Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Php] Błąd połączenia z bazą przy użyciu mysqli

08 Lis 2011 10:35 2056 2
  • Poziom 10  
    Dzień dobry

Próbuję stworzyć jakąś prostą wyszukiwarkę produktów wpisanych do bazy danych z poziomu strony www. Mam problem z połączeniem z bazą danych. Jestem w tym początkujący i korzystam oczywiście z wielu gotowych wzorów. Chciałem się połączyć obiektowo funkcją mysqli, ponieważ proceduralnie pojawiały się bardzo skomplikowane błędy w odczytywaniu danych z tabel.

Oto moj kod:
    Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

to treść błędu jaki widze:

Cytat:

Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Nieznany host. in C:\xampp\htdocs\projekt\wyniki_szukajki.php on line 29

Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: [2002] php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Nieznany host. (trying to connect via tcp://localhostrootsklep:3306) in C:\xampp\htdocs\projekt\wyniki_szukajki.php on line 29

Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: (HY000/2002): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Nieznany host. in C:\xampp\htdocs\projekt\wyniki_szukajki.php on line 29
    Błąd; Połączenie z bazą danych nie powiodło się. Spróbuj jeszcze raz później.

Czytałem, że tą funkcje mysqli trzeba czasami jakby aktywować edytując plik php.ini ale mam to już zrobione. Proszę o porady, wskazówki jak rozwiązać ten problem

Pozdrawiam
  • Moderator Programowanie
    Kolego.
    Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Zamień kropki, na przecinki i problem się rozwiąże.
  • Poziom 10  
    Spodziewałem się, że będzie coś banalnego ale nie, że aż tak. Dziękuje bardzo za pomoc sam szukałbym tego pewnie najbliższy tydzień.