Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat Bester 1800 turbo podajnik drutu nie reaguje. silnik sprawny

set666 06 Lis 2011 22:22 14871 0
 • #1
  set666
  Poziom 12  
  Witam
  Dostałem od znajomego do sprawdzenia migomat Bester 1800 turbo (160A).
  Problem z nim jest taki że niby wszystko normalnie się włącza ale po naciśnięciu spustu na pistolecie nie idzie drut.
  Silniczek od podajnika sprawdziłem na akumulatorze i normalnie działa jak powinien.
  Na płytce odpowiedzialnej za sterowanie drutem i elektrozaworem spalił się bezpiecznik i tranzystor IRF640(pękł na pół).
  Po wymianie tych dwóch elementów dalej nie załącza się podajnik (po naciśnięciu spustu na pistolecie jest reakcja w migomacie, stycznik normalnie się przełącza).
  Sprawdziłem też transformator i na uzwojeniu pierwotnym zamiast 230v jest około 400 a na wtórnym zamiast około 16v jest 29-30v.
  Na wyjściach na silnik nie ma żadnego napięcia (również po regulacjach potencjometrem, i naciskaniu spustu na pistolecie).
  Posiadam tranzystory(jeszcze kilka sztuk IRF640), warystory takie jak na płytce, kondensatory, oporniki, diody oraz bezpieczniki.
  Co najlepiej zrobić dalej?
  Czy transformatorek jest uszkodzony? Jeżeli tak to mam jeden który co prawda nie zmieści się na płytce ale można go zamontować na kablach i napięcia uz.wtórnego i pierwotnego by się zgadzały.
  Dodatkowo dodam że tranzystor po wymianie grzeje się nawet jak nie próbuję odpalić podajnika(wcześniej nie było nawet pasty termoprzewodzącej między nim a radiatorkiem, teraz go przesmarowałem.
  Poniżej załączam zdjęcia migomatu, elektroniki oraz schematy.
  ps. przepraszam za brzydkie luty przy tranzystorze ale były robione w pośpiechu "w terenie"
  Jeżeli ktoś by był na tyle wspaniały to prosiłbym przy okazji o wklepanie do protela bądź eagla schematu tej płytki(nie ogarniam ich) tak żebym mógł zrobić sobie taką płytkę z opisami do migomatu który zamierzam za jakiś czas zbudować.
  Z góry wielkie dzięki za pomoc.

  Migomat Bester 1800 turbo podajnik drutu nie reaguje. silnik sprawny
  Migomat Bester 1800 turbo podajnik drutu nie reaguje. silnik sprawny Migomat Bester 1800 turbo podajnik drutu nie reaguje. silnik sprawny Migomat Bester 1800 turbo podajnik drutu nie reaguje. silnik sprawny Migomat Bester 1800 turbo podajnik drutu nie reaguje. silnik sprawny Migomat Bester 1800 turbo podajnik drutu nie reaguje. silnik sprawny Migomat Bester 1800 turbo podajnik drutu nie reaguje. silnik sprawny Migomat Bester 1800 turbo podajnik drutu nie reaguje. silnik sprawny
 • Computer ControlsComputer Controls