Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator Li-Pol w MP3 -zaleta czy wada

09 Lis 2011 13:46 1290 2
  • Poziom 9  
    Noszę sie z zamiarem zakupu odtwarzacza MP3 dla moich dzieciaków. Koszt do 100zł. Najlepiej z wyświetlaczem, ewentualnie z radiem i dyktafonem. Okazuje się że szereg modeli spełnia te kryteria jednak jest jedno ale a mianowicie kwestia ich zasilania. Większość interesujących mnie modeli ma akumulator Li-Pol. MP3 służyłaby dzieciakom głównie w czasie podróży i perspektywa wyładowanego akumulatorka w najmniej oczekiwanym momencie nie wzbudza mojego entuzjazmu. W innym tego typu sprzęcie zazwyczaj używam zapasowych baterii bądź akumulatorków AAA bądź AA. Można dokupić zapasowy akumulator Li- Pol? Czy jego ładowanie jest problematyczne i szukać sprzętu dalej na zwykłe baterie czy smialo kupować z akumulatorem?
  • Poziom 21  
    W tym sprzęcie akumulatory są standardowo niewymienne (poza serwisem, potrzebna co najmniej ingerencja lutownicą na rozbebeszonym sprzęcie) i ładowane z reguły przez USB (ale to nie jest gigaproblem, bo można zrobić prostą ładowarkę, czy to sieciową, czy samochodową). Ja wolałbym osobiście sprzęt na baterie, gdyby taki istniał i spełniał moje wymagania.
  • Poziom 42  
    Taki akumulator ma większą pojemność i mniejszą wagę od innych rozwiązań. Są dostępne ładowarki podróżne z solarem które sobie poradzą z tym sprzętem.