Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GPS Tracker TK102 urządzenie do śledzenia

maciej2001 08 Nov 2011 01:59 9518 4
    maciej2001
    Level 9  
    Witam mam urządzenie Tracker TK102. Urządzenia dawno nie używałem i zapomniałem hasła. Oryginalnie było 123456,ale pamiętam, że zmieniłem,ale niestety nie pamiętam na jakie. Jest taka funkcja jak Begin123456 która kasuje wszystkie ustawienia,ale nie hasło... Co mogę z tym problemem zrobić??????
    JALA
    Level 28  
    skontaktować się ze sprzedawcą lub se3rwisem celem zaprogramowania urządzenia od nowa - to spowoduje przywrócenie hasła do fabrycznego
    JACEKROMA
    Level 2  
    Możesz wysłać SMS resume password do urządzenia , aby przywrócić domyślne ustawienia w przypadku zgubienia nowego hasła.Urządzenie wyśle odpowiedź : resume password,password is123456.odpis z instrucji
    maciej2001
    Level 9  
    Witam. Odgrzebuje temat. Niestety urządzenie nadal nie działa. Wysłałem do serwisu Korjar, ale odesłano z odpowiedzią, że hasła nie da się złamać. Teraz mam inny problem, hasło chyba sobie przypomniałem, lecz karty simplusa straciły ważność i numer który był autoryzowany można powiedzieć, że umarł. Czy macie jakieś pomysły?
    trejder
    Level 2  
    Siemanko,

To mój pierwszy post na słynnej elektrodzie, więc serdecznie wszystkich pozdrawiam i uprzejmie proszę o wybaczenie ewentualnych beginners-fuckupów! :]

Oba problemy (zapomniane hasło oraz utrata autoryzowanego numeru) rozwiążesz przywracając lokalizator do ustawień fabrycznych.

W zależności od posiadanego modelu (klona), wersji oprogramowania i pogody za oknem będzie to polecenie:

* FORMAT,
    * RESTART,
    * REBOOT,
    * WDTTEST.

Wysyłasz standardowo SMSem (numer nadawcy nie musi być autoryzowany) albo jako samo polecenie albo z hasłem ustawionym (jeśli pamiętasz) albo z hasłem domyślnym (12345). Któraś z dwunastu metod powinna zadziałać na każdym klonie TK102. W moim przypadku było to po prostu: FORMAT.

Jeśli otrzymasz potwierdzenie (np. FORMAT OK) to wysyłasz BEGIN12345 i dalej działasz standardowo.

Jeżeli nie otrzymasz potwierdzenia lub jeśli pomimo potwierdzenia na BEGIN12345 dostajesz odpowiedź BEGIN12345 FAIL, możesz probować hardware'owego resetu urządzenia.

W tym celu:

* wyłącz urządzenie -- przytrzymaj `On/Off` tak długo, aż dioda zacznie mrugać szybko a potem wyłączyc się,
    * usuń baterię i rozłącz ewentualne zasilanie na co najmniej 30 sekund,
    * wyjdź na otwartą przestrzeń (podobno kluczowe!),
    * włóż baterię,
    * jeśli urządzenie samo się nie włączy, włącz je -- przytrzymaj `On/Off`tak długo, aż dioda zacznie mrugać szybko; puść klawisz, gdy dioda zacznie mrugać powoli (ok. jedno mrugnięcie na 4 sekundy),
    * poczekaj co najmniej 60-120 sekund, aż urządzenie złapie fix GPS.

Po tej operacji próbuj poleceń typu FORMAT jeszcze raz.

Jeśli i to nie pomoże -- zostaje odesłanie urządzenia do producenta, jeśli się ładnie uśmiechniesz przez e-mail do supportu, przeprogramują Ci je za darmo, tylko za koszty przesyłki PL->CHN->PL. O ile ma to w ogóle sens, biorąc pod uwagę cenę urządzenia oraz fakt, jak ono kiepskie.