Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit WITL 105 wykonuje pierwsze pranie a na drugim sie zatrzymuje

06 Nov 2011 20:08 4750 17
 • Level 14  
  Witam
  Pralka wykonuje pierwsze pranie normalnie, z drugim już jest problem bo pralka zatrzymuje się na płukaniu. Co może być tego przyczyną? Postoi parę godzin i znowu pierwsze pranie robi całe.
  W pralce są wymienione szczotki bo starych niewiele zostało, układ hydrostatu wyczyszczony, grzałka około 27om, odpływ i pompka sprawna, poprawione luty na module, magnes prądniczki dokręcony, styki na module i w kostce silnika są ok. Nie wiem dlaczego pralka tak się zachowuje. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
 • Level 27  
  Witaj ,zobacz ilość wsadu czy jego ilość ma wpływ na funkcje prania .Styki wtyczki mogą być okej natomiast kabelki czasami się ułamują w środku i zostaje izolacja .Na razie sprawdż to .
 • Level 23  
  Jeśli zatrzymuje się na płukaniu z wodą w środku - to uszkodzona pompa.
  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  Level 26  
  Grzałka do wymiany.
 • Level 10  
  Mam podobny problem z taką samą pralką. Moja wypierze, wyleje wodę i nie pobiera wody do płukania. Słychać pracującą pompkę od wylewania wody i mrugają lampki czerwona i zielona.

  Twoja piszesz, że po drugim praniu się zatrzymuje znaczy po drugim wsadzie czy po praniu drugim zasadniczym?

  Ja w mojej wyczyściłem elektronikę i czekam za nowymi przekaźnikami z płytki wymienię wszystkie cztery, a potem hydrostat. A tak wogóle jak dmucham w hydrostat to słychać jeden raz przełączenie styków i miernik piszczy na stykach o numerze 14 i 11, a jak dmuchnę mocniej to nie słychać przełączania styków a dodatkowo miernik piszczy na stykach 11 i 16. Czy tak to powinno działać? Mam stary hydrostat od innej pralki i jak dmucham w niego to przełącza na dwa razy i to wyraźnie słychać.

  Napiszcie czy ten od indesit typ 760 powinien pstrykać dwa razy.
  A może mieliście taki sam objaw ?
  Jak poskładam wszystko do kupy i uruchomię to dopiszę co było.
 • Home appliances specialist
  BANACH21 wrote:
  jak dmucham w hydrostat to słychać jeden raz przełączenie styków i miernik piszczy na stykach o numerze 14 i 11, a jak dmuchnę mocniej to nie słychać przełączania styków a dodatkowo miernik piszczy na stykach 11 i 16. Czy tak to powinno działać?.

  Tak ma być i jest w porządku.
  BANACH21 wrote:
  Słychać pracującą pompkę od wylewania wody i mrugają lampki czerwona i zielona.

  Te pralki sygnalizują rodzaj uszkodzenia za pomocą migania lampek na panelu , opisz jakie lampki i jak szybko migają.
 • Level 26  
  Proponuję kontrolę megaomomierzem induktorowym grzałki. W razie braku chociażby zwykłym miernikiem gdy w bębnie jest ciepła woda. Przerabiałem nie raz w tych pralkach ten problem.
 • Level 10  
  Zmieniłem wszystkie cztery przekaźniki i jak na razie właśnie w tej chwili palka robi płukanie. Jak rozebrałem poprzednio to za pierwszym razem jedno pranie zrobiła do końca. Następne niestety nie.
  Właśnie zakończyła i jest wyprane i wypłukane. Zobaczymy czy zrobi następne. Może to już koniec naprawy. Właśnie żona wkłada białe do prania. Jak skończy to napiszę.

  Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

  No niestety jest to samo. Mruga lampka zielona jak na zdjęciu z częstotliwością raz na sekundę i czerwona kłódka trzy razy szybciej.

  Indesit WITL 105 wykonuje pierwsze pranie a na drugim sie zatrzymuje
 • Level 10  
  Zmierzyłem grzałkę i miernik wskazówkowy na zakresie x10k minimalnie rusza wskazówkę, a elektroniczny na zakresie 2M pokazuje w jedną stronę wartość 1000 i rośnie na ciepłej grzałce a odwrotnie nieskończoność. Na zimnej jest tak samo.
 • Helpful post
  User removed account  
 • Level 10  
  Co ma grzałka do płukania.
  Pół dnia dzisiaj męczyłem pralkę i nic.
  Pralka normalnie pierze. Wyleje wodę, rozkłada pranie wolno i przyśpiesza i zwalnia. Po drugim lub trzecim przyśpieszeniu powinna wejść na obroty wirowania, ale nie wchodzi. Powtarza osiem razy cykl przyśpieszania zwalniania i włączają się lampki tak jak już pisałem.
  Jak włączę pralkę na płukanie bez prania to pobierze wodę następnie dobierze więcej i wypompuje i robi to samo czyli układa wolno pranie, przyśpiesza i znowu zwalnia do momentu zaświecenia lampek.
  Jak ją dzisiaj męczyłem pół dnia to bez ciuchów może trzy razy zadziałała poprawnie do końca. Włożyłem ręczniki i ponownie wyprała dobrze i za chwilę włączyłem to samo i już się zablokowała. Silnik nie wchodzi na obroty wirowania.
  Wyczyściłem komutator, zmieniłem na płycie głównej dwa kondensatory, sprawdziłem na silniku szczotki i czujnik obrotów, dogiąłem blaszki na wtyczkach i raz wyprała do końca. Za chwilę już nie.

  Co jeszcze można by zrobić? Macie jakieś tanie pomysły?
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  BANACH21 wrote:
  Zmierzyłem grzałkę i miernik wskazówkowy na zakresie x10k minimalnie rusza wskazówkę, a elektroniczny na zakresie 2M pokazuje w jedną stronę wartość 1000 i rośnie na ciepłej grzałce a odwrotnie nieskończoność. Na zimnej jest tak samo.
  Jeśli dobrze wykonany pomiar, to grzałka ma upływność (przebicie) i nie chodzi o to:
  BANACH21 wrote:
  Co ma grzałka do płukania.
  bo grzałka nie ma nic do płukania, ale ma do działania pralki. Upływność stwarza zagrożenie porażenia prądem użytkownika. Bez wymiany grzałki trudno będzie stwierdzić, że powód wyświetlania błędu jest inny (co jest raczej mało prawdopodobne, chociaż możliwe).
 • Level 31  
  Czy wymienione szczotki są dwuwarstwowe?
 • Level 27  
  kolega -zemb, BANACH21 nie chcą przyjąć do wiadomości że wskazania pokazują na uszkodzenie grzałki ,miernikiem zwykłym się nie sprawdzi najlepiej wymienić grzałkę od razu i nie kombinować .Po wymianie powinna działać .
 • Level 10  
  Wymieniłem grzałkę i żona wyprała kilka razy. Duży szacunek dla Kolegów. Pralka działa poprawnie. Z mojej strony temat można by zamknąć, ale nie ja go zaczynałem. Kolega "zemb" jakoś się nie odzywa.
  Tak dla ciekawości starą grzałkę włożyłem do zbiornika wody. Podłączyłem napięcie bez uziemienia i po pierwszym pomiarze przebicie wynosiło 15V. Wyłączyłem i po jakimś czasie włączyłem ponownie. Przebicie wzrosło do 25V. Po kolejnej próbie wynosiło już 50V. Następnej już nie było bo grzałka przepaliła się. Z tego wynika, że to były faktycznie jej ostatnie chwile. A co do bhp i przebić to wiadomo co wywali jak coś się za wysoko przebije.
  Pozdrawiam i dziękuję.