Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG PS 51 D 550 + DIORA WS600/CD600 + PS3 + dekoder CV-5000 CINX iL

maciekczech 09 Lis 2011 14:50 1272 0
  • #1 09 Lis 2011 14:50
    maciekczech
    Poziom 8  

Drodzy koledzy!

Ośmieliłem się napisać tutaj ponieważ moje próby rozwiązania problemu spełzły na niczym a wiem że owe Forum odwiedza szerokie grono fachowców.

Mam problem z połączeniem TV do HI-FI.

Sprzęt to SAMSUNG PS 51 D 550 + DIORA WS600/CD600 czyli dość nowoczesny.

Kupiłem kabel r/l czincz -> r/l czincz, podłączam w TV AUDIO OUT do HI-FI aux Czyli ogólnie kablem czinczowym, i jest lipa.

Dodam że ustawiam głośniki zewnętrzne w menu TV. Kabel też działa, bo jak podłączę go do dekodera TV CV-5000 CINX iL na czincze, to daje ładny dźwięk i na auxie słyszę.

Wszystko byłoby w porządku i nawet takie rozwiązane by grało gdyby nie fakt że mam jeszcze PS3, który służy mi do grania i oglądania TV.

Niestety nie mogę spróbować też połączyć TV z HI-Fi, bo eurozłącze zajmuje dekoder.

Nie mogę też połączyć bezpośrednio PS3 Z HI-FI, bo kabla brakuje, teraz mam dmi miedzy TV a PS3, teoretycznie mógłbym połączyć inaczej, czyli wyjście od PS3 + l/r czincz na aux w HI-HI, i do tego video do TV. Ale po 1 kabel jest za krótki, po drugie myślę że jakość by spadła.

Ogólnie chciałbym uciec od wszelakiego sztukowania kombinowania.

Teoretycznie powinno działać TVaudio out czincz + HI-FIaux, ale nie działa.

Co myślicie o tym by połączyć jacka z TV do czincza aux w HI-FI?
    Waszym zdaniem to normalna sytuacja że czasem nie działa połączenie audio TV out + aux?

A może jeszcze jakoś inaczej się da? Nic nie wiem o technologii światołowodowej, wiem że mój TV ma taką wtyczkę czy coś, CD od HI-FI też coś takiego ma...

Ogólnie Panowie jak radzicie mi to połączyć bym miał na HI-FI dźwięk ze wszystkiego? Jedyne wyjście to PS3 osobno do HI-FI, czy da to się jakoś ugryźć, by bezpośrednio z TV, szedł dźwięk na HI-FI?

Dziękuję z góry za poświęcony mi czas.... ;]

Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

Dziękuję, poradziłem sobie sam, Użyłem po prostu jack - > czincz. temat do zamknięcia.

-1 0