Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golarka Braun 190 nie działa trymer

Ant8 09 Lis 2011 16:00 3657 2
  • #1 09 Lis 2011 16:00
    Ant8
    Poziom 9  

Mam podobny problem co kolega z nierozwiązanego tematu, tzn. trymer w golarce braun 190 przestał działać. Z tego co mnie się wydaje, należałoby delikatnie wydłużyć bolec napędzający trymer (wystaje on z oznaczonego czerwoną strzałką na zdjęciu mocowania trzpienia). Wygląda na to że się on po prostu starł. Zanim jednak do tego przystąpię, chciałbym dojść chociaż do tego momentu w rozłożeniu na części co koledzy z tamtych tematów.
    Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź, a) czy moje przypuszczenia dot. naprawy napędu trymera są słuszne i b) w jaki sposób zdjąć wierzch srebrnej obudowy? Udało mnie się poluzować zatrzaski od strony wtyczki, natomiast te drugie ni w ząb, nie potrafię również wyciągnąć pokrywy elektroniki od strony ostrzy (drugie zdjęcie), która zasłania do nich dostęp.

Przepraszam za jakość zdjęć, jeśli zajdzie potrzeba postaram się zrobić lepsze.

0 2
  • #2 12 Lut 2012 21:37
    pg55
    Poziom 13  

Podłączę się do tematu.
    Ten sam problem, ale z modelem 170. Golenie głowicą działa. Brak natomiast przeniesienia napędu w obrębie samego trymera.
    Mam kilka pytań:
    - czy trymer jest "naprawialny" ?
    - jak zdemontować trymer ?
    - jak go rozebrać ?
    Pozdrawiam

3
  • Pomocny post
    #3 12 Sie 2013 12:41
    northx
    Poziom 17  

Właśnie rozebrałem golarkę 170 (budowa taka sama jak 190). Trymer jest niestety zgrzewany na pinach i nie sposób go rozebrać bez najmniejszego choćby uszkodzenia. Zdemontować go można chwytając oburącz golarkę i zsuwając dwoma kciukami trymer do przodu przy jednoczesnym lekkim odchylaniu noży trymera od korpusu. Podobnie z obudową samej golarki: cześć z przyciskiem została tak zaprojektowana żeby nie dało się jej zdemontować bez uszkodzenia. O ile możliwe jest podważenie (na zewnątrz) 2 zatrzasków od strony gniazda kabla (w części z przyciskiem) o tyle odhaczenie 2 pozostałych zatrzasków od strony noży jest wręcz niemożliwe (brak jest do nich dostępu). Problem z trymerem polega na tym, że po pewnym czasie użytkowania (u mnie nieco ponad 2 lata:( ) mechanizm przenoszenia napędu zaczyna łapać poważne luzy co powoduje, iż skok noży trymera względem siebie jest na tyle mały, że nie pozwalają na cięcie grubego bądź co bądź włosa zarostu.

0