Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Free Energy - Generator Searla

haker201200 25 Gru 2015 12:48 50302 175
  • #151 25 Gru 2015 12:48
    RADASSS
    Poziom 14  

Koledzy pewnie czytali i znają pojęcie dom autonomiczny.
    Link

• Sklep HeluKabel
  • #152 25 Gru 2015 13:01
    Artur k.
    Admin grupy audio

A ile takich domów stoi na świecie i w jakich rejonach geograficznych?

Poza tym warto samemu przeczytać to, co się linkuje:

Cytat:
    Ponieważ energia elektryczna jest kosztowna, pierwszym krokiem do jej oszczędzania powinno być dopasowanie stylu życia i projektu domu w celu zmniejszenia zapotrzebowania na energię. Oświetlenie fluorescencyjne (świetlówki), komputery przenośne i gazowe chłodziarki absorpcyjne pozwalają oszczędzać energię elektryczną, a więc i pieniądze.

Wynika z tego, że niestety mieszkając w takim domu należy poważnie ograniczyć zużycie energii elektrycznej.

Cytat:
    W okresie niskiego zapotrzebowania na moc elektryczną (np. w nocy) nadmiar energii może być magazynowany w bateriach akumulatorów. Niestety, akumulatory wymagają wymiany co kilka lat z powodu stopniowego ich zużywania się. Na wielu terenach możliwe jest uniknięcie zakupu akumulatorów przez podłączenie budynku do sieci elektroenergetycznej co pozwoli na sprzedawanie nadwyżek energii do sieci. Taki budynek będzie mniej autonomiczny ale tańszy, wymagający mniej poświęceń ze strony mieszkańców. Jednocześnie przy sprzedaży nadprodukcji energii do sieci nie ma strat związanych ze sprawnością akumulatorów, co pozwala na oszczędzenie większej ilości paliw kopalnych.

Na obszarach, które nie mają dostępu do sieci elektroenergetycznej, pojemność baterii akumulatorów może zostać zmniejszona gdy w układzie zainstalowany jest agregat prądotwórczy do doładowywania akumulatorów w okresie niewystarczającej podaży energii elektrycznej z turbiny wiatrowej i ogniw fotowoltaicznych. Generatory takie mogą być zasilane benzyną, olejem napędowym, większe urządzenia również gazem ziemnym. Godzina ładowania akumulatorów zazwyczaj wystarcza na cały dzień korzystania z energii.

A więc mimo wszystko, do komfortowego mieszkania i spokojnego snu w nocy, przydałoby się podłączenie do sieci energetycznej, lub montaż spalinowego agregatu prądotwórczego.

Taki budynek to bardziej ciekawostka, niż coś w czym faktycznie da się mieszkać i normalnie funkcjonować.
    Równie dobrze można zostać pustelnikiem.

• Sklep HeluKabel
  • #153 25 Gru 2015 13:44
    RADASSS
    Poziom 14  

Agregat spalinowy jest u mnie używany właśnie dla spokoju bo Enea mi takiego nie zapewnia, szczególnie w okresie około świątecznym. W tym tygodniu już pracował :(

• #154 25 Gru 2015 14:00
    Artur k.
    Admin grupy audio

Cóż, masz pecha albo za duże wymagania. U 99% ludzi w Polsce nie występuje problem z dostawami energii elektrycznej.
    U mnie w ciągu ostatnich 10 lat tylko trzy razy nie było prądu z czego dwa razy jak burza uszkodziła transformator w podstacji. Ostatnio w listopadzie nie było, bo administrator budynku modernizował instalację. :)

• #155 25 Gru 2015 14:50
    _jta_
    Specjalista elektronik

Średnie zużycie energii w Polsce to około 700W na osobę - a panel 1m2 pewnie da średnio ze 25W, więc na osobę potrzeba 28m2 dachu na panele. Chyba trzeba wykorzystać dachy zabudowań gospodarczych na wsi, bo dachów samych domów nawet tam będzie za mało, choć z drugiej strony wieś chyba wciąż żyje oszczędniej, może im wystarczy. W mieście np. mój blok ma 600m2 dachu, a mieszka w nim ze 400 osób, więc energia z paneli na dachu mogłaby pokryć kilka % zapotrzebowania; jeszcze dalszych kilka % mogłyby dać panele na ścianie (niestety dużą jej część zasłaniają drzewa).

• #156 25 Gru 2015 21:18
    saskia
    Poziom 38  

_jta_ napisał:
    Średnie zużycie energii w Polsce to około 700W na osobę - a panel 1m2 pewnie da średnio ze 25W, więc na osobę potrzeba 28m2 dachu na panele. Chyba trzeba wykorzystać dachy zabudowań gospodarczych na wsi, bo dachów samych domów nawet tam będzie za mało, choć z drugiej strony wieś chyba wciąż żyje oszczędniej, może im wystarczy. W mieście np. mój blok ma 600m2 dachu, a mieszka w nim ze 400 osób, więc energia z paneli na dachu mogłaby pokryć kilka % zapotrzebowania; jeszcze dalszych kilka % mogłyby dać panele na ścianie (niestety dużą jej część zasłaniają drzewa).

Chyba coś poplątałeś, bo widzi mi się że nie oznaczyłeś gdzie chodzi o Wh, a gdzie jedynie o W.
    700W na osobe to raczej chodzi o 700Wh/dobe, a nie o ciagłe pobieranie mocy 700W.
    Jeśli panel da średnio 25W to da ok 600Wh/dobe, czyli potrzeba ok. 1.2m² panela na osobe.

Przy okazji Szczęśliwego Nowego Roku!

• #157 25 Gru 2015 22:43
    _jta_
    Specjalista elektronik

Chodzi mi o 700W na osobę, albo ze 25GW (w porywach do 30GW) na całą Polskę. Tyle zużywamy. To i tak mało w porównaniu z wieloma innymi krajami, np. z USA.

• #158 26 Gru 2015 13:10
    saskia
    Poziom 38  

_jta_ napisał:
    Chodzi mi o 700W na osobę, albo ze 25GW (w porywach do 30GW) na całą Polskę. Tyle zużywamy. To i tak mało w porównaniu z wieloma innymi krajami, np. z USA.

Nadal nie precyzujesz o co chodzi, czy masz na mysli to ze kazdy non stop pobiera moc 700W? Co dawalo by 16.8 kWh na dobe i 6132kWh na rok.

• #159 26 Gru 2015 14:40
    atom1477
    Poziom 43  

Niezbyt jasno może opisał. No to ja sprecyzuję. Chodzi o pobór non stop średnio 700W/osobę.
    Przy czym to dość naciągane stwierdzenie bo wiele z tej mocy 25GW odbierają przedsiębiorstwa z których produktów później w ogóle nie korzystają Polacy.
    Energię np. używaną do wydobycia węgla czy do przetwórstwa mleka można by wliczyć. Bo o ile Polacy tej energii bezpośrednio nie zużyją, to pośrednio przyczynią się do jej zużycia kupując później ten węgiel czy mleko.
    Ale innej energii już nie bardzo można wliczyć.
    Poza tym co najmniej ze 20% idzie na straty przesyłu.
    Więc obliczenie polegające na podzieleniu 25GW na 35 milionów Polaków dające w wyniku 700W/osobę jest mocno naciągane.

• #160 26 Gru 2015 17:20
    RADASSS
    Poziom 14  

Ja pisałem o 500 W średnio na cały dom. Mieszkają w nim 3 osoby + kot. Kot zużywa średnio 100 mW. Więcej kotów w domu mogłoby zwiększyć zużycie statystycznego Polaka :D
    Ponadto w innym wątku pisałem o pomiarach wietrzności nad moim dachem. Też się nie opłaca, bo z wiatraka Φ 3 m średnia moc to 50 W. Jednak nie należy tych wartości mocy z odnawialnych źródeł przydomowych odrzucać, bo tak samo jak utopijne samochody elektryczne, mają one znaczenie.

• #161 26 Gru 2015 17:44
    Artur k.
    Admin grupy audio

RADASSS napisał:
    Ja pisałem o 500 W średnio na cały dom.

A w jakiej jednostce czasu? Bo na dobę to na pewno wyjdzie dużo więcej, chyba że ktoś nie posiada np. lodówki.
    Dla przykładu wziąłem pierwszą lepszą lodówkę, akurat firmy Samsung, klasa energetyczna A+++ - zużycie energii 172kWh/rok, co daje ok. 470W na dobę. Pozostaje jeszcze kwestia w jakich warunkach owe 172kWh/rok zostało zmierzone i czy na pewno da się taki wynik uzyskać podczas normalnego użytkowania. Zaufajmy producentowi że tak jest, to i tak nie ma możliwości byś zużył mniej niż 700W na dobę. Chyba, że ktoś nie ogląda TV, nie słucha radia, nie ma telefonu, myje się w misce wodą ogrzaną przy ognisku, a do oświetlenia używa świeczek.
    Wówczas te Twoje 500W jest realne.

• #162 26 Gru 2015 18:03
    RADASSS
    Poziom 14  

Dokładnie za ostatnie dwa miesiące po prostych wyliczeniach otrzymuję 406,4 [W] poboru mocy non stop. Nie będę robił skanu rachunku za EE bo i tak koledzy lepiej wiedzą ile energii/mocy zużywam. Zaraz by było, że sfabrykowałem. Drażniąca jest co niektórych wszechwiedza. To się nazywa chyba hejterstwo i ma być przez moderatorów tępione, a tu co swobodnie sobie płynie na fali zbędnych kilobajtów.

• #163 26 Gru 2015 18:12
    Artur k.
    Admin grupy audio

Chyba za proste te wyliczenia zrobiłeś, albo dom stał pusty...
    Może jednak zrób skan tej faktury i opisz jak było naprawdę. :)

To nie jest Kolego żadna wszechwiedza, tylko logiczne rozumowanie i trochę doświadczenia życiowego.

• #164 26 Gru 2015 18:35
    RADASSS
    Poziom 14  

Mogłem się pomylić najwyżej o jeden dzień do obliczeń. I dywagacje ile czasu dom jest zamieszkiwany, są dla dzieciaszków z piaskownicy. Nie po to budowałem, żeby się tułać byle gdzie. Skan załączony. Po dogłębnej analizie prawdziwości czekam jak zainteresowany grzecznie skoryguje swoje domysły. Mnożenie, dzielenie kolego, ale nie byle czego przez byle co. Najprawdopodobniej kolega myli kWh z kW. Jednak w kolegi fachu to nie istotne bo starczy policzyć ilość żarówek i skrzynek z głośnikami. Doświadczenie życiowe...nie w liczeniu. Kwiczę ze śmiechu :D :D :D

Dla przykładu: 172 kWh/rok; 1 rok=365 dni=8760 godzin
    172:8760=19,63 Wat non stop
    Czyli gdybyśmy podłączyli lodówkę o poborze mocy 19,63 W to przez rok zużyje 172 kWh.

• #165 26 Gru 2015 19:18
    Artur k.
    Admin grupy audio

RADASSS napisał:
    Dla przykładu: 172 kWh/rok; 1 rok=365 dni=8760 godzin
    172:8760=19,63 Wat non stop

No to Panie matematyk ile zużyjesz w ciągu doby? Dokładnie tyle samo, co byś zużył podłączając jedno urządzenie o mocy 471W na czas jednej godziny.

A Ty zużyłeś 556kW przez dwa miesiące, a więc 278kWh miesięcznie, podzielić przez 30 dni daje prawie 10kWh na dobę co daje ok. 400W na godzinę.
    I gdzie te Twoje 500W dziennie na cały dom?
    Tak, wiem, zaraz napiszesz że Tobie chodziło właśnie o godzinę, a nie o cały dzień.

• #166 26 Gru 2015 19:36
    RADASSS
    Poziom 14  

W którym miejscu napisałem

Artur k. napisał:
    500W dziennie na cały dom
    Natomiast
    RADASSS napisał:
    ½ kW to akurat tyle ile średnio pobieram non stop w dużej chacie
    Nie panie kolego, nadal brniesz nie wiem w co. Podczas rozważań o mocy pomijamy faktor czasu. Jak nie potrafisz tego zrozumieć to trudno. Popytaj, pogłówkuj może coś błyśnie. Z energią i mocą to wbrew Twoich błędnych rozmyślań nie jest tak hop siup.
    Napisz kolego proszę wynik tego ilorazu, rachunku jednostek
    [kWh]:[h]=[??]

• #167 26 Gru 2015 23:21
    Artur k.
    Admin grupy audio

A kto napisał:

RADASSS napisał:
    Ja pisałem o 500 W średnio na cały dom.

i dalej:
    RADASSS napisał:
    Czyli w/g mnie ½ kW, gdyby było osiągalne z niedrogich paneli to ok. W szczycie pobieram o rząd wielkości więcej (przez max 1 h), ale od tego są akumulatory.

Z tego jasno wynika, że twierdzisz iż taka moc wystarczy Tobie do zasilenia całego domu co jest oczywistą bzdurą. Jak się okazało że bzdura, to zacząłeś brnąć w kilowatogodziny i zarzucać mi, że źle liczę, tymczasem wyliczyłeś dokładnie to samo, tylko przedstawiłeś inaczej by zamaskować oczywistość.
    Nie dziwię się - jakąś obronę swojej teorii musiałeś przyjąć, a że akurat bezsensowną...

Masz tu gotowy zestaw 500W:
    http://www.ekoland.shoper.pl/pl/p/500W-Elektr...fotowoltaiczna-Zestaw-sieciowy-500W-230V-/309
    Według Ciebie wystarczy, a drogi nie jest - niecałe 2200zł. Zamontuj sobie i ciesz się darmową energią, zobaczymy jak długo się będziesz cieszył i czyje obliczenia są prawidłowe.
    Tyle kasiory zaoszczędzisz, przy rachunkach rzędu 200zł na dwa miesiące, zwróci się już po dwóch latach, potem będziesz samowystarczalny. :)

• #168 26 Gru 2015 23:25
    RADASSS
    Poziom 14  

Bredzisz. Brniesz w zaparte. Skończ hejtowanie to patologia. To nie dla audiowców branża.

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.9. Nie obrażaj drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• #169 27 Gru 2015 00:05
    _jta_
    Specjalista elektronik

Przy czym to dość naciągane stwierdzenie bo wiele z tej mocy 25GW odbierają przedsiębiorstwa z których produktów później w ogóle nie korzystają Polacy.
    Ale również kupujemy produkty, wyprodukowane przy użyciu energii nie pochodzącej od nas (płacimy za nie tymi produktami, które wytwarzamy zużywając swoją energię). Może tylko należałoby podejść do tego tak, że ludzie mają sobie wytwarzać energię dla swoich domów, a o fabryki niech się już martwią ich właściciele i managerzy.

• #170 27 Gru 2015 00:22
    Artur k.
    Admin grupy audio

RADASSS napisał:
    To nie dla audiowców branża.

Dla budowlańców maszyn jak widać też nie bardzo.

Znalazłem Ci kompletną elektrownię słoneczną 500W - tak jak chciałeś, deklarowałeś że wystarczyłaby do Twoich celów i co? Jakoś nie widzę byś się odniósł do tego, jak rozumiem - nie kupujesz. Zaraz pewnie znajdziesz wymówkę i powiesz że 2200zł to za drogo.

Dobrze wiesz, że takie coś to za mało, po co więc było pisać:
    RADASSS napisał:
    Czyli w/g mnie ½ kW, gdyby było osiągalne z niedrogich paneli to ok. W szczycie pobieram o rząd wielkości więcej (przez max 1 h), ale od tego są akumulatory.

• #171 30 Gru 2015 10:32
    wnoto
    Poziom 32  

atom1477 napisał:
    Ale innej energii już nie bardzo można wliczyć.

Przykład ?

Dodano po 1 [minuty]:

atom1477 napisał:
    oza tym co najmniej ze 20% idzie na straty przesyłu.

Nie więcej niż 7-8% - dane sprzed chyba 2 lat. Od tego czasu powinno być lepiej.

• #172 30 Gru 2015 10:51
    atom1477
    Poziom 43  

wnoto napisał:
    Przykład ?

Przemysł samochodowy (ponad 90% produkcji idzie na export).
    Od razu dodam, że import nie równoważy tego exportu.

wnoto napisał:
    Nie więcej niż 7-8% - dane sprzed chyba 2 lat. Od tego czasu powinno być lepiej.

No może 20% to przesada.
    Ale mam info że jest to około 12%.

• #173 22 Lip 2017 05:54
    pskal32
    Poziom 12  

Witam. Według mnie urządzenie Searla działa na zasadzie najprostszej ramki w polu magnetycznym. Przy obrocie pierścienia pręt miedziany zmienia położenie względem biegunów magnesu, co powoduje powstanie SEM i przepływ prądu przez wycinki komutatora i pierścienie miedziane w okręgach. Ponieważ zmieniają one naprzemiennie swoje położenie, jeden ciągnie w prawo, drugi w lewo i pierścienie będą się poruszały.
    Dołączam rysunek, paskudnie to wygląda, ale z rysowaniem mam problem.
    Free Energy - Generator Searla

Pozdrawiam.

• #174 22 Lip 2017 10:47
    _jta_
    Specjalista elektronik

SEM ma taki znak, że hamuje ruch, który spowodował jej powstanie - reguła Lenza - nie było w szkole?

• #175 04 Paź 2017 20:52
    pskal32
    Poziom 12  

W zwartym przewodniku w zmiennym polu magnetycznym powstaje zmienne pole elektryczne, które powoduje powstawanie pola magnetycznego i odwrotnie. Zobaczcie jak wygląda pręt miedziany nad magnesami na szynach zasilanych prądem. Przesuwa się.
    Rura miedziana z rdzeniem stalowym nie odklei się od magnesu, będzie zwierała zewnętrzne ścieżki.
    Jak w dysku Faraday'a obiekt miedziany poruszający się w stałym polu magnetycznym (zewnętrzna część magnesu) wytworzy prąd o dużym natężeniu. Wokół przewodnika z prądem wytwarza się wirujące pole magnetyczne. Tak jak ramka, tak i przewód chce się obracać.
    Tak jest według prezentowanych wszędzie praw fizyki.
    Nie ja to wymyśliłem.

• #176 04 Paź 2017 22:28
    _jta_
    Specjalista elektronik

Zobacz #174 - istotny jest znak!