Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki

orange91 08 Lis 2011 00:21 1667 4
  • #1 08 Lis 2011 00:21
    orange91
    Poziom 8  

Witam,
    Mam nadzieję, że tym razem uda mi się napisać proĽbę o pomoc zgodnie z Regulaminem. Poniżej mój sprzęt. A mianowicie mam dziwn± rzecz, jakie¶ 2,5 tygodnia zaczęło się co¶ dziwnego. Komputer po wł±czeniu miał problem z wstaniem. Wszystko się ładowało, BIOS przechodził, ładował się system tyle że na monitorze nic tylko ciemno¶ć. Dopiero po ilu¶ resetach załapie. Ale to niejedyny problem. Użytkowanie jest bardzo uci±żliwe uruchomienie jakiej kol wiek gry powoduje ogromne trzaski (jak w np. radiu) podczas odtwarzania muzyki w np. winampie ale także w grze oraz występuj± metaliczne zniekształcenia i spowolnienia. Gry w sposób niespotykany laguj±, kilka klatek na sekundę lub mniej. Co ciekawe nawet przy ogl±daniu filmów pojawiaj± się trzaski, o obejrzeniu filmiku o wysokiej rozdzielczo¶ci np. na youtube mogę zapomnieć trzaski & lagi, a nawet jak ładuję duże zdjęcie (duża rozdzielczo¶ć i rozmiar ok 6 – 8 MB ).
    Trochę szukałem rozwi±zania tego problemu. Sprawdziłem zasilacz, na innym o mocy 420W było to samo. Sprawdzałem kartę dĽwiękow± – podł±czyłem tak± pod USB i było to samo. A teraz kartę graficzn± niestety na innej (nvidia geforce 8400GS 256MB chłodzenie pasywne), też w dalszym ci±gu to samo.
    CPU badany programem orthos, zero błędów. Ram badany memtest86+ bez błędów, dysk badany na bad sectory niestety też ich nie ma. Rzecz jest nie zależna od systemu operacyjnego bo na win7 i na win 8(windows developer preview ) jest to samo.
    Fachowcy i miło¶nicy czy macie jakie¶ pomysły :?:

Procek: DualCore Intel Core 2 Duo E4500, 2200 MHz (11 x 200)
    Płyta: Gigabyte GA-P35-DS3L (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
    Układ: Intel Bearlake P35
    Graficzna: Gigabyte nVIDIA GeForce 8400 GS / Gigabyte nVIDIA GeForce 8600 GT (obie pasywne)
    Ram: 2x A-Data DQVE1908 512 MB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    GR800D264L5/2G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    Dysk: SAMSUNG HD501LJ ATA Device
    Zasilacz: Tracer 4Life/400 (TR12XA)

0 4
  • #2 08 Lis 2011 02:20
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

orange91 napisał:
    Sprawdziłem zasilacz, na innym o mocy 420W było to samo

Ten inny był podobnej jako¶ci jak twój?

System 32, czy 64bit?
    Pokaż screeny ze wszystkich zakładek programów CPU-Z i HDTune. Wykonaj test stabilno¶ci systemu programem OCCT (minimum 10 min) i pokaż wyniki.

0
  • #3 08 Lis 2011 23:02
    orange91
    Poziom 8  

Sorki, że trochę mi to zajęło czasu ale tak to jest jak się jest studentem.

A mianowicie: system win7 x86
    Zasilacz (ten inny) to chyba podobnej klasy: Akyga 420W LPK12

Sprawdzałem kondenstatory na płycie głównej "na oko" i nie były napuchnięte.

Poniżej daje screeny, trochę dużo tego wyszło.
    OCCT
    Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki

HD tune
    Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki

CPU-Z
    Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki Trzaski, zniekształcenia metaliczne i spowolnienie dĽwięku oraz grafiki

0
  • #4 08 Lis 2011 23:33
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Z powyższych screenów nie potrafię odczytać anomalii - wygl±daj± w normie.

SprawdĽ komputer z innym, markowym zasilaczem i upewnij się czy instalacja elektryczna do której podł±czasz komputer jest uziemiona.

0
  • #5 10 Lis 2011 22:12
    orange91
    Poziom 8  

Sprawdzałem instalację elektryczn± pod k±tem istnienia uziemienia, nie było go ... Ale podł±czyłem komputer pod inne gniazdko z uziemieniem. Sprawdziłem czy po obudowie nie hula sobie jaki¶ pr±d. W obu przypadkach go nie było, a działa tak jak wcze¶niej.
    Nie bardzo mam teraz od kogo wydębić markowy zasilacz :(
    Tak się zastanawiam od dłuższego czasu czy to nie przypadkiem płyta główna a dokładniej mostek lub kontroler ¶wiruje. Ale nie wiem jak by to sprawdzić nie korzystaj±c z metody podmiany sprzętu :/

0