Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LC-42DH77E Sharp nie załącza się sygnalizuje błąd diodami

aceton 09 Nov 2011 19:17 13336 17
    aceton
    Level 26  
    TV Sharp LC-42DH77E nie załącza się sygnalizuje błędy za pomocą diod.
    Czerwona miga dwa razy, a po wciśnięciu przycisku menu na pilocie zaczyna mrugać dioda zielona (OPC) pięć razy.
    Czyli według instrukcji wychodzi "Panel power supply error" jak rozumiem jest to problem z zasilaniem modułu T-con.
    Do modułu T-con dochodzi 12V (inne napięcia z zasilacza też wydają się być ok).

Na module T-con znajdują się przetwornice które nie pracują, najprawdopodobniej są wyłączone LCDC_EN -0V , VCOM_WP -0V i na szynie SDA i SCL też mam po 0V. Nie wiem do czego służą VCOM_WP i LCDC_EN.(czy przetwornice modułu T-CON są włączane za pomocą LCDC_EN czy za pomocą szyny ?)

Szyna dochodząca do tego modułu jest załączana poprzez klucz IC2601 przed nim na szynie SCL i SDA mam po 3,3V ,na nim tez nie mam sygnału załączenia szyny.
    Nie załącza też inwertera nawet nie próbuje na STB mam cały czas 0V

Po wejściu w tryb serwisowy telewizor też się nie włącza. Świeci się tylko zielona dioda po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku na pilocie dioda miga czyli tak jakby było ok ale nic poza tym, dalej objawy takie same, po jakimś czasie dioda z zielonej przełącza się na czerwona i miga kodem błyskowym błędu czyli dwa razy (i po wciśnięciu menu OPC 5X)

W tym momencie utknąłem i nie wiem za co się dalej zabrać i dlatego szukam jakiejś pomocy
    mbectb
    Level 20  
    Ja bym obstawial lampy albo uszkodzone mosfety / trafka na plytach inverterow. Wiekszosc sharpow ktore robimy cierpi z powodu lamp czasem software ale to glownie gdy problem jest z odbiorem cyfrowej tv.

Pozdrawiam
    lamer.
    Level 33  
    aceton wrote:
    "Panel power supply error" jak rozumiem jest to problem z zasilaniem modułu T-con.

W skład panelu wchodzi zarówno T-con, jak i inwerter.
    aceton
    Level 26  
    Napisałem przecież że TV nawet na ułamek sekundy nie próbuje załączyć inwertera ani T-cona.
    lamer.
    Level 33  
    aceton wrote:
    Napisałem przecież że TV nawet na ułamek sekundy nie próbuje załączyć inwertera ani T-cona.

W takim układzie, ani inwerter, ani logika.
    Inwerter można włączyć sztucznie, a jeśli o logice chcesz pogadać, to podaj jej symbol, albo chociaż symbol matrycy. Bo zgadywać jaki masz panel, zamiaru nie mamy.
    lisek
    Service technician RTV
    Quote:
    Czerwona miga dwa razy

Zacznij od zasilacza.
    Powinien być dla tego modelu opisany jako
    Quote:
    DELTA RDENCA322WJQZ
    czyli DPS-219BP-1
    Na scalakach : DLA001D, 224A, TNY264PN, DAS001, L6562.

Powodzenia

p.s
    Nie wiem czy pełna instrukcja serwisowa jest w bazie Elektrody, ale jest na pewno na http://elektrotanya.com

Quote:
    zaczyna mrugać dioda zielona (OPC) pięć razy
    .
    "Panel power supply error". czyli problem z napięciami na matrycy.
    Jedno nap.+12V to nie wszystkie!
    Popatrz na T-con i opisane tam charakterystyczne pkt. pomiarowe.
    Dokonaj pomiarów i podaj wartości (jak i nazwę T-con)
    lamer.
    Level 33  
    aceton wrote:
    (inne napięcia z zasilacza też wydają się być ok).
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Na T-Con często trafia się bezpiecznik na linii zasilania. Główne dla T-Con może dochodzić, ale nie idzie dalej, bo jest przepalony bezpiecznik, nie ma reszty napięć (które są wytwarzane na T-Con), w efekcie moduł się nie zgłasza i procesor blokuje inwerter.

Poszukaj bezpiecznika (bezpieczników) SMD i sprawdź czy są ok.
    Mirek Z.
    Moderator
    Nie warto potraktować opisu błędu dosłownie, czyli błąd panelu zasilania?
    lisek
    Service technician RTV
    aceton napisał
    Quote:
    (inne napięcia z zasilacza też wydają się być ok).

Rozumiem, że dokonał pomiarów i uzyskał wyniki zgodne z wartościami w serwisówce
    ("pełnej instrukcji serwisowej") lub opisem złącza.

Z doświadczenia powiem, że warto przyjrzeć się oprawkom lamp jak i samym CCFL.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Moim zdaniem autorowi tematu chodzi o to, że napięcia z zasilacza są poprawne, a nie na module T-Con. W pierwszym poście jest napisane, że przetwornice na T-Con nie pracują.
    Stąd moja sugestia dotycząca bezpiecznika.
    lamer.
    Level 33  
    lisek wrote:

Z doświadczenia powiem, że warto przyjrzeć się oprawkom lamp jak i samym CCFL.

Prawda lisku, ale w takim przypadku powinny chociaż błysnąć. A tu kolega pisze, że nic, zero...
    mbectb
    Level 20  
    Chyba ze przepelniony bufor bledow wtedy nie wystartuje.
    digger123
    Level 16  
    Posprawdzaj połączenia CCFL do inverterów lubią mieć zły kontakt

Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni. Regulamin pkt 3.1.13. [@m]
    aceton
    Level 26  
    aceton wrote:
    Szyna dochodząca do T-cona jest załączana poprzez klucz IC2601 przed nim na szynie SCL i SDA mam po 3,3V ,na nim tez nie mam sygnału załączenia szyny.
    Nie załącza też inwertera nawet nie próbuje na STB mam cały czas 0V

Nie wiem do czego służą VCOM_WP i LCDC_EN na złączu T-con. Może mi ktoś podpowie ?
    mirex
    Level 43  
    A może, do diabła, wreszcie sprawdzisz czy te 12V tylko wchodzi na T-con, czy jeszcze gdzie indziej na nim dociera!

Jak krowie na miedzy, bez obrazy:
    - skąd masz mieć napięcia na logice (i obraz zatem), jeśli uszkodzony bezpiecznik w zasilaniu?
    - panel teoretycznie powinien na moment się podświetlić, ale nie musi, bo zbiegło się jeszcze 5 errorów lamp (patrz wyżej).
    - czepiasz się napięć na szynie od strony EEPROM-u na logice, a one są najprawdopodobniej podwieszone napięcia zasilania procesora T-con. Nie ma 12V za bezpiecznikiem, nie ma 5 i 3,3V (chyba), to i nie mam nic na szynie.

Nikt tu nie twierdzi, że to ten przypadek, ale Ty nic, kompletnie nic nie robisz, aby wykluczyć podstawy! A przynajmniej nie informujesz o tym.
    aceton wrote:
    Po wejściu w tryb serwisowy telewizor też się nie włącza. Świeci się tylko zielona dioda po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku na pilocie dioda miga czyli tak jakby było ok ale nic poza tym

Natomiast sztuczki z trybem, oooo to tak! W ciemno!
    Skąd wiesz co tam narozrabiałeś, jeśli faktycznie wszedłeś, klepiąc potem bez sensu klawiszami?
    aceton
    Level 26  
    Witam

Symbol T-cona i więcej danych podam w poniedziałek bo w tym momencie jestem na wyjeździe .
    aceton
    Level 26  
    Podaje symbol modułu T-CON CPWBX4023TP bezpieczniki całe.

12V dochodzi do Q6271 Q6282 Q6280 (A2733) za nimi nic nie ma bo brakuje im sterowania i na stabilizator 200WNA1 i jemu też brakuje sterowania, powinno być na jego drugiej nodze.

Jeszcze raz ponawiam pytanie:

Nie wiem do czego służą VCOM_WP i LCDC_EN na złączu T-con. Może mi ktoś podpowie ?

mirex wrote:

Natomiast sztuczki z trybem, oooo to tak! W ciemno!
    Skąd wiesz co tam narozrabiałeś, jeśli faktycznie wszedłeś, klepiąc potem bez sensu klawiszami?

Wiem że nic nie narozrabiałem bo w trybie "K" nie da się nic zmienić