Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić Netia Spot?

Zdzichu 18 Cze 2013 07:59 84046 131
 • #121
  bkia
  Poziom 15  
  Witam odnośnie problemów z prędkością może być problem w skrzynce na ulicy albo nawet w samej centrali.
  Ja tak miałem zrywało połączenie albo internet chodził wolno, a bywało nawet tak że w telefonie cisza, ale to rzadko.
  Zgłaszałem nie raz ale bez rezultatu, nawet wszystkie kable w domu polutowane już są.
  W końcu powiedziałem pani konsultant że jak nie przyjadą technicy to zrywam umowę, mój ojciec w pt pracował był monterem, i kity to sobie laikom mogą wciskać.
  Przyjechali technicy okazało się znajomi, pomierzyli instalację w domu okazało się że w skrzynce była wilgoć.
  wyczyścili złącze i przewód i gitara, a powiem że przewody nie są skręcane tylko wciskane w przecięcie jak w gniazdkach sieciowych, ok tylko że na zewnątrz panują inne warunki.
  Od tego czasu prędkość jest stała.
  Trzeba gonić konsultantów i tyle, dzwonić do upadłego.
 • flexghzflexghz
 • #122
  czarny_alibaba
  Poziom 17  
  Jak to z tym jest, muszę dzwonić do działu technicznego Netii o nowe aktualizacje do
  Netia Spot?
  na dzień dzisiejszy mam takie oprogramowanie:
  wer: 5.4.8.2.89 czy to jest najnowsze :?:

  Za 3 miesiące kończy mi się Umowa z Netią
  Jaki router polecacie od Netii?

  czy jest możliwość ,jak będę brał VDSL to lepiej kupić - NetiaSpot2

  łącze mam Netii, sam Net :!:
 • #123
  wrobel0811
  Poziom 2  
  Czy jak mam router netia spot, to czy mogę go odłączyć i podłączyć swój router? w regulaminie promocji nie znalazłem żadnego pkt że musi być podłączony, ale znalazłem inny wpis:

  6. Opłaty za Urządzenia
  6.1. W przypadku zawarcia Umowy na 24 Okresy Rozliczeniowe w zakresie Usługi Internetowej umożliwimy korzystanie z urządzenia Netia Spot, bez dodatkowych opłat
  na okres trwania Umowy, jednak nie dłużej niż przez 5 lat, do kwoty niepodlegającej opodatkowaniu; po tym okresie do Rachunku będzie doliczana opłata miesięczna
  za korzystanie z Netia Spota, zgodna z Cennikiem, w wysokości 1,00 zł.
  6.2. W przypadku zawarcia Umowy na 9 Okresów Rozliczeniowych w zakresie Usługi Internetowej oferujemy możliwość korzystania z urządzenia Netia Spot z opłatą
  za dzierżawę w wysokości 4,99 zł miesięcznie. Abonent nie jest zobiligowany do korzystania z oferowanego przez nas urządzenia.

  Nie podoba mi się ten wpis przy 9 miesięcznej umowie, że abonent nie jest zobligowany do korzystania z oferowanego przez nas urządzenia. Czyli jak mam umowę na 24 miesiące to jestem do tego zobligowany? Nigdzie nie jest to napisane. Jak podepnę swój router to muszę oddać od razu netia spot? czy z końcem umowy?
 • #124
  jimasek
  Moderator - Sieci, Internet
  Masz usługę ADSL (linia telefoniczna) czy ethernet?
 • flexghzflexghz
 • #126
  jimasek
  Moderator - Sieci, Internet
  Jeszcze jedno pytanie masz PPPoE czy Dynamic IP na WAN-ie NetiaSpota? Jeżeli tak to wtedy musisz znać jeszcze login i hasło do usługi plus clone mac z netiaspota na nowym routerze.
 • #127
  wrobel0811
  Poziom 2  
  Acha, czyli jak będę miał tylko dynamic IP, to wystarczy tylko sklonowac MAC-a na nowy router i powinno działać?

  Myślałem żeby przejść oficjalną drogę, czyli zarejestrować MAC mojego urządzenia itp, ale nie wiedziałem jak to wyglądać będzie od strony prawnej.

  Jeżeli sklonuję MAC adres to nie zorientują się w NETIA, że jest inny router np przy próbie aktualizacji firmware? Czy router sam odpytuje o te aktualizację?
 • #128
  jimasek
  Moderator - Sieci, Internet
  Nie ma problemu możesz mieć swój router wtedy aktualizację oprogramowania musisz robi sam nic z automatu się nie dzieje. NetiaSpot na 99% jest własnością dostawcy i jeżeli umowa jest ważna nikt ci innego urządzenia nie zarejestruje. Po skończonej umowie oddajesz NS i podpisujesz nową umowę na internet bez NS kupujesz swój router.
 • #129
  wrobel0811
  Poziom 2  
  Ok, dla mnie jest już wszystko jasne, dzięki wielkie.
 • #130
  darry dooman
  Poziom 14  
  jimasek napisał:
  NetiaSpot na 99% jest własnością dostawcy i jeżeli umowa jest ważna nikt ci innego urządzenia nie zarejestruje. Po skończonej umowie oddajesz NS i podpisujesz nową umowę na internet bez NS kupujesz swój router.


  Ja miałem taką sytuację, że kupiłem na Allegro NetiaSpot i przy rejestracji koleś zapytał mnie jakie to urządzenie, powiedziałem że NS, a on skąd mam, że kupiłem na allegro...on:aha...i zarejestrował.;)
 • #131
  crishome
  Poziom 10  
  Witam

  Czy macie taki problem z natiaspotem że podczas wysyłania lub pobierania plików z dysku podłączonego do spota internet ledwo działa, otwiera się praktycznie tylko strona google?
 • #132
  kiemot
  Poziom 11  
  Tak, ja również zauważyłem problem z obsługą dysków zewnętrznych. Prędkość zapisu danych oscyluje na poziomie 2mb max 3mb. Podczas ściągania pliku z sieci bezpośrednio na dysk zewnętrzny pobieranie zawiesiło się na poziomie 99% i stop. Ogólnie Netia lekceważy te problemy tłumacząc, że obsługa tego typu urządzeń jest usługą dodatkową. Ponadto zauważyłem kolejny problem, mianowicie posiadam łącze 100Mbit i do tej pory używałem routera Tp Link WR-740N na którym poprzez WI-FI osiągałem transfer ~ 65/ 70 Mbit, gdy podłączyłem Netia Spot transfer spadł do 30 mbit . Zgłosiłem usterkę do Netii, przyszedł technik i stwierdził, że to wina sterownika, który należy zaktualizować i poszedł... Zaktualizowałem sterownik karty wifi do najnowszej wersji i dalej to samo, próbowałem również starszych wersji, niestety bez rezultatu. Bardzo problematyczne urządzenie.