Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopot z pralką POLAR LTS 1085

robtic 07 Gru 2004 11:09 2710 12
  • #1 07 Gru 2004 11:09
    robtic
    Poziom 10  

Witam
    Co może być przyczyną że pralka "udaje" że pierze, programator idzie a silnik kreci od czasu do czasu, notomiast ustawiona na wirowanie działa bez zarzutu, z góry wielkie dzięki za pomoc
    Pozdrawiam

0 12
  • #2 07 Gru 2004 17:17
    axxx
    Specjalista AGD

Malo szczegolow np.nie piszesz czy grzeje wode ?

0
  • #3 08 Gru 2004 06:02
    skryn
    Admin grupy AGD

Wkręć magnes z tyłu silnika pralki. Przestanie wtedy "udawać", że pierze.
    Powodzenia.
    :x-mas:

0
  • #4 08 Gru 2004 09:15
    robtic
    Poziom 10  

Wstyd, ale musze sprawdzic czy grzeje.
    Odnosnie tego magnesu, to dzisiaj wieczorem wyciagne pralke i sprawdze.
    Jutro napisze.
    Na razie dziekuje.

0
  • #5 10 Gru 2004 10:53
    robtic
    Poziom 10  

Witam
    Wkrecilem magnesik i dziala ! WIELKIE DZIEKI

Mam tylko jeszcze pytanko

Co jest wlasciwie powodem tego ze ona ciagnie wode, grzeje, plucze, wiruje a nie pierze?

Czy ten magnesik jest rozwiazaniem chwilowym czy na stale?

Pozdrawiam

0
  • #6 10 Gru 2004 12:34
    skryn
    Admin grupy AGD

Najlepiej wkleić na lakier do paznokci (!). To jest część prądniczki tachometrycznej i ściśle współpracuje z modułem sterującym obrotami silnika. Bez tego silnik wchodzi na maksymalne obroty.

Pozdrawiam.

PS. Nie zapomnij o zabezpieczeniu cewki takim okrągłym pierścieniem (pewnie leży gdzieś pod pralką), bo znowu Ci "wylata".

0
  • #8 10 Gru 2004 19:43
    skryn
    Admin grupy AGD

To, co pokazałeś (zielona strzałka) to właśnie cewka i jak widać jest zabezpieczona pierścieniem. A czerwona strzałka, jak mniemam, to wskazuje niewidoczny na zdjęciu, wkręcalny magnes (w ośkę wirnika). To wszystko składa się na urządzenie zwane prądniczką tachometryczną (tachogeneratorem). A w silnikach typu SOLE (takim, jak w Twojej pralce) nagminną rzeczą jest wykręcanie się magnesu i tym samym wypadanie cewki, pomimo jej zabezpieczenia. Jeżeli uszkodził się plastikowy gwint magnesu (rzadkość), to trzeba go wymienić. Najlepiej wkręcać właśnie na lakier do paznokci, bo trzyma na tyle, że się samoczynnie nie wykręca (samemu można- bez problemu).

Pozdrawiam. :x-mas:

0
  • #9 13 Gru 2004 16:25
    robtic
    Poziom 10  

Witam.
    Tam gdzie zaznaczyłem czerwona strzałką była wolna dziurka-tam właśnie przykręciłem śróbką magnes z głośnika komputerowego, a że ze mnie mechanik raczej mizerny mam pytanie-czy to może mieć negatywny wpływ na silnik (chodzi teraz jakoś inaczej-trochę inny dzwięk)? Jak sprawdzałem to ta cewka jest dociśnięta (zielona strzałka), czy może ona być uszkodzona? Że pralka nie prała zanim dokręciłem ten dodatkowy magnes, czy problem leży gdzie indziej?
    Pozdrawiam.
    robtic

0
  • #10 13 Gru 2004 16:41
    rumpel
    Poziom 26  

robtic napisał:
    Witam.
    Tam gdzie zaznaczyłem czerwona strzałką była wolna dziurka-tam właśnie przykręciłem śróbką magnes z głośnika komputerowego, a że ze mnie mechanik raczej mizerny mam pytanie-czy to może mieć negatywny wpływ na silnik (chodzi teraz jakoś inaczej-trochę inny dzwięk)? Jak sprawdzałem to ta cewka jest dociśnięta (zielona strzałka), czy może ona być uszkodzona? Że pralka nie prała zanim dokręciłem ten dodatkowy magnes, czy problem leży gdzie indziej?
    Pozdrawiam.
    robtic
    8O 8O 8O

0
  • #11 13 Gru 2004 19:44
    skryn
    Admin grupy AGD

Tragedia..........! I totalna porażka, niestety... :(
    Jeszce raz trzeba tłumaczyć wszystko od początku do końca, ale nie mam na to ochoty.
    Pozdrawiam.

0
  • #12 13 Gru 2004 19:50
    reperator
    Poziom 18  

robtic napisał:
    Witam.
    Pozdrawiam.
    robtic
    Jesteśmy wszyscy ciekawi co zrobiłeś możesz wysłać zdjęcie tego swego dzieła??????????

0
  • #13 20 Lip 2016 10:00
    robtic
    Poziom 10  

Pralka pracowała tak jeszcze 1,5 roku - dopóki nie przerdzewiała.

0