Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka Amica ZIS 2450 wężyk od tubiny liczącej wodę

08 Nov 2011 20:46 4976 9
 • Level 9  
  Witam,

  "mam problem ze zmywarką - po 2-3 minutach od startu programu zatrzymuje pracę i włączają się diody - trzy pierwsze od lewej migają a ostatnia świeci ciągle; w instrukcji obsługi nie ma opisu do takiej sygnalizacji awarii; zaczęło się od zatkanego filra (nie wyrzuciła wody) ale teraz filtr jest już czysty, zmywarka wylewa wodę tyle że nie kontynuuje programu; nie chce mi się ręcznie zmywać więc liczę na szybką pomoc co z tym da się zrobić "

  Na ten problem padła następująca odpowiedź:

  "Witam
  Twoja zmywarka wyposażona jest w TURBINĘ licząca litry. Sygnał z niej dostarcza informacji, aby określić ilość nalanej wody. A ten błąd który ci się wyswietla to nieprawidłowe jej działanie. Przypuszczalnie jest przytkany wężyk i nie daje sygnału do elektroniki. "

  Mam ogromną prośbę czy mógłby mnie ktoś nakierować gdzie szukać tej turbiny i kapryśnego wężyka?

  Za pomoc z góry bardzo dziękuję.

  Pozdrawiam

  Mariusz
 • Level 9  
  Dzięki za odpowiedź. hmm miałem nadzieję, że to jest ten element przy kraniku doprowadzającym wodę i nie trzeba będzie "wyjeżdżać zmywarką z zabudowy ale trudno sprawdzę co tam się ukrywa :D
 • Level 9  
  Chciałem wykręcić misę, w tym celu wykręciłem plastikową nakładkę ale okazało się, żeby wyjąć misę musiałbym wykręcić podłogę więc odpuściłem zamontowałem z powrotem element trzymający (nakładka) misę. W miejscu styku misy z podłogą jest uszczelka która nie trzyma i cała woda ucieka :| i nie wiem gdzie leci. Jest taki dźwięk jakby płynęła w wężu gdzieś daleko ale nie wiem gdzie :| Między misą a blachą jest uszczelka która trzyma się misy ale odeszła od blachy podłogi, ona powinna mieć jakiś klej żeby trzymała ? czy po prostu musi być fest dokręcona ta nakładka ? Obok jest pojemnik, odkręciłem i wylało się dużo wody ?! Ale raczej nie jest to ta sama woda która ucieka bo zrobiłem test wlewając wodę tam gdzie ucieka i nie pojawiła się ona w pojemniku. Co jest pod misą i czy tam jest jakiś system odprowadzania wody która sobie tak ucieka ?

  zmywarka Amica ZIS 2450 wężyk od tubiny liczącej wodę

  Mod. ROBSON33
  Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
 • Level 9  
  Przeciek zatrzymany ale bardziej mnie interesuje gdzie ta woda popłynęła ? czy tam jest jakaś następna misa czy np. wszystkie przewody teraz pływają sobie w wodzie ? Z chęcią bym przetestował czy moje "czyszczenie" coś poprawiło ale dopóki nie wiem czy "TA" woda która uciekła może naszkodzić bardziej to nie włączę maszyny :) Proszę o wskazówkę co jest pod misą i co się mogło stać z wodą która wyciekła.
 • Home appliances specialist
  Woda jest na dnie zmywarki. Trzeba ją wyciągnąć z zabudowy, przechylić do przodu i woda wypłynie. Zostawić do wyschnięcia i potem włączyć do sprawdzenia.
 • Level 9  
  hmm a jeśli maszyna była wyłączona w czasie gdy woda tam się dostała i do tej pory jej nie włączyłem to mogły mimo to powstać jakieś uszkodzenia? Pytam bo sam raczej nie będę wyciągał zmywarki z zabudowy i nie będę jej rozkręcał a wiadomo, że rożni ludzie są wśród nas i chciałbym uniknąć sytuacji, że jakiś pan chcąc zarobić stwierdzi, że przez tą wodę wszystko do wymiany i muszę mu zapłacić miliard. Będę bardzo wdzięczny za poradę w tej sprawie :)
 • Home appliances specialist
  lala2450 wrote:
  mogły mimo to powstać jakieś uszkodzenia?
  Nie wiadomo, to zależy od tego, co jest w wodzie.
  lala2450 wrote:
  sam raczej nie będę wyciągał zmywarki z zabudowy
  To musisz za to zapłacić.
  lala2450 wrote:
  nie będę jej rozkręcał
  Na razie nie chodzi o rozkręcanie, tylko o usunięcie wody i wysuszenie.
 • Level 1