Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka WHIRPOOL - zamiennik termostatu A13 0447R B412 WHIRL R290 700mm

08 Lis 2011 23:25 5031 5
  • Poziom 10  
    Mam lodówkę WHIRLPOOL pad w niej termostat. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaki zamiennik kupić żeby lodówka działała. Podaje parametry uszkodzonego termostatu:
    A13 0447R B412
    WHIRL R290
    długość kapilary: 700mm
    [/b]
  • Poziom 10  
    Szczerze to nie wiem nie pamiętam (mam ją z 7 lat) jaki to jest model lodówki. Ona jest w zabudowie i nie ma na niej żadnej naklejki. Przeczytałem jeszcze że pasuje zamiennik AS 4.1 czy to prawda? Zauważyłem że w moim starym termostacie siedzi rezystor 47K a w tych zamiennikach go nie ma. Czy trzeba go przekładać.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    AS 4.1 to to samo co W4 , W4.1 , W4.2 . Mogą różnić się długością kapilary ale parametry są te same. Opór możesz przelutować do nowego , jak zrobił producent.
  • Poziom 10  
    To już wszystko wiem.
    Mam jeszcze jedno pytanie. W moim termostacie kapilara ma 700mm a w tych zamiennikach 1200mm wiem że nie można jej skracać bo uszkodzę termostat. Mam ją wsadzić ile się da a resztę jakoś zwinąć pod obudową tak żeby jej nie przełamać. Nie zakłóci to pracy termostatu.
    Z góry dziękuje ci za odpowiedz i za pomoc.
    Pozdrawiam Rafał
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Kapilarę wpychasz do oporu a pozostałą część ładnie zwijasz i umieszczasz pod obudową . Nie zakłóci to pracy termostatu.