Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki Creative które wybrać?

nnnooorrrbbbiii 06 Nov 2011 13:22 2155 7
    nnnooorrrbbbiii
    Level 9  
    Jestem zainteresowany kupnem głosników komputerowch które będa przeznaczone NAJBARDZIEJ do muzyki, od czasu do czasu filmy, najmniej gry.
    Tak żeby wprowadzić temat, chciałbym zaznaczyć że miałem:
    -Logitech x230 - grały bardzo dobrze, jednak brakowało mi zawsze tych wysokich pasm.
    -Microlab FC 530 - tak wszyscy je chwalili a to była jakaś porażka! niepolecam.
    - Creative T3000 - porzyczyłem je od koleżanki, mam je nadal, wsyzscy mówią że Creative nie mają jakości, jednak zdziwiło mnie to że zainstalowane tweetery, grają naprawde wysoko i czystko, tylko ten subwoofer .. troche za mało wat.

Moje propozycje:
    a) zestawy 2.1
    -Creative I-Trigue 3220 - naprawde chyba najlepszy design, mają tweetery, więc będa grać podobnie do tych co mam teraz, ale subwoofer- opinie o nim są negatywne pierdzi bass refleks po za tym 17 wat to tak troche mało
    -Creative 3200 - design taki troche beznadziejny jeśli chodzi o satelitki.

b) zestawy 5.1
    -Creative 6100 - Sub 26 wat, a to dość już dużo, jednak tweetery tylko w przednich satelitkach, nie jestem przekonany co do jakości,
    -Creative 6200 - no i w końcu, głośniki które przemawiają do mnie chyba najbardziej, dlaczego? a więc głośniki tylne można postawić na głośnikach przenich, przełączając tryb pracy suwakiem na subwooferze,, głośnik centralny mozna fajnie zainstalować na monitorze bez wiercenia dziur w ścianie, jedyna rzecz co mnie martwi to Subwoofer który ma 22 waty, ale pocieszam się tym że mam biurko w kącie, co daje wyolbrzymioną moc głosnika niskotonowego. Co do tweeterów producent napisał: Works like combination tweeter and midcośtam, juz niepamiętam, a więc te srebrne kopółki zastępują żekomo tweetery, oby.

Prosze was pomóżcie mi wybrać pomiędzy tymi 4 zestawami, czy ktoś miał znimi doczynienia?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    cort3x
    Level 10  
    Zależy co na głośnikach będziesz robić( i jak dużym audiofilem jesteś),
    mogę polecić takie :
    - GENIUS SW-HF5.1 5050
    - Creative G500 THX
    - LOGITECH X-530
    jeśli masz więcej kasy to te :
    -LOGITECH Z-5500
    -LOGITECH Z-906
    -lub zestaw amplituner + kolumny :)

Wszystkie głośniki z w/w mogę polecić ale wybór i tak jest twój :)
    Kosa1337
    Level 26  
    Witam, ile chcesz wydać na głośniki? Jeśli cchesz kupić 2+1 to już lepiej kupić zwykłe kolumny głośnikowe i wzmacniacz.
    daavid117
    Level 42  
    nnnooorrrbbbiii wrote:
    grają naprawde wysoko i czystko, tylko ten subwoofer .. troche za mało wat.
    Jesteś więc widzę specjalistą od zagadnień audio! [/sarcasm]. Jeśli głównie do muzyki to tylko i wyłącznie zestaw kolumny + wzmacniacz. Żadne komputerowe plastiki nie zagrają lepiej niż takie połączenie.

Jakiś czas temu zakupiłem X-530 do grania, oglądania filmów i słuchania muzyki. Kolumny Unitra, wraz z amplitunerem poszły do szafy. Teraz używam X-530 do filmów i gier, a kolumn do słuchania muzyki (no poza dubstep'em). Stare Unitra miażdżą wręcz jakością dźwięku ;).
    iamtheone
    Level 26  
    Chłopie, bierz Logitecha, Creative to gó... Logitech ma naprawde porządny sprzęt, ja i moi znajomi mamy głośniki Logitecha i nie narzekamy :)

pozdrawiam
    gradek83
    Level 41  
    Creative Inspire T6200 Są idealne i nieźle grają na bank będziesz zadowolony:)
    daavid117
    Level 42  
    Czy panowie czytali do czego autor chce głównie używać zestawu głośników? Chyba nie, bo komputerowe plastiki nadają się raczej średnio do tego. Na początku przytłacza i szokuje bas, co daje fajny efekt, ale później człowiek zaczyna tęsknić za pełnią dźwięku, bo przecież takie Creative czy Logitech oferują tylko niskie i wysokie częstotliwości...

Chyba, że ktoś już nie słyszy średnich tonów - słyszałem o takich przypadkach. I tak, przyznaję że jakiś czas temu twierdziłem, że moje plastiki grają całkiem nieźle, ale tak jak wyżej napisałem to tylko taki moment "zauroczenia", który szybko mija. Potem przychodzi "ból i zgrzytanie zębów", bo jest głośno, basowo, ale "pusto". Teraz z większym dystansem podchodzę do pierwszego wrażenia.
    fiend_
    Level 43  
    Quote:
    NAJBARDZIEJ do muzyki

To nie Creative, nie Logitech i nie Genius.
    Podłącz sobie dobrą wieżę na aux z dwoma kolumnami, jakość dźwięku i głośność będzie znacznie lepsza. Jak będzie ci zbyt mało "kopa" w dźwięku, podłączysz sobie wzmacniacz lub zmienisz kolumny na coś lepszego. Dźwięk nieporównywalny, mówię to jako posiadacz podobnych pierdziawek 5.1 z plastiku, który przesiadł się na malutką wieżę Pioneera z wbudowanym wzmacniaczem.