Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda zenera J70. Jak zamontować diodę?

07 Gru 2004 12:42 1409 9
  • Poziom 11  
    Mam jedno konkretne pytanie...
    Jak zamontować diode zenera...
    wymontowałem orginalną z 3 - ma nużkami i chce zamontować diode
    6.8 v ale ta ma tylko 2 nogi.
    moja dioda orginalna ma oznaczenie 6.8 H
    kupiłem diode zenera 6.8 v
    ta z 2 nużkami ma z jednej strony obręcz czarną.
    nieznam sie pomużcie.
  • Poziom 32  
    Dioda zenera z trzema nożkami? Ciekawe

-|<|--

pasek od lewej
  • Poziom 29  
    to co wylutowałeś z sony j70/70 to nie dioda zenera tylko tranzystor nie ma diod zenera z 3 nóżkami...
  • Poziom 11  
    sory, ale tak mi mówili...
    mam bezpiecznik dobry, bo dioda śrotkowa świeci.
    gdzie jest ta dioda co ponoć jest zepsuta ?
    pomużcie !!!
  • Poziom 29  
    to ten tranzystor wymień go na taki z zepsutej j70 ale która ładowała...
  • Poziom 11  
    spoko tranzystor?
    a co z napieciem itp ?
    na czym sie opierałeś ?
  • Poziom 11  
    aha jak podłanczam diode jedną to mi sie grzeje strasznie.
    pod anode i katode tak jak piszesz.
    z tym że pod katode po lewej stronie...
    niewiem, zwykły tranzystor mam podłączyć ?
  • Poziom 11  
    dzięki za porade z tranzystorem to niezły bajer ale niedziała.
    tak jak z dioda zenera 6.8 v, tak z tym po podłączeniu grzeje sie ta rzecz strasznie.
    przez co to może być spowodowane ?

• Poziom 26  
    Na czym się opierałem? Po prostu - mam kilka Soniaków J5, jeden własny reszta czeka na części zamienne i sprzedaż - jak w jednym ładowanie nie działało, to porównałem z drugim, ten element wyglądał na tranzystor i przy badaniu miernikiem (w tym działającym) zachowywał się jak tranzystor NPN, nawet nie wiedziałem że to dioda zenera, dopóki parę dni temu gdzieś na forum nie zobaczyłem noty katalogowej do tego elementu... Ponieważ wszystkie elementy SMD które mam pochodzą z odzysku, wlutowałem coś, co chyba jest tranzystorem NPN (ma oznaczenie "AI" albo "AL" jakoś tak... W każdym bądź razie przy badaniu miernikiem tak się zachowuje). Jeżeli chodzi o Sony J70 elementy są te same - więc nie wiem czemu nie chce Ci działać... Jeszcze jedna sprawa - używasz oryginalnej ładowarki, czy też może transformatorowej? Podobno ma to znaczenie. U mnie oryginalna daje 5.8V, może transformatorowa daje więcej i przez to elementy się grzeją? I jeszcze jedno - czy masz oryginalną baterię, czy nie - jest pewna róźnica w napięciach tych baterii (0,2V). Warto sprawdzić, bo przeglądając różne fora nieraz można natknąć się na podobne wypowiedzi i przyczyną okazuje się np. wadliwa ładowarka.