Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tweetery do zestawu ALPINE SPE-17CS jakie wybrać?

matek. 08 Nov 2011 17:41 2665 10
    matek.
    Level 9  
    Witam
    Tak jak w temacie szukam tweeterów do 80zł pod ALPINE SPE-17CS tzn. mam zwrotnice i woofery z tego zestawu. Wyczytałem, że warto rozejrzeć się za głośnikami marki sinuslive i tonsil, więc poniżej przedstawiam moje propozycje:

TONSIL DT2508
    SINUSLIVE NEO 11 s
    Sinustec ST20s
    Sinuslive NEO/Magnum 251 (Seria Climax)

Które z nich wybrać? Może w tej kategorii cenowej znajdzie się coś lepszego?
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Mission 1"
    matek.
    Level 9  
    Tak jak napisałem wyżej, szukałem i polecane były w jednym temacie TONSILE, a zaś gdzie indziej neo 11. Chciałbym się dowiedzieć które z nich są leprze i jak wypadają na tle dwóch ostatnich które podałem ponieważ one na rynku są krócej i za wiele na ich temat nie ma. Więc proszę nie odsyłać mnie do googli.
    qstosz
    O tym że pytałeś czy jest coś lepszego już zapomniałeś.

Tonsile są już długo w ofercie.

Z tych podanych to w/w przeze mnie.
    matek.
    Level 9  
    Nie rozumiem w jaki sposób 2 pytanie utrudnia odpowiedź na 1? Dodałem je bo nie ograniczam się tylko do tych czterech modeli...
    qstosz
    Weź Tonsile.

Skoro drugie pytanie jest proforma.
    matek.
    Level 9  
    Tonsile juz dotarły.
    Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy w związku z tym, że będą podpięte pod zwrotnice odlutowac od nich kondensatory?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Tak musisz je odłączyć .
    matek.
    Level 9  
    Dziękuje za pomoc, głośniki już zamontowane. Jestem zadowolony zarówno z Tonsili jak i Alpinów oba graja bardzo przyjemnie myślę, że śmiało mogę je polecić. Niestety posiadają też minusy Tonsile są dosyć spore na domiar złego brak w zestawie kołnierzy montażowych w moim aucie nie ma oryginalnych miejsc na tweetery wiec i tak zdecydowałem się całkowicie przemodelować zaślepki lusterek ale i tak przez to montaż był utrudniony. Znowu Alpiny mają plastykowe kosze co moim zdaniem jest chore bo nawet w najtańszych głośnikach są metalowe, dokręcając je myślałem tylko o tym żeby nie pękły.
    matek.
    Level 9  
    Niestety długo się nie nasłuchałem wczoraj włączam radio i cisza (radio się normalnie włącza ale nic nie słychać) no ale zostawiłem włączone, po jakiś 20min jazdy trochę się nim pobawiłem i nagle zaczęło grać(przypadek nie zrobiłem nic takiego co by to mogło sprawić). Dziś znowu nie grało wiec pomyślałem, że może kostka od głośników jest luźna ale jednak w porządku, dodam że poza tymi ostatnio zamontowanymi głośnikami mam już od dawna zamontowane z tyłu i one też nie grają. Radio to JVC KD-G161, wie ktoś może co z nim może być nie tak?
    qstosz
    Sprawdź całą instalację CA.