Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia w głośnikach podłączonych do laptopa

grzechu777 08 Lis 2011 09:05 1873 4
  • #1 08 Lis 2011 09:05
    grzechu777
    Poziom 7  

Witam.
    Ostatnio zakupiłem głośniki 2.0 Genius SP-HF500A do mojego laptopa(Samsung R580). Niestety po podłączeniu głośników zauważyłem że mam w nich zakłócenia, słychać takie jakby ciche trzaski szczególnie jak poruszam myszką. Co ciekawe problem występuje tylko wtedy gdy laptop jest podłączony do prądu, na baterii ten problem nie występuje. Co może być przyczyną problemu i jak go rozwiązać?

• #2 08 Lis 2011 09:14
    predom
    Poziom 26  

Ladowarka sieje zakloceniami, ktore przedostaja sie na wyjscie audio. Nie da sie calkowicie wyeliminowac tego zjawiska, producenci laptopow i tak montuja juz wiele filtrow przeciwzakloceniowych. Pozostaje uzywac glosnikow na baterii...

• #3 08 Lis 2011 09:45
    grzechu777
    Poziom 7  

Nie pocieszyłeś mnie :)
    Używanie laptopa na baterii jest uciążliwe. Na szczęście zakłócenia nie są głośne. Podczas słuchania muzyki praktycznie się tego nie słyszy. BTW głośniki się od tych zakłóceń nie psują? Pytam bo się na tym zbytnio nie znam.

Dodam jeszcze, że gdy podłączyłem te głośniki do laptopa firmy Acer, (który był podłączony do prądu) to wszystko było OK.

• #4 10 Lis 2011 23:08
    grzechu777
    Poziom 7  

Dodatkowo odkryłem, że zakłócenia są również wtedy gdy głośniki są podłączone do prądu ale nie do laptopa. Co może być przyczyną?

• #5 12 Lis 2011 09:52
    predom
    Poziom 26  

Widocznie Acer stosuje lepsze filtrowanie zasilania i/lub mniej siejący zasilacz... Nie, głośniki się od tych zakłóceń nie psują, nie masz się co martwić :) A to, że są zakłócenia, gdy wejście "wisi" w powietrzu, to normalne. Po prostu przewód sygnałowy działa wtedy trochę jak mikrofon i zbiera zakłócenia z otoczenia. A, dzięki za punkty, ale mam ich jak widzisz trochę, a Tobie przydadzą się bardziej, więc oddaję z małą nadwyżką :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME