Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Free Energy - Generator Searla

haker201200 27 Lis 2013 01:56 50239 175
  • #61 27 Lis 2013 01:56
    e8500
    Poziom 15  

Zrobiłem program, w którym podje się tajemniczą liczbę 12 i śr. zewn. pierścienia. Program oblicza wymiary rolki, śr. wew. pierścienia oraz wysokość.

e8500 napisał:
    sprawdziłem dokładnie i program działa dobrze. zrobiłem go w Excelu teraz robię jako plik *.exe

• Sklep HeluKabel
  • #62 28 Lis 2013 03:01
    e8500
    Poziom 15  

Jest to program obliczający wymiar pierścieni potrzebnych do budowy generatora.

Free Energy - Generator Searla

• #63 28 Lis 2013 09:44
    atom1477
    Poziom 43  

Free Enegry a za program trzeba płacić (punkty na elektrodzie dla niektórych są cenniejsze od złota)?!! :D

• Sklep HeluKabel
  • #64 28 Lis 2013 10:17
    _jta_
    Specjalista elektronik

Bo w tym biznesie o to chodzi, żeby ktoś płacił i nie wiedział, po co. Nic nie będzie "free", ale żeby spróbować zrobić, trzeba będzie zapłacić za informacje, które okażą się bezwartościowe. Ile pierścieni się zmieści, to ja potrafię policzyć i bez tego programu, ale czy z programem, czy bez, darmowej energii z tego nie uzyskam. Gdyby ktoś rzeczywiście chciał pokazać, że taki generator działa, to by napisał, jak zrobił (ze szczegółami: materiały, wymiary) i co uzyskał. Zamiast tego jest (nie tylko tu) długie omawianie, jak się wylicza ilość i wymiary rolek - dla odwrócenia uwagi od faktu, że tak naprawdę nie ma tu nic sensownego do pokazania. I mam wrażenie, że e8500 właśnie pokazał, że tego układu, który ponoć mu się rozleciał, wcale nie było.

• #65 28 Lis 2013 12:06
    saskia
    Poziom 38  

_jta_ napisał:
    Bo w tym biznesie o to chodzi, żeby ktoś płacił i nie wiedział, po co. Nic nie będzie "free",

To dokladnie tak samo jak z rachunkami za: energie el., gaz, telefony, internet, a zwlaszcza za emisje CO2, itp. :-)

• #66 28 Lis 2013 12:36
    e8500
    Poziom 15  

macie za free do pobrania bez punktów nie zależy mi na nich :)
    mieszkam w kraju w którym sąsiad nie interesuje się co robię w garażu więc mam św. spokój i nie jest to Polska.

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• #67 28 Lis 2013 15:50
    _jta_
    Specjalista elektronik

:arrow: e8500 - A czy to ludzie z forum przyszli do ciebie prosić, żebyś przedstawił generator Searla? Sam zacząłeś o nim pisać, usiłujesz do niego przekonywać innych, więc domagam się, żebyś to robił uczciwie. Jakbyś tylko robił go w garażu, to byłaby to twoja prywatna sprawa i pewnie nikt by nie pytał, w każdym razie nie ja.

:arrow: saskia - Energia elektryczna, gaz, telefony, internet to są jakieś wymierne korzyści dla odbiorcy, które wymagają jakiejś pracy dostawcy (albo jego kontrahentów). Informację o tym, skąd one są, jak działają, możesz mieć za darmo, dopóki nie wchodzisz w szczegóły, np. jak mieć sprawność prądnicy 99%, a nie tylko 80%.

• #68 28 Lis 2013 16:18
    e8500
    Poziom 15  

ja robie to co robie zrobiłem program dla własnych potrzeb. zamieściłem go tutaj bo wiem że są osoby co chcą to zrobić lub dopiero zaczynają więc się podzielę tym co zrobiłem w 10 min. to jest wersja 1.0 chce zrobic jeszcze program na 3 pierscienie.

• #69 28 Lis 2013 19:38
    _jta_
    Specjalista elektronik

A na co komu wyliczanie wymiarów elementów urządzenia, o którym i tak nie wiadomo, jak miałoby działać i jak je zrobić, żeby działało? To jakieś chore podejście: nie wiadomo po co i jak składać, ale wylicza się wymiary - z takim skutkiem, że może przestaje się dostrzegać brak wiedzy o tym, co istotne, bo mając wymiary można coś robić, choć to tylko działanie pozorne.

• #70 28 Lis 2013 20:14
    e8500
    Poziom 15  

widze ze tu sama krytyka. nie po to fizyke kończyłem żeby czytać takie posty. po co ktoś zakładał ten temat? chyba po to zeby cos sie dowiedział prawda? raczej nie napisze już na tym forum. fora zagraniczne są bardziej wymowne na różne tematy a zwłaszcza fora rosyjskie i usa. na temat generatora można sie dowiedziec wiecej po za granicami polski to co widzieliscie o searlu w polskim google to 1 ze 100 informacji. jak kogoś nie stać na zamówienie magnesu o sr. 300mm i wiekszego nie powinien sie udzielać na ten temat bo nie wie o czym mowa. powodzenia w budowie.

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.

• #71 28 Lis 2013 20:37
    _jta_
    Specjalista elektronik

28 Lis 2013 20:14 e8500 w #70 napisał:
    jak kogoś nie stać na zamówienie magnesu o sr. 300mm i wiekszego nie powinien sie udzielać na ten temat bo nie wie o czym mowa

Tak? A sam pisałeś Znalazłem firmę w Polsce największy magnes mogą wykonać na 200mm i taki zamawiam (#56 25 Lis 2013 17:29) - stąd (w połączeniu z tym, co właśnie napisałeś) wniosek, że nie wiesz, o czym mowa, i nie powinieneś się udzielać. ;)

• #72 28 Lis 2013 21:24
    e8500
    Poziom 15  

bo mało jest firm które magnesują prądem zmiennym i stałym jednocześnie.

• #73 28 Lis 2013 21:57
    _jta_
    Specjalista elektronik

A jaki to ma związek z faktem, że sam zamawiasz (podobno) magnes o średnicy 200mm, a wymagasz od innych, którzy by chcieli się wypowiadać, żeby zamówili dużo większy? Swoją drogą, jakby było po co, to mógłbym zamówić i taki, ale po co? To by kosztowało coś koło mojej miesięcznej pensji, zdecydowanie za drogo na zabawę - wolę sobie kupić coś tańszego, a przy tym użytecznego i bezpieczniejszego.

• #74 28 Lis 2013 22:25
    e8500
    Poziom 15  

magnesowanie różnymi prądami i częstotliwościami ma duże znaczeni dlatego że zmienia się siła pola i kształt krzywizny fali magnetycznej. searl to tania konstrukcja kiedyś sie bawiłem silnikami odrzutowymi do samolotów sterowanych radiowo. silnik taki kosztuje nawet 4,700 euro więc jak wydam na magnesy 2000 euro to nic się nie stanie oprócz tego że searl będzie wskrzeszony na nowo.

• #75 29 Lis 2013 00:10
    JohnRing
    Poziom 14  

e8500 napisał:
    magnesowanie różnymi prądami i częstotliwościami ma duże znaczeni dlatego że zmienia się siła pola i kształt krzywizny fali magnetycznej.

Tak sobie myślę, że Searl projektując swoje magnesy, inspirował się układem planetarnym. A w nim podstawą są między innymi prawa Keplera. Wiązało by się to z nieliniowością prędkości obrotowej wirujących rolek i równocześnie namagnesowanie ich nie wzdłuż osi lecz pod odpowiednim kątem.
    Podam koledze link do filmu w którym jak sądzę, człowiek zastosował właśnie nieliniowość prędkości obrotowej dwóch magnesów na wejściu układu.
    http://www.youtube.com/watch?v=vBRDvwrFwVo

• #76 29 Lis 2013 00:15
    _jta_
    Specjalista elektronik

Jak chcesz, to sobie wydawaj, ale nie namawiaj na to innych. Twój pomysł, żeby spróbować to zrobić, więc niech będzie robiony na twój koszt. Aha, i byłoby to nieuczciwe z mojej strony, gdybym nie ostrzegł, że "generator Searla" nie zadziała, bo to jest oszustwo (jakiś fan Searla przysłał mi materiały, sprawdziłem i wiem) - więc ostrzegam. Nadal nie wyjaśniłeś, dlaczego od innych chcesz wymagać, żeby zrobili coś z większym magnesem, który kosztuje ponad 3 razy więcej od tego, którego ponoć sam zamierzasz użyć.

• #77 29 Lis 2013 02:41
    e8500
    Poziom 15  

JohnRing napisał:
    e8500 napisał:
    magnesowanie różnymi prądami i częstotliwościami ma duże znaczeni dlatego że zmienia się siła pola i kształt krzywizny fali magnetycznej.

Tak sobie myślę, że Searl projektując swoje magnesy, inspirował się układem planetarnym. A w nim podstawą są między innymi prawa Keplera. Wiązało by się to z nieliniowością prędkości obrotowej wirujących rolek i równocześnie namagnesowanie ich nie wzdłuż osi lecz pod odpowiednim kątem.
    Podam koledze link do filmu w którym jak sądzę, człowiek zastosował właśnie nieliniowość prędkości obrotowej dwóch magnesów na wejściu układu.
    http://www.youtube.com/watch?v=vBRDvwrFwVo

to wiem. kąt jest taki sam jak kąt nachylenia ziemi. rolki są magnesowanie wzdłuż własnej osi lecz pierścień pod kątem.

• #78 29 Lis 2013 11:03
    jamtex
    Poziom 23  

Większość rzeczy a może i wszystko co robimy w naszym życiu robimy w jakimś celu.
    Może niech koledzy budujący generator Searla, opowiedzą o tym celu? Co chcą udowodnić, osiągnąć i czym jest dla nich ten generator?

Skoro już ktoś podejmuje się budowy, to powinien znać zasadę działania, jaka więc ona jest?

Inaczej znowu przez 5 lat będzie trwała jałowa dyskusja.

Nie chcę być złośliwy, ale za moment okaże się, że:
    - niewłaściwy rozmiar magnesów,
    - złe magnesowanie,
    - złe prądy przy magnesowaniu,
    - zły kąt,
    - inne.

• #79 29 Lis 2013 13:16
    Radd
    Poziom 12  

jamtex napisał:
    Większość rzeczy a może i wszystko co robimy w naszym życiu robimy w jakimś celu.
    Może niech koledzy budujący generator Searla, opowiedzą o tym celu? Co chcą udowodnić, osiągnąć i czym jest dla nich ten generator?

Z kilku powodów i każdy o tym wie:

- dla nauki - zdobywanie wiedzy (nauka rozwija się dzięki eksperymentom);
    - dla satysfakcji jeżeli coś nowego się odkryje;
    - chyba każdy od dziecka marzył by latać i swobodnie się przemieszczać - to ciągle w człowieku siedzi;
    - niektórzy nawet dla sławy;
    - no i chyba każdy chciałby mieć własne źródło zasilania i nie martwić się o rachunki;

Ludzie zawsze będą szukać nowych rozwiązań taka jest nasza natura, a gdy tysiące lub miliony szukają jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś coś nowego odkryje. Chyba nie bez powodu wzięło się powiedzenie jeżeli coś się nie da zrobić weźcie kogoś kto o tym nie wie - przyjdzie i to zrobi.

• #80 29 Lis 2013 16:54
    _jta_
    Specjalista elektronik

Rozwijania nauki z tego nie będzie, o ile ci, którzy to robią, nie nauczą się metod pracy, które wypracowała nauka - ale kto z nich zechce je stosować? Z ich punktu widzenia, wyrażonym w podanych powodach, mają one poważną niedogodność: przeciwstawiają się pójściu za złudzeniami - co właśnie było powodem przyjęcia ich przez naukę; i drugą, dla nich także poważną: trzeba włożyć dużo trudu w to, aby się ich nauczyć.

• #81 29 Lis 2013 19:25
    Qardius
    Poziom 21  

Wpisałem w Google i taka magia mi się ukazała Link znalazłem na innych stronach też coś o lataniu tego. Filmy Sci-fi bardziej realistyczne oglądałem.

Nikt jeszcze od darmowej energi Nobla nie dostał. Wciąż czekamy.

• #82 29 Lis 2013 20:53
    saskia
    Poziom 38  

Sadze ze skoro co druga wypowiedz to ostrzezenia przed oszustami i niedzialaniem urzadzenia, mozna by spokojnie pozostawic temat tym ktorzy sie nim interesuja i nie wtracac sie ponownie z ostrzezeniami itp. informacjami.
    Ci co chca cos probowac, beda to robic bez wzgledu na pesymistyczne i ostrzegawcze informacje.
    Wiec moze juz dosc robienia zamieszania w tym temacie.
    Pozwolcie aby zainteresowani mogli wymieniac informacje i doswiadczenia.

• #83 29 Lis 2013 21:37
    _jta_
    Specjalista elektronik

Przypuszczam, że informacji zebranych z sieci mam dużo więcej od nich, tylko nie wiem, jak je udostępnić.

• #84 29 Lis 2013 23:22
    saskia
    Poziom 38  

Najlepiej, szybko. :-)
    Ale mozesz stopniowo i systemowo, aby mozna bylo je wykozystac bez skakania z postu na post. :-)

• #86 30 Lis 2013 12:23
    _jta_
    Specjalista elektronik

saskia - Po pierwsze, jest problem techniczny, bo tego jest dużo. Po drugie, nie wiem, czy to legalne - trzeba by było to wszystko przejrzeć i sprawdzić, czy nie naruszam czyichś praw autorskich. Po trzecie, pracuję w renomowanej instytucji i nie wypada mi upubliczniać bzdur. Pewnie na to wszystko są jakieś sposoby, ale trzeba by je znaleźć.

• #87 30 Lis 2013 15:14
    e8500
    Poziom 15  

sposób na włożenie plików na serwer jest prosty. zakładasz konto na chomikuj i wgrywasz na końcu podajesz linka niby że znalazłeś to w necie i kto będzie wiedział ze akurat to ty dałeś te pliki

• #88 30 Lis 2013 15:20
    _jta_
    Specjalista elektronik

A myślisz, że jak posiadacz copyrightu wykryje na chomikuj materiały, do których on ma prawa, to go nie poinformują, kto je załadował? Zresztą mnie nie wypada udawać, że nie ja.

• #89 30 Lis 2013 15:48
    e8500
    Poziom 15  

nie poinformują go kto je załadował. za min ktoś wykryje że te pliki są na serwerach to minie trochę czasu a do tego czasu można je spokojnie pobrać

Dodano po 4 [minuty]:

jest jeszcze inny sposób wgrania plików na serwer. pliki można wgrać na własny serwer i udostępnić go wtedy jest o wiele trudniej zlokalizować plik ponieważ pliki chronione coryright są szukana zazwyczaj na serwerach firmowych a nie prywatnych

Dodano po 2 [minuty]:

dodatkowym zabezpieczeniem plików jest je zapakowanie w rar z hasłem typu kod asci

Moderowany przez ANUBIS:

Moderator może zwracać uwagę a użytkownik to ignoruje, a na takie zachowanie reakcja pozostaje tylko jedna.

3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.

• #90 30 Lis 2013 17:52
    saskia
    Poziom 38  

Albo zalozenie konta na Chinskim portalu i tam, a pozniej z tamtad je zaladowac. :-)