Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golarka Braun 190 nie działa trymer

Ant8 09 Lis 2011 16:00 3657 2
 • #1 09 Lis 2011 16:00
  Ant8
  Poziom 9  

  Mam podobny problem co kolega z nierozwiązanego tematu, tzn. trymer w golarce braun 190 przestał działać. Z tego co mnie się wydaje, należałoby delikatnie wydłużyć bolec napędzający trymer (wystaje on z oznaczonego czerwoną strzałką na zdjęciu mocowania trzpienia). Wygląda na to że się on po prostu starł. Zanim jednak do tego przystąpię, chciałbym dojść chociaż do tego momentu w rozłożeniu na części co koledzy z tamtych tematów.
  Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź, a) czy moje przypuszczenia dot. naprawy napędu trymera są słuszne i b) w jaki sposób zdjąć wierzch srebrnej obudowy? Udało mnie się poluzować zatrzaski od strony wtyczki, natomiast te drugie ni w ząb, nie potrafię również wyciągnąć pokrywy elektroniki od strony ostrzy (drugie zdjęcie), która zasłania do nich dostęp.

  Przepraszam za jakość zdjęć, jeśli zajdzie potrzeba postaram się zrobić lepsze.

  golarka Braun 190 nie działa trymer

  golarka Braun 190 nie działa trymer

  0 2
 • #2 12 Lut 2012 21:37
  pg55
  Poziom 13  

  Podłączę się do tematu.
  Ten sam problem, ale z modelem 170. Golenie głowicą działa. Brak natomiast przeniesienia napędu w obrębie samego trymera.
  Mam kilka pytań:
  - czy trymer jest "naprawialny" ?
  - jak zdemontować trymer ?
  - jak go rozebrać ?
  Pozdrawiam

  3
 • Pomocny post
  #3 12 Sie 2013 12:41
  northx
  Poziom 17  

  Właśnie rozebrałem golarkę 170 (budowa taka sama jak 190). Trymer jest niestety zgrzewany na pinach i nie sposób go rozebrać bez najmniejszego choćby uszkodzenia. Zdemontować go można chwytając oburącz golarkę i zsuwając dwoma kciukami trymer do przodu przy jednoczesnym lekkim odchylaniu noży trymera od korpusu. Podobnie z obudową samej golarki: cześć z przyciskiem została tak zaprojektowana żeby nie dało się jej zdemontować bez uszkodzenia. O ile możliwe jest podważenie (na zewnątrz) 2 zatrzasków od strony gniazda kabla (w części z przyciskiem) o tyle odhaczenie 2 pozostałych zatrzasków od strony noży jest wręcz niemożliwe (brak jest do nich dostępu). Problem z trymerem polega na tym, że po pewnym czasie użytkowania (u mnie nieco ponad 2 lata:( ) mechanizm przenoszenia napędu zaczyna łapać poważne luzy co powoduje, iż skok noży trymera względem siebie jest na tyle mały, że nie pozwalają na cięcie grubego bądź co bądź włosa zarostu.

  0