Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Listwa z filtrem przeciwprzepięciowym i przeciwzwarciowym a uziemienie

09 Lis 2011 19:33 7466 50
    kkas12
    Poziom 42  
    A kolega dalej swoje o uziemianiu miejsca podziału.
    Jak masz zamiar rozwiązać tę kwestię w mieszkaniu na 10 piętrze?
    Ponadto Twoje rysunki zawierają kardynalny błąd.
    Wiesz jaki?

Nagroda 50pkt za wskazanie błędu jaki "rysownik" popełnił.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    dzg4
    Poziom 24  
    Kolego Hypo pytałeś, odpowiadam ja stosuję listwy anty przepięciowe i jak już wiesz jestem zadowolony. Jeśli nosisz się z zakupem takowych proponuję firmowe.
    Pozdrawiam.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kkas12
    Poziom 42  
    Nie przesadzaj.
    To ja punkty rozdaję a nie Ty.
    Więc czekaj cierpliwie a w międzyczasie myśl.

Ponadto w.l.z. może być w postaci czteroprzewodowej a nowa instalacja może być wykonana tylko w jednym mieszkaniu właśnie na 10 piętrze.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kkas12
    Poziom 42  
    Nie ma różnicy pomiędzy instalacją w domku a w pojedynczym lokalu w bloku. Nie dorabiaj więc ideologii.
    Twój punkt widzenia jest bez znaczenia, ponieważ jest obarczony błędem. A wynikiem tego doprowadzasz do podziału na instalacje o "korzystnych rozwiązaniach" i jakich"

Zadałem wcześniej i innym wątku pytanie
    Cytat:
    A jeśli PEN podzielono w złączu odległym od budynku a przerwaniu uległą nie żyła PEN przed złączem, lecz żyła PE pomiędzy złączem a budynkiem.
    Jaką wtedy teorię przedstawisz?
    Nie odpowiedziałeś.
    Jednak mam nadzieję, ze się odpowiedzi doczekam.
    Nawet gdy zburzy ona Twój punkt widzenia.

I nie "ciągnij" tego samego wątku w dwóch tematach.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kkas12
    Poziom 42  
    Cytat:
    Przykładowo u siebie w domu mam przyłącze kablowe, gdzie skrzynka licznikowe jest zamontowana w ogrodzeniu i tam został rozdzielony PEN , nie wnikam czy punkt został uziemiony...

Nie jest to istotne co masz u siebie. Uziemienie w złączu to nie jest uziemienie punktu podziału lecz uziemienie PEN w kablowej linii zasilającej. I Ciebie ono nic a nic nie powinno obchodzić jego bowiem istnienie jak i jego rezystancja leży w gestii dostawcy energii.
    Cytat:
    ...mam zamiar przy budowaniu instalacji wyprowadzić z tablicy rozdzielczej przewód PE do GSW, więc w tym przypadku będzie uziemiony przewód PE,

To nie będzie przewód PE lecz CC a GSW musi być uziemiona a nawet o tym nie wspomniałeś.
    Cytat:
    ...w przypadku zaś gdyby punkt rozdziału miał być wykonany w budynku właśnie z punktu rozdziału wyprowadził bym przewód do GSW, efekt były identyczny>

Nie będzie nigdy identyczny ponieważ poniosłeś zbędne koszty na piątą żyłę pomiędzy złączem a rozdzielnią główną.
    Ponadto nie uziemiasz punktu podziału PEN. Uziemiasz szynę (żyłę) PE w rozdzielni głównej obiektu. Mimo iż często są to te same miejsca.
    Ponadto ważniejsze jest to w jaki sposób podzielisz PEN.
    (Tu wrócimy do Twego błędnego rysunku.)
    Żyłę PEN należy najpierw wprowadzić na szynę PE a dopiero później na szynę N.
    Obowiązuje tu zasada "najpierw chronimy, później zasilamy "identyczna jak w dwużyłowych instalacjach w przypadku gniazd ze stykiem ochronnym.
    Szynę PE oczywiście łączymy przewodem CC o odpowiednim przekroju z GSW.

I nie przeginaj chłopcze lepiej zastanów się co chcesz udowodnić.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kkas12
    Poziom 42  
    Cytat:
    Napisałeś "Uziemiasz szynę (żyłę) PE w rozdzielni głównej obiektu" wiec jednak jest on uziemiony
    To tylko Tobie się tak wydaje. Przecież "ona" to nie "on".
    Jak widzę daremne me pisanie skoro i tak punkt podziału PEN będziesz uziemiał.
    Ale zapewniam Cię, że na pewno nie na tym forum.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    dzg4
    Poziom 24  
    Kolego hypo sprawdziłem firma Ever , Lestar i Vivianco montuje w listwach filtry anty zakłóceniowe i anty przepięciowe. dwie pierwsze firmy zabezpieczają odbiorniki bezpiecznikami topikowymi a ostatnia bezpiecznikiem automatycznym.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    dzg4
    Poziom 24  
    Bronek22 proponuję byś wynalazł panaceum na wszystkie" Swoje Teorie". Gdy już znajdziesz takowe podeprzyj wzorami, minus wypadkowa, a to po to, co Byś nie WYPADŁ źle w oczach innych. Jak na razie masz pretensje do wszystkich tylko nie do Siebie, zanim udzielisz odpowiedzi upewnij się że ona nie poniży respondenta.
    Stosujesz teorię a teoria jest wtedy gdy, nic nie działa i wszyscy wiedzą dlaczego, za to nic z praktyki i nie tylko własnej. Wywody wywodami, a życie życiem i do tego praktyką.
    W sprzęcie to Ty masz zabezpieczenie anty pożarowe.
    I na koniec wyrzuć te listwy bo z Twoich postów wynika że one nic nie chronią.

3.1.9.
    3.1.11.
    [retrofood]

Widzę że regulamin nie obowiązuje tylko wybranych(patrz posty wyżej).
    Mam nieodpartą chęć przedstawienia postów kolegi Bronek22 w SEP. Jeśli to co napisali koledzy, a przy okazji ja, jest nieprawdą, to znaczy że literatura fachowa też kłamie.
    A pro po bezpieczników typu S, o jakiej charakterystyce eski mówisz?.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto