Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maskowanie adresu MAC i IP

07 Lis 2011 09:31 4733 4
 • Poziom 13  
  Hej, jak w temacie jak można zamaskować adresy MAC i IP tak żebym był niewidoczny na routerze
 • Poziom 27  
  Heh, zamaskować się najpewniej: nie podłączać się więcej do tego routera ;-)
  A trochę poważniej: możesz co najwyżej zmienić MAC swojej karty sieciowej (i to nie zawsze), dzięki czemu "udawać" inny model niż masz w rzeczywistości. Niemniej ten MAC (tudzież przypisany mu IP) będzie w routerze wciąż widoczny, a zatem administrator tegoż routera będzie mógł stwierdzić, że ktoś jest podłączony.

  Pozdrawiam -

  Stanley
 • Poziom 30  
  Każdy kto się podłącza do routera (przewodowo bądź bezprzewodowo) jest "widoczny" na tym routerze i nie da rady tego obejść. Ewentualnie możesz kupić drugi router, do niego podłączyć ileś tam komputerów i podłączyć ten drugi router do tego pierwszego. Wtedy ten pierwszy router widzi tylko ten drugi (a komputerów do niego podłączonych już nie).
 • Poziom 13  
  dzięki za odpowiedzi;]
  No to w takim razie od czego jest maska podsieci i jakieś bramy(te bramy to chyba nie od tego). No a jeszcze odnośnie adresu MAC to czy można tak skonifigurować żeby dwa komputery działały jednocześnie na jednym adresie. Bo tak jak się bawiłem ze zmianą adresu to było tak, że na tym komputerze z którego skopiowałem MAC to działa internet na drugim zaś dopiero gdy wyłącze ten pierwszy komputer lub rozłącze się z siecią.
 • Poziom 17  
  Adres IP jest przydzielony do konkretnego MAC'a i nie może być na dwóch komputerach jednocześnie. To jak bys chciał być w dwóch miejscach w jednym czasie. O masce i bramie poszukaj sobie w google.