Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Światła jazdy diennej Renault Megane

t.boy 07 Nov 2011 01:08 2584 2
Computer Controls
    t.boy
    Level 11  
    Witam!
    Zamontowałem światła jazdy dziennej led podłączjąc plus zasilania ze skrzyni bezpieczników w komorze silnika, z żółtego kabla z pomarańczowym paskiem (zapłon), z białej kostki, a minus podłączyłem pod nakrętkę mocującą skrzynkę. Natomiast rozłącznie spod świateł postojowych, z niebieskiego kabla, z czarnej kostki.
    Problem jest taki że zakłócają pracę radia (słabiej odbiera) podczas pracy silnika i świecą te światła. Gdy silnik nie pracuje (dzienne włączone) lub gdy pracuje i świecą się postojówki (dzienne wyłączone) wzystko jest ok. Co może być przyczyną takiego zachowania?
    Renault Megane 1.4 E7J764 96'
  • Computer Controls
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    t.boy wrote:
    Co może być przyczyną takiego zachowania?

Oszczędność.
    Chińczycy projektują przetwornice do LED i montują układy byle jak, bez odpowiednich filtrów zabezpieczających.
    Zakłócenia zależą jednak nie tylko od jakości lamp ale też od instalacji radiowej jak i samego radia.
    Zdarzają się samochody w których montowałem LED'y Philipsa lub Osram a kolejnym etapem było poprawienie instalacji radiowej - bo nawet te droższe lampy wnosiły zakłócenia.

Załóż pierścienie ferrytowe na przewody, obudowy świateł połącz dodatkowym przewodem z masą samochodu.
    Te zabiegi powinny wystarczyć, aby odkłócić instalację.
    t.boy
    Level 11  
    Stan instalacji raczej dobry, radio też raczej dobre Kenwood kdc-w6031.
    Zobacze jak pójdzie z tymi pierścieniami