Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Toshiba 32LV833, czas wyświetlania wyboru źródła.

09 Lis 2011 14:15 1766 1
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam telewizor Toshiba 32LV833 i jest taki drobny problem.
    Do gniazda HDMI1 jest podłączony tuner TV TP SA. Wszystko chodzi bardzo ładnie tylko jest problem z czasem wyświetlania źródła po naciśnięciu na pilocie, zanim wcisnę potwierdzenie wyboru (klawisz "OK") już mi menu wyboru gaśnie. Z tego co na oko liczyłem jest ono ok. 2sec.
    Czy da się ten czas wydłużyć np. do 5 sec?

W opcjach dostępnych dla użytkownika nie znalazłem takiej możliwości. Telewizor ten użytkuje osoba w podeszłym wieku i ciężko jest jej zareagować w tak krótkim czasie.

Przy euro nie było problemu, bo w momencie włączenia tunera sam TV się przestawił na HDMI tego nie robi.

Sam TV oglądając przez kilka dni oceniam pozytywnie. Tuner analogowy jak i cyfrowy bez najmniejszego problemu znajdują wszystko co jest nadawane w zasięgu (może nawet za bardzo, bo w przypadku analogu jest ponad 10 stacji z "odbicia" dalej położonych przekaźników a TV cyfrowej też złapał inny nadajnik przez co zamiast 8 kanałów (2 transponder) jest 16 powtórzonych 2x z innego przekaźnika).
  • Poziom 2  
    w Telewizorzez wchodzisz w MENU --> Preferencje --> Ustawienia HDMI-Link
    --> Włącz HDMI-Link i automatyczne włączanie (włącz)

Jeżeli to ustawisz i włączysz HDMI link w dekoderze to po włączeniu dekodera TV sam się włączy