Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nbox HDTV jednoczesne podłączenie do TV LCD i projektora BenQ W600 - błąd HDCP

zeneksekendhend 09 Lis 2011 18:59 2217 3
  • #1 09 Lis 2011 18:59
    zeneksekendhend
    Poziom 11  

Witam,
    Posiadam Telewizje na kartę HD z białym nboxem, który z TV jest połączony kablem HDMI, a z projektorem przez Component. Jeśli oglądam coś na TV, to wszystko jest ok, jeśli w tym samym czasie uruchomię projektor, to też wszystko działa. Jeśli natomiast wyłączę TV, to na projektorze wyświetla się plansza: BŁĄD HDCP... itd. Wyjęcie kabla HDMI z TV przywraca normalny obraz na projektorze. Pytanie, jak rozwiązać problem HDCP inaczej niż przez odłączanie kabla HDMI z telewizora/dekodera? Jest to dla mnie kłopotliwe, bo zarówno TV, jak i dekoder mam tak umieszczone, że ciężko celować potem kablem. Poza tym rozwiązanie takie uważam za półśrodek.

0 3
  • #2 10 Lis 2011 13:28
    egon42
    Poziom 36  

Moim zdaniem problem raczej nie do rozwiązania bo problem z HDCP to problem z hdmi bo pewnie tuner widzi urządzenie na hdmi a z racji że tv wyłączony to go nie rozpoznaje. Jedyna możliwość to czytałem kiedyś o takich przewodach HDMI z procesorem który albo blokuje zabezpieczenie HDCP albo zamienia na inne (teraz już nie pamiętam) trzeba by poszukać takiego przewodu i sprawdzić tylko takie przewody to kosztowały od 250zł w górę.

0
  • #3 10 Lis 2011 16:50
    zeneksekendhend
    Poziom 11  

A jakby rozpruc kabelek i na którejś żyle założyć przełącznik (pytanie na której i czy wystarczy na jednej)? Taki, żeby dekoder "myślał", ze nie ma podpiętego kabla. Może rozwarcie masy wystarczy?

0
  • #4 12 Lis 2011 09:44
    egon42
    Poziom 36  

Radzę nie kombinować bo można w tv czy Nbox-ie uszkodzić hdmi a wtedy naprawa będzie dużo kosztowniejsza.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo