Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 99r. Licznik Jaeger Procesor.

adax2 14 Lis 2011 22:44 12733 46
    adax2
    Poziom 12  
    właśnie dostałem w ręce mojego etl.szkoda tylko że instrukcja po angielsku ,a u mnie z tym bardzo kiepsko.chyba czeka mnie trochę nie przespanych nocy,chyba że ma ktoś coś w tzw.skrócie pl.
    darek2505
    Poziom 20  
    Ale co chcesz w skrócie???
    Przecież wszystko program pokazuje co trzeba robić,czy w druku czy nie,jaki procek,maska.Czy chesz odczytać,zaprogramować,eprom flesz,itd.Nie rozumiem.
    darek2505
    Poziom 20  
    Nie widzę innej opcji :arrow:
    Pzdr
    adax2
    Poziom 12  
    Teraz tylko myślę co kupić dalej ,do pamięci itd.
    Myślę :UPA,VI-LAB,SEEPROG,X PROG M.
    Widziałem też coś super taniego i podobno niezłe :EPSILON
    darek2505
    Poziom 20  
    Mam wszystkie co wymieniłeś;-).
    Epsilon?(odradzam)To samo co whilem tylko obudowa bardziej okrojona.Producent niedaleko mnie.Używałem tego do flash.Caly czas coś mi się w nim działo,aż kupiłem droższy i lepszy sprzęt.
    Polecam na początek seeproga.Tani,dobry i sprawdzony.
    adax2
    Poziom 12  
    seeprog nie robi flash...niestety
    darek2505
    Poziom 20  
    adax2 napisał:
    seeprog nie robi flash...niestety

Wiadomo :idea:
    Niedokładnie kolega czyta.....
    Prog do flesh już zakupiony,teraz chodzi o coś do pamięci.
    Pzdr
    adax2
    Poziom 12  
    A co jest lepsze? Erica używana za 500zł.,czy easy pro 90b z Gotronika też za 500zł.
    darek2505
    Poziom 20  
    Erica chodzi pod lpt a nowe kompy jak wiadomo nie są w nie wyposażone a na przejścowkach pod pcmcia czy usb różnie to chodzi.Jak coś w podobnej cenie Polecał bym Vellona 290.Niby ryżowy ale fajnie chodzi,mam i na razie się na nim nie zawiodłem.Pzdr
    adax2
    Poziom 12  
    A ten vellon robi flash.np.taki z renault 1.6 sirius 32
    adax2
    Poziom 12  
    rozważę tą opcję.A jeśli chodzi o ericę to nie ma problemu oba kompy które mam mają porty lpt.Myślę o sprzęcie z którym nie będzie problemu typu ,że się tam coś wykrzaczyło podczas odczytu itp...
    adax2
    Poziom 12  
    Witam.Po długiej przerwie dotarł do mnie samochód z licznikiem jaeger.Pół dnia walczę ze zczytaniem tego procka i efekty są takie że etl odczytuje secure odblokowuje go,i po odczytaniu są jak dla mnie jakieś bzdury.Po pierwsze myślę że w gąszczu danych powinienem znależć się chociaż numer vin auta, a tu jakieś serduszka i inne znaki.Myślałem że coś zepsułem ,więc wlutowałem procesor z powrotem do licznika ,no idziała jak działał,auto odpala,wskazówki skaczą jak skakały.Czyli nic nie zepsułem...... narazie......Dodam że podczas odczytu próbowałem go podgrzać ,ale i to nie pomaga.
    Próbowałem nie zwracając uwagi na zawartość tych znaków zaprogramować nowy procesor i podczas weryfikacji wszystkie adresy wywalają error.
    Co mogę żle robić ,próbowałem róznych metod ,odczytu .Samego flasha,samego eproma,i to samo.
    Dodam tylko że robię to na kompie stacjonarnym.
    chciałbym to dziś ogarnąć ale już mi sił braknie.
    Pomóżcie.

Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

Nikt nie pomorze....?

Dodano po 27 [minuty]:

A może dłużej trzeba ją grzać hotem.jaką temp.żeby całkiem nie uwalić.
    adax2
    Poziom 12  
    temat opanowany.Pomogli koledzy z innego forum.licznik działa idealnie.
    zamykam temat.
    Bodzi0222
    Poziom 1  
    Witam, mam również problem z tym licznikiem i szukam kogoś kto zajmuje się tym na Pomorzu (okolice Koszalina, Słupska, Chojnic) ;)
    Sprawa jest dosyć pilna, a rozwiązania problemu szukam już od pół roku
    Proszę o pomoc, może jakiś adres, numer telefonu
    adax2
    Poziom 12  
    niestety jestem z pod Warszawy