Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

onyx DRS-30 nietypowe pytanie odnośnie unifonu

06 Lis 2011 20:34 1558 4
  • Poziom 18  
    Witam szanownych kolegów

może zacznę od początku , planuje założyć w domu domofon niby nic prostszego iść do sklepu kupić zamontować i po sprawie... można i tak ale ja tak nie chce:) zakupiłem bramofon firmy Onyx DRS-30 ze względu na ładną obudowę i jakieś tam unifony za grosze z allegro (chodziło mi same obudowy ) na początku chciałem zrobić prostą elektronikę samemu , ale gdy dostałem kasetę kompletna zacząłem się zastanawiać czy jest sens ją przerabiać czy nie lepiej zbudować elektronikę samego unifonu i dlatego mam do was szanowni koledzy pytanie , czy ktoś z was posiada może schemat unifonu który pasuje do tej kasety lub jakikolwiek inny schemat unifonu który będzie współpracował z tą kaseta (nie chce jej na razie przerabiać bo jest na gwarancji) , który posłuży za ew wzór przy robieniu własnej elektroniki

nie mowie ze chce iść na łatwiznę bo w swoim czasie i tak będę chcial zrobić własny projekt z wykorzystaniem kamery i monitorów LCD (wideofon) z rejestracją "zdarzeń" (dzwonień) na komputerze itp - zima idzie będą długie wieczory do zabawy:) chodzi mi na razie o zmontowanie czegoś na chwile co będzie działać z w/w kasetą

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
  • Poziom 31  
    Witam!
    Oczywiście możesz próbować, ale schemat jest niedostępny (wg mojej wiedzy) gdyż jest to produkt made in china. Posiada specjalne układy scalone. Komunikacja dwuprzewodowa. Zresztą cena mówi wszystko.
    Cześć!
  • Specjalista Domofony
    Ale po co chcesz budować unifon sam skoro masz go już w zestawie DRS-30 (całość nawet poniżej 100zł!!)?

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 18  
    nie mam w zestawie unifonu zakupiłem tylko sam bramofon

Dodano po 11 [minuty]:

Piotr Pajkert napisał:
    Witam!
    Oczywiście możesz próbować, ale schemat jest niedostępny (wg mojej wiedzy) gdyż jest to produkt made in china. Posiada specjalne układy scalone. Komunikacja dwuprzewodowa. Zresztą cena mówi wszystko.
    Cześć!

a nie występuje nic popularniejszego o podobnej budowie i o schematy nie jest trudno?,
  • Specjalista Domofony
    mateusz Kubański napisał:
    nie mam w zestawie unifonu zakupiłem tylko sam bramofon

DRS-30, o którym pisałeś to cały zestaw. Skoro masz tylko kasetę (DS-30)
    to dokup sobie unifonik RS-30 i po sprawie. Ten sprzęt jest tak tani, że szkoda
    bawić się w Adama Słodowego.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl