Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dysk sieciowy, serwer ftp, ściąganie - co wybrać

bobi1326 08 Nov 2011 02:37 3141 6
    bobi1326
    Level 19  
    Witam. W domu posiadam router D-Link DIR-635. Chciałbym do niego podłączyć dysk sieciowy i otrzymać coś takiego:
    1. Na dysk mieć możliwość ściągać pliki z serwisów typu wupload, filesonic itp (konta premium)
    2. Mieć dostęp do plików z dysku zarówno po lanie jak i na zewnątrz sieci.

Znalazłem takie urządzenie:
    http://pl.airlive.com/product/product_3.php?pdid=PD1217467062188

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy takie urządzenie wraz z obudową zewnętrzną dysku sprawdziłoby się? A może są jakieś inne rozwiązania?

Pozdrawiam serdecznei
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podany sprzęt nie posiada funkcji ściągania plików, resztę wymagań spełnia.
    bobi1326
    Level 19  
    A czy mogę poprosić o podanie rozwiązania które umożliwiłoby ściąganie bezpośrednio na dysk?
    bohunmike
    Level 12  
    Jeśli szukasz dysku sieciowego z prawdziwego zdarzenia to proponuje coś z marki Synology lub Qnap (bardzo zaawansowane, wydajne, lecz dość drogie, jeśli chcesz nabyć coś wyjątkowo taniego to musisz skonkretyzować zadania, które ma wykonywać).

Chodzi o to czy na przykład ściąganie z np. wupload czy też torrenty... ?

Jeśli chcesz kupić urządzenie do domu i nie zależy Ci specjalnie na ogromie funkcji i szybkości transferu to jest wiele takich urządzeń.

Jeśli chcesz coś z wyższej półki to powyżej 1000 zł (lub okolice trzeba celować).

Ja osobiście proponowałbym Ci z Synology DS110j - najtańszy produkt Synology, lecz dość duża ilość funkcji i jak na domowe potrzeby dość dobre osiągi, znajdziesz w cenie około 550 zł
    pasqdnik
    Level 15  
    Za 550 zł można kupić TP-Link 1043nd + dysk na USB, wgrać OpenWrt i spełnić wszelkie swoje zachcianki (torrenty, ftp, vpn itp ;-) )
    bohunmike
    Level 12  
    Sprawa:

1. 1043nd nigdy nie dorówna wydajnością DS110j
    2. 1043nd nigdy nie dorówna łatwością obsługi DS110j

Kolega musiałby określić swój stopień wtajemniczenia w dziedzine sieci, jeśli jest w stanie opanować OpenWRT to także jest to dobre rozwiązanie.
    bobi1326
    Level 19  
    Padło na Synology DS110j. Dzięki wielkie za wszelką pomoc :)