Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha CA-410 - ile może być warty?

venciak 06 Lis 2011 16:26 2895 18
  • #1 06 Lis 2011 16:26
    venciak
    Poziom 9  

Zastanawiam się nad kupnem amplitunera i nie wiem czy sprzedawać to co mam, czyli wzmacniacz dwukanałowy Yamaha ca-410, produkowany był w latach 70' więc to antyk, lecz potrafi dobrze wrzasnąć :) optycznie jest prawie idealny, brakuje tylko gałki od balansu, od strony technicznej - dźwięk leci tylko z kanałów tuner oraz tape, reszta jest "niema". Specyfikację można znaleźć w google. Na ile byście go wycenili? Z góry dzięki za info ;)
    PS zdjęcie przedstawia przykładowy model (lecz mój jest w praktycznie takim samym stanie prócz nieszczęsnej gałki balansu)

Yamaha CA-410 - ile może być warty?

0 18
  • #2 06 Lis 2011 16:51
    Dani66
    Poziom 30  

Widziałem niedawno u mojego znajomego taki wzmacniacz tylko, że w czarnym kolorze razem z tunerem analogowym , stan bardzo dobry, ale nie na sprzedaż. Co do cen to w okolicach 400zł powinieneś za niego wziąć.
    Choć moim zdaniem takiego sprzętu szkoda sprzedawać.

0
  • #3 06 Lis 2011 16:53
    venciak
    Poziom 9  

ta wersja akurat posiadała osobny tuner

0
  • #4 06 Lis 2011 17:06
    Dani66
    Poziom 30  

Pisząc razem nie chodziło mi o wbudowany tuner tylko o tuner w osobnej obudowie.

0
  • #5 06 Lis 2011 18:34
    benek161
    Poziom 21  

Dani66 napisał:
    Co do cen to w okolicach 400zł powinieneś za niego wziąć.
    Choć moim zdaniem takiego sprzętu szkoda sprzedawać.

400zł to za model wyższy, czyli CA-610 bym dał. Za to w idealnym stanie max 300zł. A że żal sprzedawać to prawda, stara dobra szkoła dźwięku

0
  • #6 08 Lis 2011 10:19
    Dani66
    Poziom 30  

W granicach 400zł model CA-410 można zazwyczaj spotkać jeśli w ogóle ktoś go wystawia do sprzedaży.

0
  • #7 08 Lis 2011 10:25
    benek161
    Poziom 21  

Tu http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ca-610-i1920355258.html masz za 200zł (trochę poobijany ale gra) i jakoś nikt go nie chce. Tutaj http://allegro.pl/yamaha-ca-600-wzmacniacz-stereo-i1914958847.html za 120zł trochę też w średnim stanie. Więc dla mnie w idealnym stanie wart 300zł max (zwłaszcza w takim jak ma tutaj kolega). A że ktoś sobie wystawia go za 400zł (handlarzyna śmietnikiem niemieckim) to już inna sprawa

0
  • #8 08 Lis 2011 10:35
    Dani66
    Poziom 30  

Bardziej obawiałbym się tych tanich, bo z reguły sprzedają je handlarze, którzy za grosze przywożą z zagranicy i nie zależy im na zysku tylko byle by "upchnąć" komuś za nieco więcej niż kupił, a jak przywiózł za darmo to dla niego 100zł to i tak spory zarobek.
    Poza tym to, że kierujesz się tylko tym co jest na allegro już stawia Cię w przegranej pozycji, bo allegro to nie jest wyrocznia ani żaden "dyktator cen".
    Ja pisałem ile jest wart ten wzmacniacz na podstawie długoletniego doświadczenia, a nie tego co jest na allegro.
    Dodam, że handlarzem nie jestem jakby kolega miał wątpliwości.

0
  • #9 08 Lis 2011 11:01
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:
    Bardziej obawiałbym się tych tanich, bo z reguły sprzedają je handlarze, którzy za grosze przywożą z zagranicy i nie zależy im na zysku tylko byle by "upchnąć" komuś za nieco więcej niż kupił, a jak przywiózł za darmo to dla niego 100zł to i tak spory zarobek.

Jak by tak myśleli to szybko by zbankrutowali. Popatrz sobie na allegro na handlarzy tzw vintage, u nich ceny są bardzo wygórowane. Od przeciętnego użytkownika da się ten sam klocek kupić znacznie taniej w takim samym stanie
    Cytat:
    Poza tym to, że kierujesz się tylko tym co jest na allegro już stawia Cię w przegranej pozycji, bo allegro to nie jest wyrocznia ani żaden "dyktator cen".

A co jest dla Ciebie dyktatorem cen? Wszelkiej maści giełdy elektroniczne? Tam tym bardziej zajmują się tym ludzie dla zysku, czasami idzie coś wyhaczyć od śmieciarzy za 0.5l. Poza tym jeśli ktoś ma możliwość kupna danego towaru na allegro za 200zł a na giełdzie za 400zł to co wybierze? Po co mam przepłacać kupując u kogokolwiek jak wiem że mogę coś taniej kupić gdzie indziej, tak samo dobrze (tylko jeden jedyny raz kupiłem u handlarza z wolumenu, więcej tego błędu nie popełniłem)
    Cytat:
    Ja pisałem ile jest wart ten wzmacniacz na podstawie długoletniego doświadczenia, a nie tego co jest na allegro.

20 lat temu i teraz na pewno ten wzmak nie był tyle samo wart. Poza tym czasy się zmieniają, jest wiele możliwości nabycia towarów. Takie są prawa rynku, coś jest warte tyle ile konsument jest w stanie za to dać
    Cytat:
    Dodam, że handlarzem nie jestem jakby kolega miał wątpliwości.

Nigdzie nie sugerowałem że kolega jest handlarzem...

0
  • #10 08 Lis 2011 14:45
    venciak
    Poziom 9  

a jeśli ten wzmacniacz miałby zostać to polecalibyście do niego kolumny Tonsil Space '86 czy JVC S-66 ?

0
  • #12 08 Lis 2011 18:10
    Dani66
    Poziom 30  

Nie będę wchodził w dyskusje bez celu. Piszesz, że "Poza tym czasy się zmieniają, jest wiele możliwości nabycia towarów", a sądząc po Twoim poście nawet nie wiesz, że oprócz giełd elektronicznych i allegro są miejsca gdzie można kupić sprzęt. I wątpię, żeby takie oczywiste było kupowanie sprzętu na ślepo przez allegro bez odsłuchu, bo każdy komu zależy na dobrym sprzęcie woli zapłacić nieco drożej i mieć pewność, że sprzęt działa niż kupować w ciemno od człowieka, którego się nigdy na oczy nie widziało i jeszcze bez odsłuchu i sprawdzenia podstawowych funkcji sprzętu. Poza tym niby czemu miałbym się bać kupować od handlarza, w razie defektu najczęściej można zwrócić sprzęt, a u osób prywatnych raczej takiej możliwości nie ma i nie ma też reguły, że handlarz zawsze oszukuje, ale nie bronię oczywiście, bo zdarzają się też oszuści.
    W ciągu 20 lat ceny się nieco zmieniły, ale w ciągu ostatnich 8-10 lat ceny sprzętu są na stałym poziomie, a nawet drożeją, np Denona PMA-1560 w roku 2002 kupiłem za 750zł, a teraz sam popatrz jakie są ceny. Allegro pojawiło się w 2001 roku, ale bardzo dużą popularnośc zdobyła kilka lat później i od tego czasu ceny sprzętu szybują w górę, szczególnie taki sprzęt, który m.in. przez ogólnoświatowy dostęp do Internetu, jest polecany na wszelkiego rodzaju forach. Przyklad? Proszę: Miałem kilka lat temu dwa wzmacniacze Denona PMA-860, który jest wszędzie polecany i H/K PM 665 VXi, który był w tamtym czasie mało znanym, aczkolwiek niedocenianym wzmacniaczem i wystawiłem oba na allegro startując z takiej samej ceny 400zł, po dwóch tygodniach Denona osiągnął prawie 650zł, a H/K nie chciał nikt. Teraz H/K 665 jest poszukiwany i ceny osiągają nawet 700-800zł.
    Co do, jak to nazwałeś, "przeciętnego użytkownika allegro", to ceny rzeczywiście są mniejsze niż u osób zajmujących się dochodową sprzedażą sprzętu, ale to raczej ze względu mniejszej renomy wśród społeczności allegro i mniejszego zaufania do osób, które raz na jakiś czas coś sprzedają i nie mają tak dobrej reputacji więc drogą do sprzedaży dla takich osób jest sprzedaż po niższej cenie.
    Wracając do tematu - proszę autora o podanie metrażu pokoju oraz kwoty na kolumny to na pewno będzie łatwiej doradzić.
    Pozdrawiam

0
  • #13 08 Lis 2011 18:24
    venciak
    Poziom 9  

pokoik ma około 22mkw, posiadam teraz schneidery super team ls/2 na głośnikach Westry, wiadomo dla audiofilskiego ucha byłyby nie do przyjęcia, ale ja na szczęście jestem amatorem :) pisałem o tych dwóch modelach kolumn ponieważ mam okazję nabyć je za niską cenę. Niestety na Altony 80 na razie mnie nie stac ;)

PS. zależy mi także na umiarkowanych wymiarach kolumn

0
  • #14 08 Lis 2011 18:29
    Dani66
    Poziom 30  

Miałem kiedyś przez niedługi czas Schneidery więc wiem co to jest. :) Space 86 też miałem i jeśli możesz je tanio kupić, a nie możesz dołożyć i kupić czegoś lepszego to wybór będzie ok, jednak do 22 m2 będzie to na pewno trochę za mało.
    Możesz też poczekać trochę i poszukać innych kolumn, a przy okazji trochę dozbierać, wtedy mógłbyś nabyć coś co w takim metrażu wypadnie nieco lepiej.

0
  • #15 08 Lis 2011 18:52
    venciak
    Poziom 9  

a jeśli chodzi o porównanie jakości tonsili i moich schneiderów ? bo jeśli będę chciał nowe to stare go out :) i nie wiem czy się nie zawiodę na nich

0
  • #16 08 Lis 2011 19:04
    Dani66
    Poziom 30  

Nie ma zbytnio co porównywać tych Schneiderów. Tonsile są ok tylko pokój troszkę duży jak na tak małe kolumny.

0
  • #17 08 Lis 2011 19:13
    benek161
    Poziom 21  

Myślę że zarówno Ty jak i ja mamy rację. Ale nie będziemy się tu rozwodzić, koniec offtopa;)

0
  • #19 07 Cze 2012 16:08
    venciak
    Poziom 9  

Szukałem szukałem aż w końcu znalazłem, zamiast space '86 są Altusy 140 :)

0