Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa monitory , brak mozliwosci ustawienia na obu takiej samej rozdzielczosci.

06 Lis 2011 21:11 1668 6
  • Poziom 8  
    Witam,

Komputer, zwykły desktop z grafika Nvidi GF210( port DVI + D-SUB + mini HDMI)
    Chciałem podłączyć 2 monitory, takie same SAMSUNG LED 22" S22A300N.
    Monitory maja tylko D-SUB, a wiec zakupiłem przejściówkę, zwykłą z DVI=>DSUB.

Podłączyłem wszystko i mały zonk, nie da sie ustawić takich samych rozdzielczości na W7, zawsze jeden z monitorów(ten przez przejściówkę) ustawia sie na dużo gorszych rozdzielczościach ( max 1600x1200) natomiast ten na dsub bez przejściówki można ustawić na co sie chce max na 1920x1080.

Ustawiam monitory jako ekran do rozszerzenia pulpitu (stoją obok siebie)
    Skąd ten problem? jedyne co mi przychodzi do głowy to złą przejściówka DVI->DSUB która nie potrafi rozpoznać monitora ( jeden zawsze wykrywany jest jako PnP) a drugi poprawnie z modelem itp.

Macie jakieś pomysły? teraz to wygląda tak ze na jednym jest 1920x1080 a drugi rozmazane 1600x1200 i wygląda to bardzo źle.

Pozdr
    Mirek

Proszę poprawić błędy językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Dwa monitory , brak mozliwosci ustawienia na obu takiej samej rozdzielczosci. [DriverMSG]
  • Poziom 42  
    Jeśli obraz jest rozmazany to wygląda na problem z komunikacją - przejściówkę albo kabel bym sprawdził.
  • Poziom 41  
    To jest grafika zintegrowana? Większość integr wariuje przy 2 analogowych monitorach.
  • Poziom 8  
    helmud7543 napisał:
    Jeśli obraz jest rozmazany to wygląda na problem z komunikacją - przejściówkę albo kabel bym sprawdził.

Obraz jest rozmazany bo rozdzielczosc ( na monitorze z przejsciowka) jest 1600x1200, a prawidlowa powinna byc FULLhd, inne proporcje itp.

Dodano po 1 [minuty]:

Wojtek(KeFir) napisał:
    To jest grafika zintegrowana? Większość integr wariuje przy 2 analogowych monitorach.

Grafika jest na PCI-e "dokladana" z ta roznica, ze Low profile ale to nie powinnio miec znaczenia.

Pozdr
    Mirek
  • Poziom 41  
    Instrukcja twierdzi, że twój monitor posiada złącze DVI. Wykorzystaj je.
  • Poziom 8  
    Wojtek(KeFir) napisał:
    Instrukcja twierdzi, że twój monitor posiada złącze DVI. Wykorzystaj je.

Niestety, instrukcja nie pokrywa sie z rzeczywistoscia, nie mam DVI :(
    Przynajmniej ta wersja monitora jej nie ma.

Pozdr
    Mirek
  • Admin grupy komputery
    [Moophone] Prosiłem o coś.