Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówka od świateł mijania. Opel Astra II. Jaki tańszy zamiennik?

07 Gru 2004 12:14 3281 7
 • Poziom 10  
  Witam.Własnie padła mi zarówka w Oplu Astrze II ta od świateł od świateł mijania H7.Gdy zapytałem o cenę to się nie mile zaskoczyłem 24 zł.Jeszcze bardziej niemiło było gdy klient obok poinformował mnie,ze jemu w tym roku już trzeci raz padła.W zwiazku z tym pytania:

  Czy mozna zastosowac tańsze np. H5?
  Czy ma to swoje negatywne skutki?Jakie?

  PS.Ciekaw jestem tez Waszej opini na temat tzw. xenonów.Czy sprawdzają się w praktyce?Jakie sa opinie na ten temat?I oczywiście czy mozna je stosować bez narazenia na mandat.

  Pozdrawiam,
  Władek
 • Poziom 15  
  Wczoraj wymieniałem bratu w AII i za H7 dałem 8PLN. Mowa oczywiście o "zwykłej"
 • Poziom 10  
  I rozumiem,ze wszystko jest ok.Czyli nie ma przeciwwskazań?
 • Poziom 32  
  Te tzw. jak to nazywasz xenony dają lepsze - bielsze światło niż zwykłe halogeny. Mam takie i naprawdę jest różnica. Można dostać komplet za ok 30zł na allegro. Należy przy tym wymienić również postojowe na niebieskawe, ponieważ inaczej jest widoczna żółta plama. Z reguły są one w kompletach. Można je stosować bez narażania się na mandat. Jeśli chodzi o trwałość H7 to opinie sprzedawców i użytkowników są takie, że są to najmniej trwałe żarówki ze stosowanych w samochodach. Sam tez tego doświadczyłem. Niestety nie ma możliwosci zamiany ich na inne, ponieważ konstrukcyjnie reflektory są przystosowane do określonego typu żarówki i zmiana na inne powodowałaby konsekwencje w postaci zmiany konstrukcyjnej samochodu, a to pociaga za sobą konieczność przeglądu i odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym.
 • Poziom 15  
  A co ma być nie tak ;)

  Tyle kosztują te żarówki. Może ktoś chciał ci wcisnąć jakąś z serii +xx%.
 • Poziom 21  
  Witam.
  W oplu astra 2 żarówki H7 świateł mijania często ulegają awarii to jest ich wada.Dlaczego? trzeba by pytać konstruktorów tego samochodu.Jak wcześniej kolega pisał nie możliwe jest założenie innego typu żarówki na jej miejsce bo konstrukcyjnie nie pasuje.A są to żarówki od świateł mijania o odpowiednim strumieniu światła współpracującym z odłyśnikiem reflektora dając asymetryczne światło granica cienia aby nie oślepiać innych użytkowników.Wszelakie przeróbki są niedozwolone i narażają innych użytkowników na oślepianie czyli niebezpieczeństwo.Policja zabierze dowód rejestracyjny i da mandat.Jeżeli chodzi o światła ksenonowe to sprawa ma się tak.Są one najtrwalsze, najlepiej oświetlają drogę bo świecą światłem zbliżonym do dziennego.ale są najdroższe.To co ktoś wcześniej pisał o żarówkach "psełdo" ksenonowych na alegro to gadżet.Aby zastosować ksenonowe żarówki muszą być innej konstrukcji reflektory oraz specjalne przetwornice dla każdej żarówki bo są one zasilane dużo wyższym napięciem niż 12V.Musi być też zabudowane urządzenie samopoziomujące reflektory aby nie oślepiać innych użytkowników.Do opla Astra2 kosztuje to około 6000zł.
  Najlepiej kup kolego H7 dobrej firmy o zwiększonej jasności świecenia ale o tej samij mocy.
 • Poziom 13  
  przy montażu nowej nie należy dotykać palcami za szkło bo to powoduje szybsze przepalanie sie ich a co do zamiany to jeżeli producent zalecił takie to trzeba sie tego tyrzymać
 • Poziom 15  
  Ciekawe z tym przepalaniem.

  W Focusach np. też był ten problem i pomogła zmiana softu, przez który szalało napięcie.
  Tylko co w takim razie robi w samochodzie regulator napięcia?

  Pzdr.
  Skolmi
  www.fordclubpolska.org