletoon Hd,Ale Kino HD,Hyper HD ,Canal+ WeekendHD,Canal+ Sport HD z częstotliwości 11,411GHz wielu użytkowników narzeka na brak odbioru z tego transportera bo potrzebna jest BARDZO PRECYZYJNIE USTAWIONA ANTENA SATELITARNA.Winą jest najprawdopodobniej FEC .
  • Poziom 2  
    U mnie na antenie 60cm działa, ale musiałem dobrze ją ustawić, tylko sprawdzałem na kompie. Więc i na takiej antenie da się oglądać.
  • Poziom 21  
    Ostatnio też przeżywałem męki przy ustawianiu anteny. Postanowiłem po zaopatrzeniu się w drugi tuner wymienić całą instalację antenową mającą dobre 15 lat. Nowa czasza, konwerter Inverto Black i kable. Po poskładaniu klęska. Żadnego kanału cyfry+, siła sygnału marna a jakość zero. Na dworze już ciemno a ja siedzę na drabinie na wys. pierwszego piętra słuchając płaczu sąsiada, któremu zasłaniałem jego antenę. Kompletna bezsilność i olśnienie: przez swoje głupolstwo zapomniałem odchylić konwerter od pionu (w moim przypadku 3 stopnie). Wszystko ruszyło z kopyta. Jak się później okazało czasza była ustawiona prawidłowo.
    Tak więc ważne jest nie tylko prawidłowe ustawienie elewacji i azymutu ale też i samego konwertera.