Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FIAT DOBLO 1,3 MULTIJET słabo pali, oraz kontrolka check

szwagier81 06 Nov 2011 20:12 9489 4
    szwagier81
    Level 14  
    Czesc Jak powyżej w Fiacie Doblo 1,3 MultiJet podczas odpalania ciężko pali odpali dopiero po 10 - 15 sekundach. Dodatkowo po przekroczeniu 3000 obrotów zapala się żółta kontrolka CHECK (diagnostyka silnika) i dostaje "doła" oraz spada moc.
    Po podłączeniu pod kompa i przeskanowniu programem FiatEcuScan. Wyskakują dwa błędy:

P0003

P0089

Jeden błąd wskazywał za niskie ciśnienie w układzie zasilania, a drugi błąd wskazywał za wysokie ciśnienie w układzie zasilania.

Po skasowaniu błędów i jeździe próbnej, oraz po złapaniu CHECK ENGINE znów wyskakują jednocześnie te same błędy.
    Gdzie powinnem szukać usterki?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    szwagier81
    Level 14  
    po cichu też obstawiałem czujnik ciśnienia , albo regulator.

Na początku myślałem o sprawdzeniu samych wtrysków, lecz po przemyśleniu stwierdziłem, że jak by to był kturyś z wtrysków to by wyskakiwał tylko jeden błąd.
    Po drugie silnik ładnie pracuje, równo chodzi, ma moc do momentu wyskoczenia kontrolki check i wogóle nie kopci.
    szwagier81
    Level 14  
    czy ktoś orientuje się jak można sprawdzić regulator ciśnienia paliwa?
    decybel91
    Level 41  
    Podmiana. Może też poćwiczyć oscyloskopem, ale to dla tego kto takowy posiada :)