Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator[łącznik] krzywkowy Amica C602833Te

gosiulec 08 Lis 2011 21:02 2715 6
  • #1 08 Lis 2011 21:02
    gosiulec
    Poziom 9  

Witam,
    Przestał działać piekarnik w Amice C6, światełko też się nie paliło, mąż rozkręcił, okazało się, że przepalone są styki w programatorze krzywkowym.
    No i pojawił się problem, ponieważ w serwisie mówią, że nie ma takiego modelu w katalogu części zamiennych, jest jedynie C602834Te. Pytanie czy to jest jakiś zamiennik, nowszy typ, a części do tamtego nie są już produkowane [kuchenka ma 10 lat wiec moze nie ma do niej części]orientuje się ktoś?
    W tym programatorze z naszej kuchenki jest 11 miejsc na kabelki, a w tym, który mi pokazywał pan w serwisie, czyli model C602834Te jest wiecej, bodajże 13. Czy więcej miejsc może być, najwyżej te nadplanowe zostaną puste, czy to musi być dokładnie tyle ile programów piekarnika?
    I jeszcze jedno pytanie, jakby już udało się dostać ten programtor i wymienić, to czy znowu się nie przepali?Czy coś może spowodowało to, że się przepaliły styki, co jeszcze sprawdzić w kuchence?
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Gośka.

0 6
  • #2 14 Lis 2011 21:53
    telmut
    Poziom 19  

Wypalony styk łącznika piekarnika to typowa awaria. W niektórych pozycjach płynie przez niego 3200W a wiec dosyć sporo. Czasowe zabrudzenie powoduje że pojawia się iskra,to że jest gorszy styk, a dalej grzanie styku,topienie i wypalanie. To jest normalna rzecz po tylu latach eksploatacji. Co do łącznika to oczywiście są zamienniki i nie ma to znaczenia ile ten zamiennik ma styków.
    Jak spojrzymy na łącznik od strony przewodów przy każdym ze styków jest numerek.
    Wyjmując przewód z numeru (1) podłączamy go w zamienniku pod numer (1) i tak każdy z przewodów pod ten sam numer w zamienniku co w oryginale a numery które są inne jak w oryginale pozostawiamy wolne.

0
  • #3 12 Gru 2012 00:56
    gosiulec
    Poziom 9  

Witam jeszcze raz:)
    Wtedy ten programator kupiliśmy i mąż wymienił. Ale teraz piekarnik znowu przestal dzialac (po niecalym roku). Wezwalismy fachowca, no i jak rozkrecil to ten programator byl upalony. Pan majster zamawia czesci, wiec teraz czekamy, ale mam pytanie czy ktos orientuje sie ile moze kosztowac wymiana przez serwisanta tej czesci? Usluga no i koszt materialu. Pan rzucil kwotę i chcę sprawdzic czy nie jest z kosmosu.
    Z gory dzieki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

Goska

0
  • #4 12 Gru 2012 06:58
    telmut
    Poziom 19  

150 - 200 zł tak by to wyglądało u mnie w zależności od kosztów dojazdu.

0
  • #5 12 Gru 2012 08:15
    gosiulec
    Poziom 9  

No to w Gdańsku pan jak przyjechał pierwszym razem tylko zajrzal, powiedzial, że musi zamówić część i skasował 115 zł i teraz jeszcze będzie 160 do dopłaty jak zamontuje część.

0
  • #6 12 Gru 2012 12:03
    telmut
    Poziom 19  

Widocznie chodzi o przełącznik a nie programator. Programator to sterownik z zegarem i jego koszt to ponad 130 zł.przełącznik kosztuje 30-40 zł . Po tego należy dodac koszt dojazdu + robocizna.(to w Gdańsku nie jest wcale tanio)

0
  • #7 12 Gru 2012 16:14
    gosiulec
    Poziom 9  

No jak kupowaliśmy tą taką kostkę (to chyba programator), to płaciliśmy 40 złotych. Nie wiem czy to samo nawaliło teraz, ta spalona część wyglądała tak jak tamta wymieniona. A za dojazd podobno liczą sobie 15 zł, plus 100 zł. za diagnozę.

0