Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwonienie przez internet z komórki na komórkę z użyciem wifi

q2010 07 Lis 2011 13:56 9693 10
  • #1 07 Lis 2011 13:56
    q2010
    Poziom 7  

Dzwonienie przez internet z komórki na komórkę.

Czy jest możliwa taka sytuacja do spełnienia?
    Mam w firmie router z wifi. Chce dzwonić bezpośrednio z komórki na inną komórkę w Polsce. Włączam tylko wifi w telefonie i normalnie wybieram numer. Jeżeli znajdę się w zasięgu sieci wifi to automatycznie ma przekierować dzwonienie przez neta, a jeżeli jestem poza zasięgiem to dzwoni przez sieć GSM.
    Telefony mam normalne tz. bez systemów operacyjnych wiec instalowanie jakiejkolwiek aplikacji pośredniczącej nie wchodzi w grę.Ale mogę zainstalować bramkę VoiP i oprogramowanie na komputerze pośredniczącym.

Dodano po 50 [minuty]:

Wymyśliłem rozwiązanie pośrednie.

1 Skype + słuchawki
    2 Mam Skypa + VoIP + telefon analogowy (czyli normalne rozwiązanie)
    3 Telefon analogowy zmieniam na bezprzewodowy (skok do przodu)
    4 Zamiast bezprzewodowego podłączam kablem komórke do komputera
    5 Zamiast kabla stosuje VoIP z Wifi ;)

Bo chyba idąc tą drogą da sie to osiągnąć....?

0 10
  • #2 08 Lis 2011 11:08
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze

Skoro bramka VoIP to po co oprogramowanie na komputerze?
    Trzeba znaleźć bramkę, która obsługuje dany protokół transmisji danego operatora VoIP i można podłączyć się stacjonarnym aparatem telefonicznym, słuchawkami telefonów bezprzewodowych obsługujących DECT lub dowolnym telefonem wyposażonym w WiFi oraz protokół SIP.

Jeżeli masz zwykły router WiFi to najprościej jest użyć telefonu komórkowego wyposażonego we wbudowany protokół SIP obsługujący telefonie VoIP-ową.
    Taki protokół obsługuje spora część telefonów Nokia. Ja dla przykładu używałem Noki E51 z telefonią GaduAir. Nie trzeba niczego wgrywać pod system. Wystarczy tylko mieć wykupionego VoIP-a i skonfigurować w telefonie SIP-a tak, żeby się łączył poprzez WiFi oraz router lub poprzez wykupiony pakiet internetowy w telefonie - czyli poprzez sieć telefonii komórkowej.
    W chwili wybierania numeru telefonu w telefonie komórkowym pojawia się dodatkowe menu służące do wyboru czy chcemy się połączyć poprzez sieć GSM czy też poprzez telefonię VoIP.

Kolejnym rozwiązaniem jest kupno bramki VoIP i podłączenie do niej normalnego aparatu telefonicznego przewodowego lub bezprzewodowego.
    Ciekawym rozwiązaniem jest zakup routera-kombajnu np. Fritz Box Fon WLAN 7390, który poza obsługą WiFi posiada wbudowaną bramkę VoIP obsługującą protokół SIP oraz kilka innych, a co ciekawsze posiada wbudowaną centralkę DECT, która umożliwia bezpośrednie zalogowanie się wielu słuchawek bezprzewodowych telefonów np. Pansonic, Siemens itp. Ma także wbudowaną centralę telefoniczną obsługującą łącza kablowe jak i VoIP-owe.

0
  • #3 08 Lis 2011 11:36
    JALA
    Poziom 28  

A ja polecam uprościć sobie życie i używać aplikacji o nazwie Viber ;) prostsza niż skype, bo jako username używa naszego numeru telefonu

0
  • #4 08 Lis 2011 13:40
    q2010
    Poziom 7  

muszę obejść problem bez instalacji softu na komórkach
    bo są to jakieś Nokie bez Androida itp.

0
  • #5 08 Lis 2011 15:58
    Jaro070
    Poziom 23  

q2010 napisał:
    muszę obejść problem bez instalacji softu na komórkach
    bo są to jakieś Nokie bez Androida itp.

Jeżeli są to Nokię to jeżeli mają Symbiana to dzwonienie przez Internet mają w standardzie.

0
  • #6 08 Lis 2011 22:52
    dzi0bas
    Poziom 14  

Wlasnie. Wystarczy dobra konfiguracja. Sam korzystalem z VOIPA na e65 i za jednorazowe 10euro dostałem 3 miesiace darmowych rozmów na stacjonarne. Troche jest zabawy z tym ale nic nie trzeba instalować.

0
  • #7 09 Lis 2011 10:13
    q2010
    Poziom 7  

"Jeżeli są to Nokię to jeżeli mają Symbiana to dzwonienie przez Internet mają w standardzie. "
    - Chodzi tutaj o 2 modele telefonów: Nokia 2330c-2, LG S310
    - Nie mają one Wifi

Chce więc podłączyć kablem do PC i na PC np. Skype
    Gdy będzie podłączony to dzwoni przez kabel-Skype

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli zatrzymuje się narazie na punkcie 4...
    1 Skype + słuchawki
    2 Mam Skypa + VoIP + telefon analogowy (czyli normalne rozwiązanie)
    3 Telefon analogowy zmieniam na bezprzewodowy (skok do przodu)
    4 Zamiast bezprzewodowego podłączam kablem komórke do komputera
    5 ...

0
  • #8 09 Lis 2011 10:20
    JALA
    Poziom 28  

przepraszam , że to powiem, ale jak ktoś posiada komputer, słuchawki i internet to w jakim celu chcesz to dodatkowo komplikować i jeszcze podłączać telefon jak rozmowę możesz przeprowadzić za pomocą komputera?

0
  • #9 09 Lis 2011 11:25
    q2010
    Poziom 7  

właśnie to to chodzi żeby już nie "motać" za dużo. Bo jak człowiek korzysta z tel stacjonarny, komórki i słuchawek to za dużo trochę.
    A słuchawek nie mam i kto by chciał mieć cały czas na głowie je, aj k ktoś dzwoni to zle zakładać za każdym razem.

0
  • #10 09 Lis 2011 11:27
    JALA
    Poziom 28  

to zainwestuj w centralkę dobrą i wszystkie te linie (skype, numer tel kom, stac) możesz odbierać jedną słuchawką stacjonarną...

0
  • #11 09 Lis 2011 12:43
    q2010
    Poziom 7  

Niech dzwoni zawsze z komórki najlepiej. Jedno urządzenie w tedy:
    - na stacjonarne za darmo (bo wychodzące ma przez LAN)
    - na stacjonarne "poza biurem" (normalne opłaty)
    - na komórkę (grosze bo wychodzące ma przez LAN0
    -na komórkę "poza biurem" (normalne opłaty)

Dodano po 24 [minuty]:

Odnośnie protokołu SIP itp....
    Nawet gdyby sie dało podłączyć tel komórkowy to czy brak któregoś z protokołu w komórce uniemożliwi dzwonienie przez Skypa?
    W
    iem że odp. jest TAK, ale czy da się w końcu nawet po kablu podłączyć komórkę do kompa i dzwonić ???

Dodano po 49 [minuty]:

W linku rozpiska wszystkich możliwości podłączenia Skypa
    http://imageshack.us/photo/my-images/10/skypeiu.png/

Wychodzi na to że telefon komórkowy musi mieć wifi i sie da wtedy podłączyć.
    A komórkę przez kabel ???

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo