Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker Europa 2000 "ciągle szuka" stacji i nie daje się zatrzymać

06 Lis 2011 18:57 1525 2
 • Poziom 26  
  Kultowe już radyjko ( Europa 2000 - typ 1240 ) służyło mi od ponad 15 lat, zostało wymontowane przez naprawą w warsztacie ( spawanie ) i po ponownym zamontowaniu problem. Po włączeniu na 3-5 sek jest stacja a potem sam od siebie zaczyna przeszukiwać i zmienia częstotliwości. Robiłem reset - wyłączyłem zasilanie na 24 h i nic. Ciągle szuka stacji i nie daje się tego zatrzymać. Co sprawdzić w radiu aby przywrócić je do życia?. To radio, to nie radio a raczej sentyment, dlatego chciałbym się nim dalej cieszyć :D
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 34  
  Sprawdz antenę, po spawaniu wszystkiego można sie spodziewac.
 • Poziom 26  
  Antenę podłączałem zewnętrzną, - w ogóle podłączyłem radio poza samochodem, aby wyeliminować wszelkie ew. nieprawidłowości i niestety nie pomogło. Spawana była belka w podwoziu i dmuchając na zimne wyciągnąłem radio odłączając wszelkie przewody. Gdyby robił to mechanik miałbym przypuszczenie, że coś sknocił a tak jestem pewny, że spawanie pozostaje bez wpływu na instalację radiową.

  Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? - może serwisanci podpowiedzą?

  I stało się, oddałem radio do naprawy, przy odbiorze okazało się, że technik źle podłączył masę tj. podłączył ją do tego gniazda pod zasilaniem przy którym jest symbol anteny, - z radia poszedł dymek ! (prawdopodobnie końcówka m.cz. się "wykopciła"). Potrzebuję na gwałt schematu tego radia, na forum znalazłem jedynie starego beckera z końcówką mocy na germanowych tranzystorach. Przeszukuje internet od 2-ch dni i niestety nie mogę nic znaleźć.

  Dalej nie mogę znaleźć tego schematu, czy ktoś pomoże?