Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV-OUT. Karta Xpaver Radeon 9550.

07 Gru 2004 08:19 885 4
  • Poziom 2  
    Mam problem z kartą Xpaver Radeon 9550 po podłączeniu kompa do telewizora przez kabel svcd - euro brak obrazu w telewizorze, dopiero kiedy podłanczam kabel od dzwięku pojawia się w tv obraz jednak jest dość kiepski na dole i u góry ekranu znajdują się dwa pasy (śnieży). Konkretnie chodzi mi o to czy to jest normalne że obraz pojawia mi się na tv po podłączeniu dzwięku czym to może być spowodowane.
    Dzięki za pomoc
  • Poziom 16  
    Prawdopodobnie w przewodzie SVHS jest uszkodzony przewód masy lub masy synchronizacji albo brak styku pinu (pinów) odpowiadających za masę obrazu, dlatego obraz pojawia się, gdy podłącza się masę dźwięku (w telewizorach bardzo często jest to ta sama masa). Zdarza się również że w telewizorze zastosowano taki przełącznik sygnału AV, że obraz pojawia się dopiero wtedy, gdy obciążone zostaje wejście audio i/lub wejście wideo. Czarne pasy u góry i na dole ekranu to normalne w TV-OUTach.
  • Poziom 2  
    Nie możliwe żeby było coś z przewodem dlatego że podłączyłem inny komp na tym przewodzie i wszystko było ok
  • Poziom 13  
    a jaki masz tv ? może masz w karcie tv wyjście composite ? podaj więcej szczegułów
  • Poziom 18  
    Przecież gruby68 mówił też, że może to być wina braku styków pinów w wyjściu karty albo w wejściu TV.
    Jeśli inny komp dawał sygnał na TV, to jest prawdopodobnie coś z wyjściem w twojej karcie graficznej.
    Zakładam, że podłączałeś przez S-Video. Jeśli twoja karta ma też wyjście Composite (takie jak Chinch), to spróbuj przez to. Ale obawiam się, że w nowych kartach już ich nie robią (dają ewentualnie przejściówkę z S-Video na Composite).