Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW SHARAN 1,9tdi 115koni silnik AUY czy jest silnikiem bezkolizyjnym?

07 Lis 2011 21:58 7574 4
  • Poziom 10  
    Witam! Zbieram informacje na temat silnika AUY 1,9TDI w Sharanie. Proszę o sprawdzone informacje i opinie fachowców, którzy naprawiali ten silnik lub maja jakieś konkretne pojęcie na ten temat:
    1. Gdzieś usłyszałem, że silnik AUY jest silnikiem bezkolizyjnym, ciekaw jestem czy to prawda czy nie?
    2. Czy silnik AUY posiada świece żarowe bo słyszałem że nie?
    3. Ogólnie proszę o wszelkie ciekawe informacje na temat tego silnika, oczywiście wiarygodne.
    4. Co można powiedzieć na temat pompo wtrysków i jakie występują zagrożenia podczas eksploatacji? Jakie awarie najczęściej występują w silniku AUY ?
  • Poziom 31  
    hbs1 napisał:
    Witam! Zbieram informacje na temat silnika AUY 1,9TDI w Sharanie. Proszę o sprawdzone informacje i opinie fachowców, którzy naprawiali ten silnik lub maja jakieś konkretne pojęcie na ten temat:
    1. Gdzieś usłyszałem, że silnik AUY jest silnikiem bezkolizyjnym, ciekaw jestem czy to prawda czy nie?
    2. Czy silnik AUY posiada świece żarowe bo słyszałem że nie?
    3. Ogólnie proszę o wszelkie ciekawe informacje na temat tego silnika, oczywiście wiarygodne.
    4. Co można powiedzieć na temat pompo wtrysków i jakie występują zagrożenia podczas eksploatacji? Jakie awarie najczęściej występują w silniku AUY ?

odp 1. nie
    odp 2. ma
    odp 3. jest górnozaworowy, ma ich osiem i cztery cylindry :D
    odp 4. szanuj, a tylko normalne wymiany eksploatacyjne -jak wszystko
    Ps: czy zna ktoś bezkolizyjnego diesla?
  • Poziom 29  
    nigdy w życiu nie widziałem diesla bezkolizyjnego ,chyba że ktoś mówił o stłuczce z innym samochodem.
  • Poziom 32  
    Witam, ten akurat bezkolizyjnie wysysa piniążka z kieszenia :D.