Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum x403 + modulator+TV

Tomy@ 09 Lis 2011 10:16 2748 5
  • #1 09 Lis 2011 10:16
    Tomy@
    Poziom 8  

Witam

Mam zamiar podłączyć tuner Opticum x403 poprzez modulator , dalej kablem koncentrycznym od modulatora do TV.

Jednak mam pewien problem , na swoim tunku Opticum mam tylko jedno Euro - złącze, to jak podepnę do modulatora skoro jest zajęte przez TV.

Myślałem o takim modulatorze
    Opticum x403 + modulator+TV

Co poradzicie ?

0 5
  • Pomocny post
    #2 09 Lis 2011 11:59
    egon42
    Poziom 37  

PO co modulator jak i tuner i tv ma eurozłącze ?. jak do 2 tv to można wykorzystać inne wyjścia w tunerze np. CVBS.

0
  • Pomocny post
    #3 09 Lis 2011 12:10
    _cheetah_
    Poziom 37  

Podłącz modulator poprzez wyjścia Cinch w dekoderze - CVBS, R i L

0
  • Pomocny post
    #4 09 Lis 2011 12:42
    irekr
    Moderator

Tomy@: Modulator co jest na zdjęciu ma przelotowe złącze SCART.
    Możesz dekoder połączasz do modulatora, do drugiego gniazda SCART (są opisane jako SCART in i SCART out - nie zamieniaj ich) podłączasz telewizor a z sygnałem modulatora robisz co chcesz.
    Złącza są umieszczone po przeciwnych stronach pudełka.

0
  • #5 09 Lis 2011 15:54
    Tomy@
    Poziom 8  

egon42 napisał:
    PO co modulator jak i tuner i tv ma eurozłącze ?. jak do 2 tv to można wykorzystać inne wyjścia w tunerze np. CVBS.

Czyli co mówisz , że wyjściem CVBS i kablem koncentrycznym do gniazda antenowego telewizora , bez modulatora ? Będzie to działać ?

irekr napisał:
    Tomy@: Modulator co jest na zdjęciu ma przelotowe złącze SCART.
    Możesz dekoder połączasz do modulatora, do drugiego gniazda SCART (są opisane jako SCART in i SCART out - nie zamieniaj ich) podłączasz telewizor a z sygnałem modulatora robisz co chcesz.
    Złącza są umieszczone po przeciwnych stronach pudełka.

Są dwa złącza SCARD ;) To teraz kamam ;)

Powiec , a antenę z sygnałem podłączam do dekodera , czy modulatora ?

0
  • Pomocny post
    #6 09 Lis 2011 17:26
    irekr
    Moderator

Antenę z sygnałem podłączasz do dekodera do RF-IN , Jeżeli ten sygnał jest potrzebny do analogowego odbioru na innych urządzeniach to kolejnym kablem z dekodera RF-OUT podłączasz do modulatora RF-IN a odbiornik telewizyjny możesz podłączyć do RF-OUT w modulatorze. Z modulatora możesz rozprowadzić sygnał do innych odbiorników.
    Jeżeli masz połączony kablem SCART odbiornik z modulatorem (robiącym wówczas jako 'przelotka" dla sygnału wideo) to masz możliwość odbioru na tym odbiorniku jak i na każdym innym podłączonym do gniazda RF-OUT modulatora.
    Robi się taka mała "stacja czołowa" "domowej kablówki".

Być może ja źle zrozumiałem post, ale z tego co wywnioskowałem, to chcesz odbierać sygnał po kablu RF.
    Jeżeli masz jedno złącze SCART to podłączasz dekoder bezpośrednio, jeżeli chcesz ten sygnał oglądać (równolegle) na innych odbiornikach lub chcesz mieć wolne złącze w TV to wówczas trzeba zastosować modulator.

0