Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć mikser pod komputer, pod wzmacniacz oraz monitory studyjne

o0slo0o 08 Lis 2011 16:50 7363 9
  • #1 08 Lis 2011 16:50
    o0slo0o
    Poziom 8  

Proszę o pomoc, ponieważ znalazłem się w posiadaniu Miksera Vestax vmc-004xLu, wzmacniacz TECHNICS SU-V660, Pioneer SDJ05 oraz karty dzwiękowej 1212 emu pci. Chciałbym to wszystko podłączyć, aby jak najlepiej ze sobą współpracowało, a nie bardzo wiem jak, jakimi kablami najlepiej.

Poniżej podaje linki do sprzętu:

Vestax vmc-004xLu

http://img2.burak.pl/img/4/8/b/4/vestax-vmc-004-xlu.jpg

TECHNICS SU-V660

http://www.hifidatabase.com/static/gallery/8/5858-tec_SU-V660b.jpg

1212 emu pci

http://www.feedback.nl/shop/SupplyImages/Small/112117_emu-1212m_pci_e.jpg

Byłbym wdzięczny również za wyrozumiałość jeżeli taki, bądź podobny temat już istnieje. Przyznam się iż szukałem na google, czytałem różne posty, lecz żaden nie był na tyle pomocny, aby rozwikłać me wątpliwości. Dlatego też udałem się na Elektrodę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodaje również link do monitorów gdyż zapomniałem dodać go w poście powyżej.

http://www.keymusic.com/gfx_productcode/XL/117885/3/Pioneer-SDJ05-Pair.jpg

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę poprawić. [Pablo]

0 9
  • Pomocny post
    #2 09 Lis 2011 21:32
    miku210
    Poziom 26  

Kartę dźwiękową z mikserem łączysz kablem JACK - RCA z OUT L/R pod LINE IN w mikserze. Obojętnie który kanał.
    MASTER 1 UNBAL do CD, AUX, lub POWER AMP DIRECT. RCA-RCA.
    Monitory z mikserem łączysz XLR'em.
    Wtedy sterujesz całym zestawem z poziomu miksera.
    Jeżeli chcesz oddzielne sterowanie głośnością Technics'a, podłącz pod UNBAL 2.

0
  • #3 10 Lis 2011 10:22
    o0slo0o
    Poziom 8  

miku210 napisał:
    MASTER 1 UNBAL do CD, AUX, lub POWER AMP DIRECT. RCA-RCA.

Mam nadzieje, ze chodzi Ci o wejścia w wzmacniaczu ?

miku210 napisał:
    Jeżeli chcesz oddzielne sterowanie głośnością Technics'a, podłącz pod UNBAL 2.

Unbal 2 to zapewne master 2, ale tak się zastanwiam, bo głośniki podpięte są pod mikser, a mikser pod wzmacniacz, więc po co w ogóle jest ten wzmacniacz ?
    Ponieważ to co mi przedstawiles powyżej jest to połączenie jakie miałem zastosować od samego początku, po czym pominąłeś podłączenie USB tub1 miksera z kompem. Ale jedno co mnie nurtowało a znaleźć nie mogłem to, co tak naprawde daje nam ten wzmacniacz, jeżeli głośniki podpięte sa pod mikser, więc wzmacniamy z podłoża miksera, a z miksera na out'cie do wzmacniacza na In'e ( wejscie wyjscie ). To myśle że przy takim podłączeniu nie działa to w dwie strony, w sensie mikser-amplifier-mikser, bo czym sygnał zwrotny ze wzmacniacza ?

P.S. może ja coś źle rozumie, coos brzydko mówiąc popiepszyłem, ale prosiłbym o wyjaśnienie mi tego wewnętrznego, niedającego mi spokoju, sporu.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Lis 2011 11:57
    miku210
    Poziom 26  

o0slo0o napisał:
    Mam nadzieje, ze chodzi Ci o wejścia w wzmacniaczu ?

Tak. Podłącz do któregoś z podanych.
    o0slo0o napisał:
    ale tak się zastanwiam, bo głośniki podpięte są pod mikser, a mikser pod wzmacniacz, więc po co w ogóle jest ten wzmacniacz ?

Masz monitory aktywne i oddzielny wzmacniacz. Myślałem, że po prostu nie pisałeś że masz kolumny do Technicsa.
    o0slo0o napisał:
    Ponieważ to co mi przedstawiles powyżej jest to połączenie jakie miałem zastosować od samego początku, po czym pominąłeś podłączenie USB tub1 miksera z kompem.

Wtedy karta dźwiękowa nie byłaby potrzebna. Chyba, że do podłączenia innego zestawu.
    o0slo0o napisał:
    znaleźć nie mogłem to, co tak naprawde daje nam ten wzmacniacz, jeżeli głośniki podpięte sa pod mikser

W tym przypadku ułamek kWh więcej na rachunku za prąd i większa powierzchnia do odkurzania suchą szmatką.
    o0slo0o napisał:
    więc wzmacniamy z podłoża miksera, a z miksera na out'cie do wzmacniacza na In'e ( wejscie wyjscie ). To myśle że przy takim podłączeniu nie działa to w dwie strony, w sensie mikser-amplifier-mikser, bo czym sygnał zwrotny ze wzmacniacza ?

Jak?
    Możliwości podłączenia tego sprzętu jest pełno. Mogę rozrysować jeszcze kilka sposobów, może któraś z nich podpadnie ci do gustu.

0
  • #5 10 Lis 2011 14:51
    o0slo0o
    Poziom 8  

Czyli reasumując, wzmacniacz nie jest mi w tym przypadku do niczego potrzebny, Tub1 rozumie, że też nie - chyba, że mam zamiar pracować na Laptopie. Do kupienia mam :

- Kabel RCA - 2xJACK , ponieważ wyjście z karty mam prawy - lewy
    - Dwa kable XLR

No i wyjściem z karty na wejście Line np. 1 w mikserze i oczywiście XLR'em głośniki ?

A mógłbyś mi np. udzielić informacji o podłączeniu CYFROWYM i czy tym przypadku byłoby to możliwe, ponieważ o tym akurat nie mam zielonego pojęcia.
    Czy to prawda, że przy direct amp - czyli przy odsłuchu obchodzącym przedwzmacniacz, w tym przypadku jest to mikser, występują straszne przesterowania dźwięku ?

A w jaki sposób dołączyć do tego, bo w następnym tygodniu ma mi dojść :
    -M - Audio Axiom pro 61
    -KONTROLER MIDI AKAI MPD 32

0
  • #6 10 Lis 2011 15:11
    miku210
    Poziom 26  

o0slo0o napisał:
    Kabel RCA - 2xJACK , ponieważ wyjście z karty mam prawy - lewy

Dwa kable RCA-JACK. lepsza separacja kanałów.
    o0slo0o napisał:
    M - Audio Axiom pro 61

Można spróbować podłączyć do miksera kablem USB. A jak nie - Interfejs MIDI i z MIDI OUT w M-Audio do MIDI IN w karcie dźwiękowej. Kolejny kabelek do pajęczynki połączeń.
    o0slo0o napisał:
    KONTROLER MIDI AKAI MPD 32

USB.
    Co do tych dwóch urządzeń, to na początku wolałbym przeczytać instrukcję, zamiast kombinować w ciemno.
    o0slo0o napisał:
    No i wyjściem z karty na wejście Line np. 1 w mikserze i oczywiście XLR'em głośniki ?

Z XLR z miksera do XLR w monitorach.
    o0slo0o napisał:
    A mógłbyś mi np. udzielić informacji o podłączeniu CYFROWYM i czy tym przypadku byłoby to możliwe,

Masz na myśli S/PDIF lub COAX?
    Masz analogowy mikser, monitory, wzmacniacz. Nie da się podłączyć żadnym z w/w standardów. Do tego polecam solidne wtyczki ( Neutrik, Amphenol ) i dobre przewody. (Klotz, od biedy kable sygnałowe Alphard się nadadzą, podobno są bardzo fajne)

Rozrysować Ci kilka połączeń?

OT: Chcesz zostać muzykiem? ;)
    EDIT: Dodałem kilka producentów.

0
  • #7 10 Lis 2011 15:59
    o0slo0o
    Poziom 8  

http://indaba.me/adian - proszę to mój profil na indaba taki nie oficjalny ale ok kawalek worldlesspoem - 3 groove ambient (aDian's rhapsody) to kawałek o który zostałem poproszony jako EP - exposure w Albumie Psychadelic and ambient groove with worldless poem, który zobaczył światło dzienne na jamendo.com ;) zaś Jessica Sutta - Show me ( aDian remix ) jest kawałkiem przedpremierowym, niestety nie wygrałem contestu, ale zająłem w nim 25 miejsce spośród 389 uczestników, także myślę, że i tak dobrze - byłem z tego bardzo zadowolony :)

Wszystko robiłem po prostu na kompie bez żadnego dodatkowego sprzętu, teraz zaś postanowiłem zainwestować nie tyle co w sprzęt, ale także w akustykę. Czyli taki mini studio domowe - wyciszenie w postaci kupienia wełny owczej oraz absorberów wraz z bass trapp'ami.:)
    Nie musisz rysować, daj spokój, socjoedukacje przełożymy na kiedy indziej:P

0
  • #8 10 Lis 2011 16:26
    miku210
    Poziom 26  

o0slo0o napisał:
    wyciszenie w postaci kupienia wełny owczej or

Takie wytłumienie ładujemy do wnętrza kolumn! :D
    Życzę sukcesów w dalszej karierze.
    Wróćmy do tematu.

0
  • #9 10 Lis 2011 16:42
    o0slo0o
    Poziom 8  

też do wnętrza, ale i też np. na drzwi pod skórne ich obicie :) dodatkowo można podłożyć ją pod absorber, jeżeli ktoś ma zamiar wyciszyć całe pomieszczenie. Ja poprostu kupiłem bass pułapki na narożniki ścienne oraz piramidy aby dźwięk nie uciekał, dyfuzor z Lipy na narożnik sufitowy. Dzwięk to tylko sinusoida, którą możemy całkiem śmiało manipulować przy odpowiednim asortymencie.
    Przynajmniej tak mi się wydaje . LOL :xD

Dodano po 2 [minuty]:

Aha co do tematu, to tak chodziło mi o światłowód, ale widziałem, że są przewody Spdif - RCA. ? może mi się tylko wydawało... ?;/
    Ale , jeżeli taki przewód byłby, to Twoim zdaniem zmieniało by to jakaś różnice w jakości ?

0
  • Pomocny post
    #10 10 Lis 2011 17:04
    miku210
    Poziom 26  

o0slo0o napisał:
    Ale , jeżeli taki przewód byłby, to Twoim zdaniem zmieniało by to jakaś różnice w jakości ?

Osobiście nie słyszę wielkiej różnicy pomiędzy sygnałem cyfrowym a analogowym. Może dlatego, że mam słabe przetworniki D/A w źródłach...
    Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku z odtwarzaczy, możesz zastosować takie połączenia.
    Jednakże, łańcuch jest tak silny, jak silny jest jego najsłabszy element.
    Więc naprawdę dobre kable wymagają bardzo dobrego przetwornika cyfrowo-analogowego, a co za tym idzie, reszty "wieży".

0
  Szukaj w 5mln produktów