Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner do Altus 140

syczący 07 Lis 2011 15:08 4741 13
  • #1 07 Lis 2011 15:08
    syczący
    Poziom 18  

Dzisiaj planuje zakupić wzmacniacz do dwóch altusów 140. Jestem prawie zdecydowany na yamahe a-520 za 300 zł z przesyłką.
    Lecz zobaczyłem na allegro dużo fajnych amplitunerów lecz nie wiem jaki.
    Kwota jaką mogę wydać to ok. 300 zł z wysyłką.
    Możecie podać jakiś przykład ?

Dodano po 4 [godziny] 4 [minuty]:

Chciałbym to napędzać komputerem wszystko i narazie znalazłem kilka fajnych opcji:

DENON DRA-335R

TECHNICS SA-EX120

PIONEER SX-205RDS

KENWOOD KRF-V4530D

YAMAHA RX-350

Proszę doradźcie mi który wybrać żeby rozbujał kolumny. Mam dylemat ponieważ mam mało czasu na kupno :(

1 13
  • #2 07 Lis 2011 16:14
    glurak
    Poziom 25  

Zdecydowanie najlepiej pasuje do Altus !40 ten Pioneer: PIONEER SX-205RDS.
    Altus 140 ma tak naprawde impedancje 6 ohm dlatego wzmacniacze dostosowane do 8 i wiecej ohm sie nie nadaja.

0
  • #3 07 Lis 2011 16:44
    wariato
    Poziom 43  

Yamaha A-520 to nie jest amplituner a wzmacniacz stereo. Ja bym został przy tej Yamaszce jeśli nie potrzebujesz tak bardzo radia (zawsze możesz tuner dokupić), poza tym oferuje chyba największą moc w porównaniu do reszty wymienionych.

Wg mnie nie będzie problemu z podłączeniem Altusów 140 do wzmacniacza obsługującego kolumny od 8 ohm. Poza tym w czasach kiedy Altusy rządziły, nie było wzmacniacza "dedykowanego" pod 6 ohm bynajmniej nie spotkałem się ze wzmacniaczami np Diory, która by coś takiego miała w specyfikacji.

0
  • #4 07 Lis 2011 17:00
    syczący
    Poziom 18  

Wiem że a-520 to wzmacniacz. Ale spodobały mi sie amplitunerki. Jakiej mocy musi być amplituner żeby dobrze bujnął altusami ?
    Może podajcie inne amplitunery dobre do altusuów. Interesuje mnie duzy wyswietlacz i duzo opcji.

0
  • Pomocny post
    #5 07 Lis 2011 17:06
    wariato
    Poziom 43  

Co znaczy "bujnął" ?
    Ja bym jednak nakłonił cię do wzmacniacza niż amplitunera. Wzmacniacz ma lepsze ''walory" dźwiękowe choć przy tych kolumnach to w zasadzie bez różnicy.
    Odpowiedz sobie na pytanie czy tak naprawdę potrzebujesz i wykorzystasz wbudowany tuner ?

Jeśli koniecznie ampli to ja jestem za Denonem.

0
  • #6 07 Lis 2011 17:16
    syczący
    Poziom 18  

wariato napisał:
    Co znaczy "bujnął" ?
    Ja bym jednak nakłonił cię do wzmacniacza niż amplitunera. Wzmacniacz ma lepsze ''walory" dźwiękowe choć przy tych kolumnach to w zasadzie bez różnicy.
    Odpowiedz sobie na pytanie czy tak naprawdę potrzebujesz i wykorzystasz wbudowany tuner ?

Jeśli koniecznie ampli to ja jestem za Denonem.

Szczerze ? Zobaczyłem przez przypadek te amplitunery i spodobało mi sie ze ma wyswietlacz i duzo opcji ... hehe. Wiem ze to głupie stwierdzenie ale ok.

Cena tego wzmaka a-520 300 zł z wysyłka będzie . A amplituner w tej samej cenie lub mniejszej jest także wolalbym ampli.

Ale chyba będę się decydować na ten wzmacniacz yamahy a-520.
    Do tego później jakiś analizator widma bo mi się podobają.

P.S. Bujnął- uciągnął, dał rade. :)

0
  • #7 07 Lis 2011 17:38
    wariato
    Poziom 43  

syczący napisał:
    Szczerze ? Zobaczyłem przez przypadek te amplitunery i spodobało mi sie ze ma wyswietlacz i duzo opcji ... hehe. Wiem ze to głupie stwierdzenie ale ok.

Tylko co ci po tym wyświetlaczu ? Że będzie ładnie świeciło ? Trochę dziwne.. Chyba lepiej mieć w zapasie lepszy dźwięk niż kolorowy wyświetlacz. Zmienisz za jakiś czas kolumny na kilka klas wyżej i będziesz żałował że wybrałeś średnie ampli.

0
  • #8 07 Lis 2011 17:43
    syczący
    Poziom 18  

wariato napisał:
    syczący napisał:

Tylko co ci po tym wyświetlaczu ? Że będzie ładnie świeciło ? Trochę dziwne.. Chyba lepiej mieć w zapasie lepszy dźwięk niż kolorowy wyświetlacz. Zmienisz za jakiś czas kolumny na kilka klas wyżej i będziesz żałował że wybrałeś średnie ampli.

Wiem, przemówiłeś mi do rozumu. Jednak wybieram tę yamahe a-520. Zaraz ją będę zamawiał.
    Tylko jedyny żal co mam do tego wzmacniacza to że brak w nim obsługi pilotem. :( A to dość ważny parametr w moim wypadku.

0
  • #10 07 Lis 2011 18:23
    syczący
    Poziom 18  

Ok, kupiłem yamaszke a-520.

A teraz takie pytanie. Aktualnie napędzam wzmaka laptopem. Mam podłączone do wzmacniacza starego kabelkiem rca-jack. Dwa rca do wzmaka i jack do laptopa. Jest to kabel bardzo cienki, łączony w jednym miejscu ze zwykłymi wtyczkami. Jeśli kupię jakiś lepszy, klasa wyżej to poprawi się dźwięk ?

0
  • #11 07 Lis 2011 18:38
    sebap
    Poziom 39  

Sam kabel coś tam poprawi ale niewiele. Natomiast więcej by poprawiła zewnętrzna karta dźwiękowa do laptopa bo ta zintegrowana jest kiepskiej jakości.

0
  • #13 07 Lis 2011 19:01
    syczący
    Poziom 18  

Wiem, właśnie coś myślałem na ten temat.
    Pomijając temat kabelka zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jakieś analizatora widma lub equalizera. Coś typu Technics SH-GE70.

0
  • #14 10 Lis 2011 12:17
    syczący
    Poziom 18  

Wczoraj dostałem kurierem wyżej wymienioną Yamahe a-520 do moich altusów 140.
    Gdy podłączyłem ją do głośników byłem zszokowany oczywiście pozytywnie. Grają bardzo czysto i naturalnie. Ma bardzo ładne niskie zejście co dobrze czuś przy altusach. Super dynamika i dobre wzmocnienie. Mogę polecić z całego serca ten wzmacniacz.
    Dziękuje za pomoc, temat uważam do zamknięcia.

0