Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamek centralny Panda pomocy prosze

damianek2066 09 Nov 2011 17:42 3529 5
    damianek2066
    Level 9  
    Mam problem z załozeniem zamka centralnego do pandy robiłem to juz nie raz ale całość a w tej jest już Zamek centralny z kluczyka a chce by był tez z pilota dołozyłem silniczek do lewych drzwi i podłaczyłem centralne tego zamka sterowany negatywna logistyka(- masa ) i pilot ładnie chodzi czyli otwiera/zamyka ale gdzieś uciekło sterowanie z kluczyka ;( odłacze centralke zamka pojawia sie od nowa. prosze o pomoc ;/ wyczytałem gdzies ze musza byc tam dane oprocz silownika dwie centralki ( ta pilotowa i dodatkowa z kluczyka ) czy to prawda ? jak to mam załozyć:( mam 22 lata i jestem zatrudniony w fiacie ale sie ucze dopiero pomocy?:(
    Hans30
    Level 27  
    Powiedz mi kolego gdzie podłączyłeś sterownie?
    damianek2066
    Level 9  
    z centralki pilota wychodza dwa kable białe sterowane - podłaczyłem je do kostki od sterowania Mikrowyłacznikiem (sterowanie z kluczyka) i nie chce razem chodzic ;( i nie wiem gdzie mam dac podłaczenie silniczka ? do tych kabli +12 co ida na siłowniki innch drzwi np tylnich lewych ?

Dodano po 2 [minuty]:

bo jesli odlacze kostke sterowania z kluczyka piloty chodza le tylko troje drzwi wienc jest ok tylko dlaczego to jak i to sterowanie nie chce? i gdzie podlaczyc 4 siłownik
    tzok
    Moderator of Cars
    damianek2066 wrote:
    sterowany negatywna logistyka

Nie logistyką a logiką...

Jeśli był fabryczny centralny ale tylko z kluczyka i nie było w drzwiach kierowcy siłownika a jedynie wkładka master to dokładasz do tych drzwi siłownik i dokładasz sterownik z pilota, tak żeby bezpośrednio sterował tym dołożonym siłownikiem - cała filozofia. Nie wiem dokładnie jak tam to wygląda ale jeśli wkładka master jest oddzielnie z zamkiem to można ją w ogóle wyrzucić i wykorzystać styki sterujące z dołożonego siłownika master, jeśli oryginalna wkładka stykowa zostaje to wystarczy Ci siłownik slave (bez dodatkowych styków). Poza zasilaniem nie ma być żadnego elektrycznego połączenia między dołożoną centralką a istniejącą instalacją centralnego zamka.

...chyba, że dokładasz fabryczny siłownik z Pandy z centralnym na pilota.
    ladamaniac
    Level 39  
    Jaką masz wiązkę w drzwiach do zamka ? Pracując we Fiacie masz dostęp do wszystkich schematów do Pandy. Najprościej w twoim przypadku będzie zasterować sam silniczek, a reszty nie ruszaj, bo trzeba będzie do serwisu jechać.
    Centralka zamka fabryczna jest w Body komputerze
    damianek2066
    Level 9  
    Dzięki juz sobie poradzilem ;)

Trzeba zasterowac dołozonym silniczkiem a mikrowyłacznik zasteruje reszta drzwi tak jak kolega wyzej napisał :)