Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux EWT 10420 W dziwnie się zachowuje !

mnizin 06 Nov 2011 16:56 6531 4
    mnizin
    Level 11  
    Witam , urodził mi się problem z pralką Electrolux EWT 13420 W, pralka ma ok 4 lata więc juz po gwarancji . Opiszę objawy
    -Włączam pranie , zakręci , zacznie wypompowywanie i nie przestaje(cały czas wypompowuje) , dodam że nie zawsze 1 na 10 prób się powiedzie .Wody nie pobiera
    -włączam wirowanie , podobnie ,cały czas wypompowuje ale nie zaczyna wirować
    Zalałem pralkę wodą od góry (dla sprawdzenia ) i włączyłem odwirowanie , spuściło wodę i zaczęło wirować (cały cykl ok) , ale też nie za każdym razem .
    Zegar działa , wszystko pokazuje ok ,filtr i odprowadzenie wody wyczyszczone .
    Proszę o podpowiedz co mogę zrobić .Dzięki Pozdrawiam
  • Helpful post
    dzimi
    Moderator
    Do sprawdzenia hydrostat, oraz przewód ciśnieniowy do hydrostatu czy nie jest zapchana.
    mnizin
    Level 11  
    Dzięki za zainteresowanie .
    Jestem zielony w tych sprawach , więc jak może wyglądać ten hydrostat oraz gdzie się znajduje ?

Dodano po 45 [minuty]:

Jeżeli hydrostat to jest to małe urządzenie czarne u góry pralki dwa kabelki zasilające i wężyk od spodu to wygląda na sprawne ,wężyk jak dmucham to jest jakby mały opór ale drożny bo słychać syczenie gdzieś środku
  • Helpful post
    dzimi
    Moderator
    To nie ma być syczenie tylko normalny przepływ. Dmuchnij jeszcze w sam hydrostat powinieneś słyszeć pyknięcia przekaźnika ciśnieniowego.
    mnizin
    Level 11  
    Przedmuchałem wężyk ,hydrostat i wszystko działa , zrobione 3 prania i jest ok .Wielkie dzięki