Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tweetery do zestawu ALPINE SPE-17CS jakie wybrać?

matek. 08 Nov 2011 17:41 2665 10
 • #1
  matek.
  Level 9  
  Witam
  Tak jak w temacie szukam tweeterów do 80zł pod ALPINE SPE-17CS tzn. mam zwrotnice i woofery z tego zestawu. Wyczytałem, że warto rozejrzeć się za głośnikami marki sinuslive i tonsil, więc poniżej przedstawiam moje propozycje:

  TONSIL DT2508
  SINUSLIVE NEO 11 s
  Sinustec ST20s
  Sinuslive NEO/Magnum 251 (Seria Climax)

  Które z nich wybrać? Może w tej kategorii cenowej znajdzie się coś lepszego?
 • #2
  qstosz
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Mission 1"
 • #3
  matek.
  Level 9  
  Tak jak napisałem wyżej, szukałem i polecane były w jednym temacie TONSILE, a zaś gdzie indziej neo 11. Chciałbym się dowiedzieć które z nich są leprze i jak wypadają na tle dwóch ostatnich które podałem ponieważ one na rynku są krócej i za wiele na ich temat nie ma. Więc proszę nie odsyłać mnie do googli.
 • #4
  qstosz
  VIP Meritorious for electroda.pl
  O tym że pytałeś czy jest coś lepszego już zapomniałeś.

  Tonsile są już długo w ofercie.

  Z tych podanych to w/w przeze mnie.
 • #5
  matek.
  Level 9  
  Nie rozumiem w jaki sposób 2 pytanie utrudnia odpowiedź na 1? Dodałem je bo nie ograniczam się tylko do tych czterech modeli...
 • #6
  qstosz
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Weź Tonsile.

  Skoro drugie pytanie jest proforma.
 • #7
  matek.
  Level 9  
  Tonsile juz dotarły.
  Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy w związku z tym, że będą podpięte pod zwrotnice odlutowac od nich kondensatory?
 • #8
  powalla
  Moderator of CarAudio
  Tak musisz je odłączyć .
 • #9
  matek.
  Level 9  
  Dziękuje za pomoc, głośniki już zamontowane. Jestem zadowolony zarówno z Tonsili jak i Alpinów oba graja bardzo przyjemnie myślę, że śmiało mogę je polecić. Niestety posiadają też minusy Tonsile są dosyć spore na domiar złego brak w zestawie kołnierzy montażowych w moim aucie nie ma oryginalnych miejsc na tweetery wiec i tak zdecydowałem się całkowicie przemodelować zaślepki lusterek ale i tak przez to montaż był utrudniony. Znowu Alpiny mają plastykowe kosze co moim zdaniem jest chore bo nawet w najtańszych głośnikach są metalowe, dokręcając je myślałem tylko o tym żeby nie pękły.
 • #10
  matek.
  Level 9  
  Niestety długo się nie nasłuchałem wczoraj włączam radio i cisza (radio się normalnie włącza ale nic nie słychać) no ale zostawiłem włączone, po jakiś 20min jazdy trochę się nim pobawiłem i nagle zaczęło grać(przypadek nie zrobiłem nic takiego co by to mogło sprawić). Dziś znowu nie grało wiec pomyślałem, że może kostka od głośników jest luźna ale jednak w porządku, dodam że poza tymi ostatnio zamontowanymi głośnikami mam już od dawna zamontowane z tyłu i one też nie grają. Radio to JVC KD-G161, wie ktoś może co z nim może być nie tak?
 • #11
  qstosz
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Sprawdź całą instalację CA.