Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka z silnikiem tecumseh (4T) - Przeróbka na lpg

xardas97 08 Nov 2011 21:37 7366 18
 • #1
  xardas97
  Level 20  
  Witam. Nie doszukałem się tutaj wątku poruszającego ten temat. Tak sobie pomyślałem, że warto by było zrobić taki eksperyment. Tylko jak przerobić gaźnik, aby mógł obsługiwać ten gaz? Plan w miarę prosty, rozwiercić dyszę w gaźniku, aby gaz łatwiej "szedł", zamiast węży od paliwa, zbiorniku z paliwem dać ciśnieniowe węże, i butlę z lpg. Ew, zrobić mieszankę - lpg nie zamiast paliwa, ale jako dodatek - gaz dodwany byłby do dolotu, za filtrem powietrza. Coprawda gaźnik wymagałby regulacji, ale może zadziała. Pomożecie? Pozdrawiam.
 • #2
  tzok
  Moderator of Cars
  Skroplony gaz lub gaz pod wysokim ciśnieniem i gaźnik - nie ma szans. Wiesz w ogóle jak działa gaźnik lub mikser LPG, który jest jego formą?

  Na gazie podawanym do dolotu będzie działało (bez benzyny), ale zbyt ekonomiczne rozwiązanie to to nie jest.
 • #3
  xardas97
  Level 20  
  Gaźnik jak najbardziej wiem jak działa, a o lpg szczerze nie mam pojęcia. No właśnie ten sposób z gaźnikiem gdzieś przeczytałem, a o dolocie to tak sobie pomysłałem że b było coś to typu samostart, tyle że jako stałe źródło zasilania
 • #4
  tzok
  Moderator of Cars
  Paliwo do dyszy gaźnika nie jest podawane pod wysokim ciśnieniem, to podciśnienie powstające na skutek przepływu powietrza przez zwężkę zasysa je z dyszy (efekt Venturiego). W przypadku gaźnika LPG (zwanego mikserem) ciśnienie gazu podawanego do miksera jest regulowane przez reduktor w zależności od podciśnienia panującego w kolektorze dolotowym.
 • #5
  ladamaniac
  Level 39  
  Są odpowiednie zestawy do małych silników motocyklowych, jeden z nich nazywał się Colibri czy jakoś tak. Powszechnie stosowane w okolicach Indii itp.reduktor ogrzewany powietrzem, znikome zapotrzebowanie na gaz + ciepły klimat. u nas w lecie pewnie też by się sprawdziło.
  Widzisz, wpisujesz motorcycle lpg conversion kit i wujcio Google zasypuje cie informacjami.

  Link
  a i po polsku też się znajdzie
  Link
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  xardas97
  Level 20  
  Wpadłem na inny pomysł: Mała butla turystyczna, (taka jednorazowa, np. w go sport jest),
  rurką doprowadzane do dolotu, takie coś jak samostart. Ale teraz tak, zastanawiam sie jak zrobić system "wtrysku" gazu, aby w odpowiednim momencie gaz był wtryskiwany. Butla by leżała sobie obok startera, rurką doprowadzona do dolotu, a mianowicie w pokrywie z plastyku w której jest filtr. Załączam obrazek na którym jest narysowany silnik i załozenie projektu tak ogólnie. Kosiarka z silnikiem tecumseh (4T) - Przeróbka na lpg
 • #10
  xardas97
  Level 20  
  Co to da? Zupełnie nic Kolego. Dokłądnie tak chcę to zrobić jak na tym filmiku. A cel tego? Szczerze, żaden, takie bezproduktywne zabawy.
 • #11
  helena33
  Level 27  
  Filmów z tymi przeróbkami na yuutube jest pełno, obejrzyj, pośmiej się i zrób to co ja, nie zawracaj sobie tym głowy, szkoda życia na durnoty.
 • #12
  tzok
  Moderator of Cars
  To co chcesz zrobić przypomina trochę instalację III generacji czyli ciągły wtrysk gazu, niestety pozostaje Ci problem sterowania dawką, bo choć obroty silnika kosiarki są mniej więcej stałe to obciążenie jest zmienne.
 • #13
  User removed account
  User removed account  
 • #15
  ladamaniac
  Level 39  
  Rebuso wrote:
  ladamaniac napisał:
  Oj, żeby ta kosiarka nie nauczyła sie latać.
  Jak czytam takie wypowiedzi to od razu laikiem zajeżdża, który jak coś robi, to nie wie co...


  Odpowiedź uzasadnij
 • #16
  User removed account
  User removed account  
 • #17
  orzel-jak
  Level 16  
  Też nie rozumiem zasadność tej kombinacji. Chyba tylko dla zabicia nudy.
 • #18
  User removed account
  Level 1  
 • #19
  helena33
  Level 27  
  Ten temat narusza regulamin tego forum.
  Tu sie pomaga w naprawach a nie konstruuje maszyny "niebezpieczne".
  Proponuje zamknąć i przenieść do kosza!