Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40D5500 i odbiór kablowej tv cyfrowej

seker 07 Lis 2011 10:39 3937 3
  • #1 07 Lis 2011 10:39
    seker
    Poziom 9  

Witam,

Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale :)

Streszczenie
    Problem trochę ogólnikowy, lecz ponieważ wynajmuję obecnie mieszkanie nie wiem dokładnie jak to jest.

Posiadam telewizję kablową w sieci serv-net. Z tego co wiem umowa była podpisywana już dawno na tv analogową i internet. Obecnie tego planu taryfowego / pakietowego już nie ma na ich stronie głównej.

Przez dłuższy czas tv oglądałem w analogu i było ok. Po jakimś czasie przyszła informacja o zmianie w opłatach jak i o wprowadzaniu cyfrowej jakości kanałów, jednak nie pamiętam dokładnie co i jak.
    Niedawno jednak zakupiłem tv jak w temacie, posiadający wbudowany dekoder dvb C i T. Jakież było moje zdziwienie gdy podczas strojenia tv wyłapał ok. 140 kanałów cyfrowych w tym canale oraz hbo wraz ze sporą ilością tych w jakości HD.
    Przyjemność ta trwała jakieś pół miesiąca po czym nastąpiły problemy. TV zaczął wyskakiwać z informacjami że za słaby sygnał a na niektórych kanałach wyrzucał informację, że sygnał jest zakodowany. To z kolei trwało jakiś tydzień, do czasu jak nastąpiła całkowita awaria kanałów i cyfrowych i analogowych. Sama kasza. Po powrocie z pracy (bez dotykania tv) obraz był w bardzo marnej jakości zarówno w analogu jak i cyfrowy więc postanowiłem na nowo zaprogramować kanały. Zauważyłem jednocześnie, że tv miał inną lokalizację dla cyfrowych kanałów wrzucony więc przełączyłem na polskę.

Opis Problemu

Teraz jest tak, że posiadam tylko niektóre kanały cyfrowe (w analogu odbieram wszystkie jakie były w pakiecie). Najciekawsze jest to, że programów brakuje wybiórczo:
    Z pakietu podstawowego brak np. tvp 1 i 2 oraz comedy central
    Z pakietu hbo max hd mam jedynie hd oraz cinemax hd (którego nie ma wyszczególnionego w ofercie)
    z pakietu canal+hd również mam tylko HD

Ogólnie rzecz bardzo dziwna. Na tych kanałach których nie mam tv wyrzuca informację o zakodowanym sygnale.

Czy to może być wina telewizora? Wydaje się, że kanały powinny być kodowane pakietami a nie wybiórczo kanałami.
    Dzisiaj spróbuję jeszcze zaktualizować soft tv, ponieważ znalazłem na necie nową wersję.
    Dodatkowo problemy (nie pamiętam dokładnie) zgrały się w czasie gdy odłączyłem tv od internetu - czy to może mieć związek?

0 3
  • #2 07 Lis 2011 12:09
    egon42
    Poziom 37  

Co w tym dziwnego kablówki kodują swoje programy a klientów wyposażaną w odpowiednie dekodery jeżeli nie płacisz za cyfrową tv to za jakiś czas stracisz nawet to co masz teraz a że programy są w różnych pakietach to po prostu kablówka tak sobie włącza system dekodowania robi to sukcesywnie według własnego widzimisię.

0
  • #3 07 Lis 2011 12:38
    seker
    Poziom 9  

A czy w takim przypadku na zakodowanych kanałach powinno być widoczne aktualne EPG? Bo u mnie jest wyświetlane wszystko łącznie z informacją co na danym kanale aktualnie leci.

No i pytanko w sprawach technicznych bo nie znam się na tym...

Obecna oferta aktualna jest już od ponad 7 miesięcy, oferując dekodery lub moduł conax + oczywiście karty abonenckie.

Czy w takim przypadku sygnał nie powinien być już wcześniej kodowany tzn. przed rozpoczęciem sprzedaży z oferty?

Egon42 z Twojej wypowiedzi wynika, że kanały są kodowane pojedynczo a nie pakietami. Czy dobrze rozumuję?

0
  • #4 07 Lis 2011 14:26
    egon42
    Poziom 37  

Kanały mogą być kodowane pakietami ale to nie znaczy że pakiet HBO to jest 1 pakiet bo w sumie to może być kilka pakietów i większość jest zakodowanych a 1 jeszcze nie i dla tego np.działa jeszcze HBO a inne nie.

0