Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitopend 100 wh04 uszkodzona płyta główna?

08 Lis 2011 09:47 7393 9
 • Poziom 12  
  Witam. Mam pewien problem z kotłem Viessmann Vitopend 100 WH04 Kocioł jest dwufunkcyjny z otwarta komorą spalania.
  Objawy są następujące. Z początku kocioł pokazywał błąd (palenie się czerwonej diody) ale pomagało resetowanie (prawo, lewo środek pokrętłem) niestety po kilku razach dzieje się następująca rzecz.

  Po włączeniu (czy resecie) Świeci się zielona dioda zasilania, dioda palnika i chodzi wentylator. (palnik nie grzeje) po chwili piec przechodzi w stan błędu (4 cykliczne błyski czerwonej diody)

  Wezwałem serwis Viessmann i powiedzieli że płyta główna do wymiany 1200PLN lub cały nowy kocioł za 2800PLN.

  Wyczytałem gdzieś na forum, że można taka usterkę naprawić wymieniając jakiś element na płycie. Diagnoza była taka, że piec widzi płomień, którego nie ma. Czy ktoś mógłby udzielić jakiejś porady? Niestety nie mam na chwile obecną wolnej takiej gotówki. A w chałupie zimno.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Jeśli "chodzi" wentylator to nie masz kotła z otwartą komora spalania. 4 mignięcia/10 s. = "Brak sygnału płomienia po czasie dopalania". Szczerze mówiąc nie wiem co to jest dopalanie w tym kotle. Tak czy owak jeśli palnik nie grzeje a wentylaror chodzi to należy się skupić na kominie bądź czujniku różnicy ciśnień (presostacie) powietrza. Czy serwis czyścił ten kocioł. Czy robił coś oprócz dokonania wyceny regulatora kotła ?
 • Poziom 12  
  Tak 2 miesiące wcześniej był przegląd, który robiłem co roku. Teraz przyjechali i stwierdzili, że trzeba wymienić płytę.
 • Poziom 30  
  Spróbuj wyczyścić elektrodę jonizacyjną papierem ściernym i wymyj w benzynie
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 15  
  Kolego jak masz otwartą komorę bo tak piszesz to skąd wentylator ?
  Jęsli masz zamkniętą to ok.Zrób tak :zdemontuj osłonę komory spalania ,cztery śruby na dole kluczyk czpieniowy , wypnij kabelek z presostatu ,załącz kocioł,zresetuj ,nieprzejmuj się pracującym wentylatorem,załącz kocioł np.na cwu czyli pokrętełko np.3 i odręć wodę , po 10 s wepnij wtyk na presostat ,zobaczysz czy normalnie zapali .Daj znać czy zapalił.
 • Poziom 12  
  Podmieniłem płytę z innego kotła i działa wszystko jak należy, więc to uszkodzenie płyty. Czy da się naprawić tą starą czy nie warto się bawić? Za podmienioną (używana) życzą sobie 600PLN
 • Specjalista elektryk
  roszej napisał:
  ... Czy da się naprawić tą starą czy nie warto się bawić? ...

  Witam, kilka takich płyt udało mi się naprawić, usterka przeważnie jest taka sama, myślę, że to "fabrikfeler". Niestety nauka kosztuje, 600,- PLN za płytę używaną to dobra cena, zwłaszcza, że parametrami nie odbiega od nowej a może nawet elementy użyte do naprawy są lepsze od oryginalnych. Pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  Już kupiłem nową...było za zimno w domu :)
 • Poziom 7  
  Wymiana płyty głównej w kotle to drogi wydatek, a wystarczy naprawić samą płytę główną i zaoszczędzić ponad tysiąc złotych.